Ні для кого не секрет, що в наш час автомобіль вже не є розкішшю. Кожен день у Росії купуються тисячі автомобілів. У вигляді великої кількості автомашин на дорогах, з'являється необхідність у такому пристрої як відеореєстратор. У даній статті ми розповімо вам, як правильно вибрати відеореєстратор для свого автомобіля.
Зміст статті:

Для чого необхідний відеореєстратор

Як вибрати відеореєстратор за параметрами

Який відеореєстратор краще вибрати
Як вибрати відеореєстратор

Для чого необхідний відеореєстратор
Як тільки що було сказано, на сьогоднішній день в нашій країні на дороги виїжджає величезну кількість машин, при цьому далеко не всі водії дотримуються правил дорожнього руху, і іноді порушують їх нахабним чином. Крім цього, на дорогах існує велика кількість так званих «підстав», коли з метою наживи зловмисники намагаються інсценувати аварію, яка виглядатиме таким чином, що її винуватцем є ви. Ну і останньою причиною покупки відеореєстратора є перевищення посадових повноважень деякими співробітниками ДПС. У всіх перерахованих ситуаціях відеореєстратор буде фіксувати дорожню обстановку, і завдяки записаного відео ви зможете довести свою правоту і невинність.
Якщо ви вирішили придбати собі автомобіль відеореєстратор, то ми допоможемо вам визначитися з його вибором, розповівши про те, на які параметри слід звернути увагу і яку модель відеореєстратора краще вибрати.

Як вибрати відеореєстратор за параметрами
Конструкція відеореєстратора
Відеореєстратори мають кілька типів конструкцій, найбільш поширеними є моделі з вбудованою камерою - це найпростіший тип реєстраторів, який кріпиться на лобовому склі автомобіля. Відеореєстратори можуть мати дві вбудовані камери, де одна - знімає дорогу, а друга - салон. Також є відеореєстратори без вбудованої камери, вони включають кілька роз'ємів для підключення зовнішніх відеокамер, але такі пристрої менш компактні і більш затратними.
Кількість каналів запису відео
Перед вибором відеореєстратора вирішите, яку кількість каналів ви хочете, щоб записував ваш відеореєстратор. Деякі реєстратори можуть записувати до 8-ми каналів, але це занадто багато і воно непотрібно. Як правило, набувають відеореєстратори, які мають один канал відеозапису, набагато рідше - 2. Тобто, одноканальні відеореєстратори мають одну камеру, з якої ведеться запис відео, двох канальні відеореєстратори дають можливість підключити додаткову камеру (як правило, задню), таким чином, відеореєстратор буде записувати відео з двох ракурсів.
Вбудований динамік
Завдяки вбудованому динаміку ви зможете відтворювати записане відеореєстратором відео і при цьому прослуховувати записаний звук. Не зовсім важливий параметр, але, тим не менш, корисний.
Мікрофон
Вбудований мікрофон дозволить записувати відео зі звуком, в салоні автомобіля.
Екран
При наявності вбудованого в відеореєстратор екрана, на ньому буде відображатися записуване відео. При необхідності ви зможете відтворити на реєстраторі записане відео, яке буде демонструватися на цьому екрані. Таким чином, у разі виникнення спірної ситуації на дорозі, ви зможете безпосередньо на реєстраторі продемонструвати записане відео і довести свою правоту. При виборі реєстратора зверніть увагу на те, яке дозвіл і розмір має екран, а так само на наявність можливості його повороту.
Як вибрати відеореєстратор
Підтримка карт пам'яті
Знімається відеореєстратором відео повинно записуватися на носій. Переважна більшість відеореєстраторів мають підтримку карт пам'яті, на які і проводиться запис відео з реєстратора. При виборі моделі відеореєстратора орієнтуйтеся на можливість запису на карти SD і microSD - це найпопулярніший формат карт. Також зверніть увагу на те, з яким максимальним розміром підтримуються карти пам'яті обраної вами моделі відеореєстратора. Чим більше обсяг карти підтримується - тим краще. Оптимальний обсяг карти пам'яті для відеореєстратора з звичайною якістю записуваного відео - 16 Гб, для реєстраторів, які виробляють запис в HD-форматі, оптимальний розмір карти пам'яті повинен бути - 32 або 64 Гб. Також є відеореєстратори до яких можна підключити зовнішній жорсткий диск.
Режим запису
Відеореєстратори мають можливість запису відео в одному з двох режимів: безперервному і циклічному. Є і моделі реєстраторів, які підтримують два режими запису відео: безперервний і циклічний.
При безперервному режимі запису відеореєстратор записує відео безперервно до тих пір, поки на карті пам'яті не закінчиться вільне місце. Після цього запис відео припиняється і зможе відновитися тоді, коли ви очистите карту пам'яті або встановіть іншу - чисту.
Циклічний режим запису полягає в тому, що реєстратор записує відео частинами (у вигляді кількох файлів), тривалість яких 310 або 15 хвилин. Після того, як карта пам'яті буде заповнена, нові файли будуть записуватися замість тих, які були записані самими першими. Таким чином, йде кругова запис відео на карті пам'яті: самий старий файл видаляється, а на його місці записується новий. Але тут є один дуже негативний фактор - це те, що коли закінчується запис одного фрагмента і починається наступний, є кілька секунд, які не відбувається запис відео. У результаті таких «пауз» ви можете не зняти найважливіший момент дорожньої обстановки.
Параметри записуваного відео
Обов'язково зверніть увагу на параметри записуваного відео, а в першу чергу на його дозвіл. Чим вище роздільна здатність записуваного відео відеореєстратором, тим буде більше і якісніше зображення. Наступне на що потрібно звернути увагу - кількість записуваних кадрів в секунду. Самий кращий варіант, це 30 кадрів в секунду. Найкращими на сьогоднішній день є відеореєстратори, які виробляють запис відео в HD форматі, в відеорежимах 720p або 1080p.
Формат запису
Формат запису - це те, в якому форматі записується відео відеореєстратором. Найбільш популярні формати відео, в яких записують реєстратори: AVI, MOV і MP4. Вкрай не рекомендуємо купувати відеореєстратор, який виробляє запис відео у власному форматі, так як це дуже незручно.
Як вибрати відеореєстратор
Поворот і розворот камери
Поворот і розворот відеореєстратора дозволить вам повертати його в ту сторону, в якій необхідно провести зйомку. Наприклад, це дуже зручно, коли вас зупиняє інспектор ДПС, ви можете повернути камеру реєстратора в свою сторону, щоб зняти свої дії і дії інспектора.
Нічна зйомка
Якщо ви часто здійснюєте нічні поїздки, то зверніть увагу на те, щоб в відеореєстраторові була можливість нічної зйомки, яка допомагає матриці адаптуватися під умови слабкого освітлення.
Харчування
Відеореєстратори можуть живитися як від акумулятора, так і від бортової мережі автомобіля. Також є комбіновані моделі реєстраторів, які можуть живитися як від акумулятора, так і від бортової мережі. Вид живлення відеореєстратора вибирайте виходячи з того, чи потрібно вам автономне живлення реєстратора чи ні. Як правило, живлення від бортової мережі автомобіля цілком достатньо.
Кріплення на присоску
Даний тип кріплення відеореєстратора дозволить вам закріпити його на лобовому склі, без будь-яких складнощів, при цьому він не буде заважати вам огляду дороги.
Можливість підключення реєстратора до комп'ютера
При наявності у відеореєстраторові можливості підключення до комп'ютера, по засобам USB-інтерфейсу, ви зможете скопіювати записане реєстратором відео на комп'ютер.
Радар-детектор
Якщо ви віддаєте перевагу багатофункціональні пристрої, то тоді рекомендуємо віддати перевагу відеореєстратора, в якому буде вбудований радар-детектор. Радар-детектор - це пристрій, який може вловлювати сигнал приладів вимірюють швидкість і попередити вас про це. Тобто, радар-детектор заздалегідь сповістить вас про те, що поблизу знаходиться пост ДПС або ж інспектор ДПС з радаром. Таким чином, вам непотрібно буде купувати 2 різні пристрої, що допоможе не перевантажувати лобове скло великою кількістю пристроїв.

Який відеореєстратор краще вибрати
Вибравши модель відеореєстратора, обов'язково подивіться приклад записаного ним відео в інтернеті, напевно воно повинно бути, якщо модель вибраного вами реєстратора популярна. Зверніть увагу на якість і плавність картинки, а також на якість записаного звуку.
Якщо відео знімалося вночі, то переконайтеся, що відеореєстратор добре реагує на освітлення фар зустрічного руху і не «ослепляется», особливо від ксенону. На відео повинні бути добре і чітко видно автомобілі та їхні номерні знаки.
Як вибрати відеореєстратор
Якої фірми вибрати відеореєстратор
На сьогоднішній день найпопулярнішими фірмами-виробниками відеореєстраторів є фірми:

DOD;

Akenori;

Globex;

Explay;

TeXet;

Neoline.
Як вибрати хороший відеореєстратор
Давайте розглянемо декілька моделей реєстраторів, на які ми рекомендуємо вам звернути увагу при виборі та купівлі.
Explay DVR-002
Дана модель відеореєстратора має відеокамеру і екран. Реєстратор записує відео з роздільною здатністю 840x480 пікселів, 30 кадрів в секунду. Формат запису AVI. Підтримка карт пам'яті SD до 64 Гб. Харчування - через бортову мережу авто. Є можливість підключення до комп'ютера через USB. Кут огляду - 120°.
Ціна пристрою: 1100 рублів.

Akenori DriveCam 1080PRO
Відеореєстратор включає в себе вбудовану камеру, екран, мікрофон і динамік. Записуване відео має дозвіл 1920x1080 пікселів, 30 кадрів в секунду. Режим запису - циклічний. На записуване відео накладається дата і час запису. Запис проводиться у форматі MOV, відеокодек - H.264. Живлення пристрою здійснюється через бортову мережу автомобіля. Є HDMI вихід і вихід на USB. Підтримка карт пам'яті SD до 32 Гб.
Ціна пристрою: 8700 рублів.