Оновлення карти на навігаторі Navitel
Розглянемо процес оновлення карт і навігаційного забезпечення на прикладі дорожнього навігатора Texet з навігацією від «Навітел». Для навігаторів інших фірм з іншими системами навігації дії будуть приблизно аналогічними.
- Зайдіть на офіційний сайт виробника навігаційного програмного забезпечення. У нашому прикладі це буде
navitel.ru
.
Реєструйтеся на сайті, увійдіть в особистий кабінет.
У особистому кабінеті знайдіть розділ «Мої пристрої» і додайте новий пристрій. Підтвердіть легальність використовуваного програмного забезпечення для навігації введення ліцензійного ключа. Якщо ви купували навігатор з передвстановленою системою навігації, то цей ключ повинен бути в коробці з пристроєм. Знайдіть його.
Після перевірки ключа у вашому особистому кабінеті повинно з'явитися зареєстроване пристрій навпроти якого буде вказано посилання на доступні оновлення. Натисніть на цю посилання.
Оберіть потрібну версію програмного забезпечення, відповідного вашому пристрою і карти потрібної вам території. Завантажте потрібні файли. Будьте уважні. Картки можуть мати обсяг від 1 Гб і вище, що зажадає високошвидкісного підключення до інтернету для завантаження.
Розпакуйте архів з файлами. Після розпакування архівів підключіть навігатор до комп'ютера за допомогою USB-кабелю, що додається до пристрою.
Операційна система Windows 7 визначить підключений пристрій і сама запропонує завантажити для нього необхідні драйвера і програмне забезпечення. Для Windows Vista і Windows XP може знадобитися ручна установка програми «Microsoft ActiveSync» або «Центр Пристроїв Windows Mobile» з офіційного сайту microsoft.com .
Підключення навігатора можливо в двох режимах: звичайного флеш-накопичувача (Mass Storage) і в режимі синхронізації з комп'ютером (MS ActiveSync). За великим рахунком, вибір конкретного режиму не настільки важливий. Головне - це доступ до файлової системи пристрою і папок з файлами програми навігації.
Знайдіть папку Navitel і скопіюйте її на комп'ютер. Завдяки цим пунктом буде створена резервна копія даних, з якої завжди можна відновити працездатність пристрою, якщо нові версії програми відмовляються працювати на ньому, або вам не подобається їхня робота.
Видаліть всі файли в папці за винятком NavitelAuto_Activation_Ket.txt або Registration_Key.txt при їх наявності.
Скопіюйте вміст архіву з новою версією програми в дану папку. Оновіть файли з активационным ключем, якщо вони доступні для скачування з вашого особистого кабінету.
Знайдіть папку, в якій зберігаються карти навігатора. У нашому випадку повний шлях до цієї папки /ResidentFlash/NavitelContent/Maps. Замість ResidentFlash диск, на якому зберігаються карти в навігаторах Texet, може називатися NandFlash або DataFlash. В інших пристроях природно назва може бути іншою.
Скопіюйте старі карти на всякий випадок на жорсткий диск комп'ютера, щоб мати можливість їх відновлення при необхідності. Завантажити скачаний файл з новими картами. Процес копіювання через порти USB версії 2.0 може розтягнутися на 40 хвилин і більше, так як файл з картами буде мати значний обсяг (більше 1 Гб).
Після завантаження карт та оновлення програмного забезпечення запустіть навігацію на пристрої і перевірте коректність її роботи. Перший запуск з новими картами можливо займе тривалий час. Це нормально, так як нові карти будуть переиндексированы, що дозволить в майбутньому швидше працювати з ними.
Якщо все виконано правильно, то оновлена версія навігаційного програмного забезпечення запуститься без будь-яких проблем і буде працювати вже з новими картами. Оновлювати карти подібним чином рекомендується кожні 6-12 місяців. Частіше робити це практично немає сенсу, так як відмінності від старої версії будуть мінімальні і ви їх просто не помітите.