Іммобілайзер. Все про іммобілайзера.
Іммобілайзер є лише одним із захисних пристроїв, які використовуються в сучасних автомобілях. Тим не менш, саме це пристрій є обов'язковою основою для створення якісної охоронної системи для вашого автомобіля. Штатний іммобілайзер навряд чи стане перешкодою для досвідченого злодія, так як він знає, в якому місці той розташований і як його вимкнути.
Установка додаткового іммобілайзера дозволить у декілька разів понизити ризик можливого викрадення вашого автомобіля . Відключити або обійти це додатковий пристрій викрадачеві буде практично неможливо.

Принцип роботи іммобілайзера полягає в блокуванні або розірвання основних ланцюгів, без яких рух автомобіля неможливо.

Вибираємо іммобілайзер
Іммобілайзер. Все про іммобілайзера.

Ніхто не буде сперечатися, що іммобілайзер, будь він штатним або додатковим, є хорошою основою для створення відмінного протиугінного комплексу. Сам по собі, іммобілайзер, є блокуючим пристроєм проти викрадення, відповідно найголовніше в ньому це блокуючий елемент.
Саме за типом блокуючого елемента, розрізняють два види іммобілайзерів: дротові і бездротові.
Дротові іммобілайзери є найбільш простими з двох існуючих видів. Їх рекомендується встановлювати в найбільш важкодоступні місця автомобіля, інакше виявити блок іммобілайзера і відключити його не складе особливої праці.
Чому варто дотримуватись цього правила? У випадку з дротяними іммобілайзерами, реле, через яке подається сигнал до двигуна, розташовується безпосередньо всередині блоку іммобілайзера або від нього проходить дріт, по якому йде звичайний аналоговий сигнал. Тому якщо викрадач знайде блок або замкне контакти реле, він зможе без проблем запустити двигун.
Тому коли ви встановлюєте провідний іммобілайзер, доступ до центрального блоку необхідно зробити якомога більш важким.
У тому випадку, якщо реалізувати таку можливість на вашому автомобілі неможливо, то альтернативою провідним іммобілайзерів є бездротові варіанти.
Головною відмінністю і одночасно основною перевагою бездротових іммобілайзерів є відсутність яких-небудь проводів від центрального блоку до самого реле. Такі іммобілайзери працюють за технологією Wait Up. Вони дозволяють запуск двигуна автомобіля, але зупиняють його після початку руху. Двигун блокується, тому що від іммобілайзера в штатну проводку автомобіля перестає надходити високочастотний кодований сигнал.
Розблокувати систему можна тільки ключем або міткою, які входять в комплект бездротових іммобілайзерів.
Крім іммобілайзерів або в доповнення до них для надійного захисту автомобіля використовуються транспондери. Це приемопередающие пристрої, які несуть в собі оригінальний і складний код.
Іммобілайзер. Все про іммобілайзера.
Транспондери бувають контактними і безконтактними.
З вигляду перші схожі на звичайний ключ-таблетку ( ключ Dallas ), як від домофона, або являють собою невеликий електронний чіп, який зазвичай поміщається в головку ключа. Щоб зняти блокування, ключ Dallas необхідно докласти до зчитувача або вставити головку ключа з вбудованим електронним чіпом в замок запалювання. В обох випадках відбувається обмін сигналами між приймачем і транспондером, і якщо сигнали збігаються, блокування знімається.
Безконтактні транспондери працюють за іншою схемою. Подібні транспондери взагалі не треба прикладати до зчитувального пристрою, тому що кодований сигнал приймає антена, що працює на досить великих відстанях. Безконтактні транспондери в таких випадках можна взагалі не діставати з кишені або сумки, а приймаючу антену розмістити у будь-якому прихованому місці автомобіля.
У кожного окремого виду іммобілайзера існує свій алгоритм протиугінного режиму. У першому випадку найбільш прості системи не дають завести двигун без наявності транспондера. У другому випадку, можна завести двигун навіть при відсутності встановленого транспондера, але автомобіль відразу ж затихне, як тільки почне рух.
У третьому випадку використовується метод відкладеного блокування, коли блокування двигуна відбувається через якийсь певний час після його запуску.
Набирає популярність ще один захисний алгоритм , який постійного контролює наявність власника в автомобілі. Наприклад, при силовому захопленні автомобіля, коли викрадачі висаджують водія, при цьому відбувається запит на наявність транспондера і якщо відповідь не надійшла, включається протиугінний режим.
Всі основні особливості роботи різних іммобілайзерів добре відомі як установникам цих пристроїв, так і викрадачам. Тому при встановленні охоронних систем необхідно шукати і використовувати найбільш витончені і нестандартні методи, які можуть поставити в безвихідь навіть досвідченого злодія і в кілька разів збільшать шанси на те, що ваш автомобіль залишиться в безпеці.