Вибір професії - це дуже важливий крок, який багато в чому може визначити майбутнє життя, матеріальний стан, а також задоволеність собою та умовами життя. Від цього багато залежить, це факт. Але як визначитися з вибором і не помилитися?

Настанову батькам


Ні для кого не секрет, що часто вирішують долю дітей батьки. І це в корені неправильно. А деякі мами і папи настільки вперті і владні, що буквально руйнують мрії своїх чад і змушують їх робити те, чого робити ті зовсім не хочуть. Виходить, що людина буде працювати без задоволення, кожен день робити зусилля над собою.
Що в цьому хорошого? Такі люди не будуть успішними не тільки у своїй професії, але й у житті взагалі. Постійно буде виникати почуття незадоволення, невдоволення своїм життям.
Як вибрати свою майбутню професію правильно?

Так що хочеться всім батькам відразу побажати бути мудрими і дозволяти своїм дітям приймати такі важливі рішення самостійно. Мама або тато лише може запропонувати варіанти і дати кілька порад школяреві. Але остаточний вибір повинен зробити він сам. Зрештою, невдалий досвід - теж досвід. Так і життя тільки починається. Якщо прийде розуміння того, що вибір зроблено невірно, то завжди є час і можливість все виправити і вибрати щось інше.

Існують статеві відмінності?


Завжди вважалося, що дівчині підходять одні професії, а хлопцеві - зовсім інші. Але чи це так? В сучасному світі панує рівноправність. Жінки служать в армії, чоловіки із задоволенням вибирають такі професії, як кухар, перукар або стиліст. Так що якщо раптом юна тендітна леї захоче стати, наприклад, водієм автобуса (всяке буває), то не варто висміювати такі наміри або відмовляти дівчину.
Цілком ймовірно, з неї вийде відмінний водій. А юнаки з сильними руками і хорошою вправністю, який міг би стати пожежником, вийде відмінний кухар, якщо він цього захоче. Так що статеві відмінності у виборі професії давно канули в Лету.

Визначаємо професію за темпераментом


Темперамент, як не дивно, може допомогти рухатися в правильному напрямку і вибрати те, що вдаватиметься найбільше. Ось кілька варіантів:
  • Якщо підліток схильний до змін настрою, часто лінується, важко сходиться з людьми і вливається в колектив, зате вміє помічати дрібниці і досить критичний, то, швидше за все, він - меланхолік. У цьому випадку можуть підійти такі професії, як композитор, митець, художник, швачка, моляр, слюсар, агроном, письменник, ветеринар, геолог або механік. А ось професії, пов'язані з спілкуванням з людьми і підвищеною активністю, навряд чи підійдуть.

  • Якщо ж школяр повільний, не прагне до ініціативи, скрупульозний, терплячий і звичний до монотонної роботи, то, ймовірно, він відноситься до категорії флегматиків. Таким людям ідеально підходять професії, пов'язані з розрахунками, документами (діловод, головний бухгалтер, економіст). А ось лідерство та ініціативність таких людей може лякати. Повільність перешкодить освоїти такі професії, як менеджер або хірург.

  • Якщо ж підліток вміє зосереджуватися на чомусь важливому, робити відразу кілька справ одночасно, виконувати великі обсяги роботи, проявляти організаторські здібності, але в той же час терпіти не може монотонність, необхідність вникати в дрібниці і робити щось одне на протязі довгого часу, то він - сангвінік. Такій людині легко дадуться професії, пов'язані з організаторською діяльністю або лідерством. А ось такі професії, як бухгалтер, рахівник та інші подібні - зовсім не те, що потрібно.

  • Якщо школяр не боїться труднощів і легко долає будь-які перешкоди, а також креативний, самостійний і схильний все доводити до кінця, то він - холерик. Такі люди наполегливі, але часом не достатньо наполегливі. Крім того, їм властиво переоцінювати свої здібності і можливості. Холерикам легко даються такі професії, як журналіст, товарознавець, телерепортер, менеджер, тренер, підприємець, льотчик, хірург, режисер та інші, що вимагають енергійності і підвищеної концентрації уваги. А ось все, що пов'язано з монотонністю і розрахунками, протипоказано.

  • Мрії збуваються!


    Як вибрати майбутню професію правильно і не помилитися? Іноді потрібно довіряти своєму серцю і слідувати за мрією. Так що якщо підліток мріє співати, то чому б не спробувати? Немає нічого неможливого. Прагнення до успіху, віра в себе, наполегливість і терпіння допоможуть досягти успіху в будь-якій сфері.
    Як вибрати свою майбутню професію правильно?

    І не варто переконувати дитину і тим більше щось йому забороняти. Можливо, він і сам через кілька років зрозуміє, що зробив неправильний вибір. Але буде набагато гірше, якщо він піде на поводу у батьків (а деколи йти їм наперекір буває просто неможливо) і буде все життя шкодувати про те, що не повірив у себе і не спробував виконати свою мрію.

    Престиж, дохід або інтерес?


    Багато вибирають ту чи іншу професію тільки тому, що вона престижна. Так, цей момент важливий, але якщо до такої діяльності душа не лежить, то досягти успіхів у цій сфері не вдасться. І в той же час якщо робота цікава, то вона може захопити настільки, що вдасться зробити все, щоб отримувати задоволення від професії і в той же час гідно забезпечувати своє життя.
    І ще один важливий момент - це доходи. Так, усі хочуть жити красиво і ні в чому собі не відмовляти. Але варто відзначити, що все змінюється. І те, що сьогодні не так добре оплачується, завтра може стати затребуваним. Крім того, якщо гроші будуть діставатися допомогою постійних зусиль над собою, то вони перестануть радувати в якийсь момент. Якщо професія змушує поступатися своїми принципами, то задоволення отримати не вдасться.

    Пробуємо і вибираємо


    Якщо підліток ніяк не може зробити вибір, то є сенс в чомусь себе спробувати вже зараз. Наприклад, можна на час канікул піти попрацювати продавцем або кимось ще. Крім того, існують всілякі курси перукарів, менеджерів і так далі. Можна записатися на такі курси, щоб дізнатися тонкощі професії і зрозуміти, чи підходить вона, вона є цікавою.

    Тестування


    Сьогодні в інтернеті можна знайти всілякі тести на визначення кращої професії. Часом вони дійсно допомагають і направляють на вірний шлях. Так що нехай школяр пройде такий тест і оцінить його результати, зробить певні висновки.
    Як вибрати свою майбутню професію правильно?

    Корисні поради


    Наостанок кілька корисних порад тим, хто досі не може визначитися:
  • Варто згадати свої здібності й таланти. Ймовірно, в дитинстві підліток чудово малював. Він може стати дизайнером або модельєром (особливо якщо фантазія розвинена).

  • Варто бути готовим до того, що освоєна професія не дасть того, чого хотілося б. Так що не потрібно думати, що зроблений вибір єдиний. Сьогодні можна отримати кілька утворень і освоїти декілька професій.

  • Думати і планувати потрібно на перспективу. Те, що сьогодні не котирується, вже через рік може стати популярним і престижним.

  • Мода на професії має місце бути, і це призводить до перенасичення ринку вакансій. Наприклад, сьогодні дуже багато менеджерів і зовсім немає простих робітників.

  • Нехай вибір буде правильним і усвідомленим.