Обважування своїми руками

Найчастіше, ми уявляємо собі тюнінг як зміна зовнішнього вигляду автомобіля. І дійсно, автомобілі з обвісом завжди на виду і привертають увагу оточуючих своєю незвичайною формою. Тому, так звані, аеродинамічні обважування стали класичним видом тюнінгу. Ступінь зміни зовнішнього вигляду може бути незначною, як наклейки на кузові, або глобальної аж до заміни всіх панелей кузова на нові з індивідуальним дизайном.
Обважування своїми руками

Комплект аеродинамічного обваження на Skoda Octavia можна назвати традиційним для автомобілів, які пристосовуються під спортивний стиль водіння або просто стилизуемых під спорткари. Але, на відміну від серійного, цей комплект виготовлений в єдиному екземплярі за індивідуальним проектом.
Обважування своїми руками

На автомобіль встановлені колеса великого діаметра і ширини. Для таких коліс виготовлені великі розширювачі арок. По ширині розширювачів арок зроблені накладки на пороги. Передній бампер і решітка радіатора виконані в стилі автомобілів Audi.

Обважування своїми руками

Накладки на фари обіграють круглі модулі фар Hella.
Обважування своїми руками

Задній бампер вирішено в стилі переднього з характерною горизонтальній дугою подформовки. Номерний знак перенесено з кришки багажника на бампер. На кришці багажника встановлено велику регульоване антикрило імпортного виробництва. Дверні ручки прибрані з дверей. Замінені дзеркала заднього виду. На капоті прорізані отвори для виходу повітря і встановлені замки спортивної конструкції.
Обважування своїми руками

Проект обважування на Skoda Octavia я робив для однієї з московських компаній. При зустрічі з господарем автомобіля ми склали технічне завдання і визначили загальний напрямок пошуку стильового рішення зовнішнього вигляду. Йому хотілося додати автомобілю агресивний і динамічний характер. Форма переднього бампера повинна нагадувати стиль сучасних автомобілів Audi, але більш зухвалий, з великими отворами для забору повітря. Розширювачі арок повинні бути візуально добре виділені на кузові. Верх в обважуванні кузова повинен бути лаконічним, а низ навпаки, з детальною опрацюванням. Через кілька днів я представив ескізи варіантів дизайну. Одна з картинок пішла в роботу.

Обважування своїми руками

З правого боку, на кузові автомобіля, ми з моїм помічником - макетчик зліпили з пластиліну початковий варіант форми обважування. Після консультації з господарем ми внесли зміни в пластику і пропорції моделі. Коли пластиліновий варіант одного боку був затверджений, ми перенесли цю форму симетрично на іншу сторону.
Складні за формою деталі обваження я виготовляю по матриці.
Наприклад, на пластилінову модель заднього бампера ми наформовали склопластик товщиною до 5мм.

Коли матриця застигла, ми зняли її разом з пластиліном з кузова, почистили і підрівняли робочу поверхню наждачним папером.
Матриці колісних арок і порогів відклеїли в тому ж порядку і підготували їх до формування деталей. По матрицях ми отформовали самі деталі, обпилили їх по контуру і підігнали за місцем установки. Розширювачі арок ми, як завжди, зробили замкнутими, коробчатої конструкції з внутрішніми панелями, прилеглими до поверхонь крил. Цими панелями розширювачі притягуються саморізами до крил.
Задні розширювачі мають складну форму, що складається з двох частин. Передня, маленька частина розширювача закріплена на двері.
Для кріплення бамперів до кузова ми робимо металеві кронштейни, до яких прикручуємо бампери в районі фланців. Нижні краї бамперів теж прикручуються до кузова, тільки знизу.
Обважування своїми руками


Передній бампер ми отформовали разом з решіткою радіатора. Зверху, край решітки заходить під капот і лягає на кузовну панель, де кріпиться гвинтами. Знизу, до бампера приформована плоска панель, яка заходить далеко під кузов і кріпиться до днища. Отвори для виходу повітря з боків прорізані і вклеєні вже після установки бампера. Склопластик дозволяє нарощувати нові фрагменти без втрати міцності всієї деталі.
Слюсар - бляхар прорізав прямо в металі капота отвори повітроводів. Підрізаний майданчик отгибалась всередину і фіксувалася з боків клинами з жерсті. Металом ж закривалися поглиблення для ручок на дверях і ніша номерного знака на кришці багажника.
Після того як усі деталі були закріплені на своїх місцях, ми змогли зайнятися підгонкою поверхонь елементів обваження один до одного і до кузова. Зазори між деталями вирівняли склонаповненої шпаклівкою. У такому вигляді машина в обважуванні пішла в малярку. Всього на виготовлення обваження до фарбування у нас з приятелем пішло 25 місяці.
Обважування своїми руками

Пофарбовані деталі обваження встановлював мій товариш по макетному цеху. Розширювачі арок і пороги хлопці приклеїли на автомобільний, герметик і прикрутили саморізами до кузова. Задній бампер встановили на підготовлене місце і зафіксували болтами. У передньому бампері спочатку закрили всі отвори повітрязабірників металевою сіткою - приклеїли на скляний герметик із зворотного боку. Сам бампер легко встав на рідне місце.
Спасибі всім, кому сподобався наш обвіс і тим, кому не сподобався за конструктивну критику.