Що краще - з шипами або шини без шипів (тобто фрикційні)?
А тепер конкретні приклади і не менш конкретні поради.
На слизькій дорозі (ожеледь або накатаний сніг) шипована гума забезпечує краще зчеплення коліс з дорогою. Варіантів може бути два: або ви відразу купуєте протектори з шипами, або згодом виробляєте ошиповку звичайної зимової гуми. Зрозуміло, що чим шипів більше, тим краще: у автомобіля скорочується гальмівний шлях, менше ймовірність пробуксовки. Ефект шипування краще, якщо шипи по поверхні шини розташовуються не на одній лінії, а абсолютно безладно. Але не всяка гума може бути ошипована. Тому при купівлі зимової гуми дане питання уточніть у продавця.
Краща шипована імпортна модель - це Nokian Hakkapeliitta . Даний товар відмінно зарекомендував себе на слизькій дорозі. Починаючи з четвертої моделі, продукція цієї фірми має істотну відмітну особливість: шипи у перерізі мають не круглу форму, а квадратну. В результаті - зчеплення з дорогою краще, ніж у інших моделей. Придбання таких шин в залежності від типорозміру може обійтися вам від 100 до 450 у.о. за одну одиницю.
Як правильно вибрати нешиповану гуму?
Які шини краще вибрати?
Кращим варіантом для нешипованих шин вважається гума з направленим малюнком протектора. Малюнок таких шин схожий на літні дощові і нагадує ялинку. Такі шини дозволяють відводити сльоту з-під коліс. Кращими серед нешипованих вважаються шини Continental ContiVikingContact3 . Ціновий діапазон на такі шини 70 - 210 у.о. за одиницю товару в залежності від типорозміру автомобіля.
Загальні правила вибору шин.
Як визначити термін служби автомобільних шин? Якщо глибина протектора стала менше 4 мм, то настав час міняти шини: термін служби їх збіг. У середньому зимові шини служать 2 - 4 роки. Для зимових шин підбирається особливий склад гуми. Цей склад повинен забезпечувати хороший контакт гуми та слизької дороги. Якщо у вашій місцевості часті снігопади, і вам доводиться їздити по засніженій дорозі, то вибирайте м'які зимові шини. Якщо сніг у вас - рідкість, то вам потрібна більш жорстка гума. М'яка гума у ваших умовах прослужить менше. За конкретним радою зверніться до продавця. Вже він точно знає, хоча б за відгуками покупців, які шини краще придбати. Найбільш ефективна - гума з асиметричним малюнком, коли зовнішня частина шини відповідає за їзду по асфальту, а внутрішня - по засніженій дорозі або ожеледі. При цьому важливо правильно встановити дані шини у відповідності з маркуванням виробника.
Як вибрати розмір зимових шин?
Як правильно експлуатувати зимові шини?
Багато автолюбителів змінюють літню гуму на зимову тільки після випадання першого снігу і появи першого ожеледиці. І це велика помилка. Такі дії автолюбителів призводять до збільшення кількості аварій на початку зимового періоду. Фахівці рекомендують міняти літню гуму на зимову при зниженні температури до семи градусів. Хочемо звернути вашу увагу на правила експлуатації зимової гуми на початку холодного сезону. Ці нескладні Правила:
1. Ніяких різких гальмувань.
2. Плавні розгони і акуратні входження в повороти.
Виконуйте ці рекомендації на перших ста кілометрах обкатки зимових шин, і вони вам прослужать довше. Особливо це впливає на термін збереження шипів.
Багато власників автомобілів, бажаючи заощадити, ставлять зимову гуму тільки на задні колеса. Такий хід може вплинути на поведінку авто, але не завжди в кращу сторону. При старті автомобіля з місця ви можете відчути позитивні зміни. Але при русі на дорозі вас можуть чекати дуже неприємні сюрпризи. При гальмуванні у задньопривідних автомобілів вага переноситься на передні колеса. Тоді виникає риторичне питання: "А яка ж користь від зимової гуми на задніх колесах?" Відповідь очевидна - невелика. Ще один сюрприз від бажання заощадити. При повороті задньопривідний автомобіль, у якого шипована гума тільки на задніх колесах, слухатися керма буде дуже погано. Ця ж біда підстерігає і передньопривідні автомобілі. Зимові шини на передніх колесах дадуть можливість швидше стартувати. Але при гальмуванні або навіть просто зменшенні швидкості задні колеса підуть юзом. Тому висновок напрошується сам собою: потрібно купувати повний комплект зимових шин. Природно, якщо ви не любитель швидкої їзди, то, можливо, і не помітите різницю. Але дорога повна несподіванок: екстрені гальмування, замети. Повна комплектація зимової гуми у вашого автомобіля і дасть вам можливість відчувати себе впевненіше на зимовій дорозі.
А що робити, якщо ви придбали зимову шиповану гуму, а ні снігу, ні ожеледиці немає. Тоді рада може бути тільки один - помірність і акуратність в їзді. Ніякого екстреного гальмування, ніякого різкого старту. Інакше з шипами ви розпрощаєтеся так само різко і екстрено. І не забувайте про правила дорожнього руху, які передбачають використання знака "Ш" при використанні вами шиповану гуми. Так як автомобілі з такими шинами мають більш короткий шлях гальмування, то цей знак - попередження іншим водіям, що потрібно тримати велику дистанцію.
І наостанок рекомендації: шини яких фірм варто купити.
Добре зарекомендували себе зимові шини таких російських фірм: Amtel або КЯ (Червоний Яр). Кращими вважаються такі зимові імпортні шини: Nokian , Michelin , Continental , Pirelli , BridgeStone .
Російські зимові шини прослужать вам вірою і правдою не більше двох сезонів. Термін служби імпортних аналогів - в два рази більше. Але і ціна на імпортні шини буде в два рази більше. Якщо за одиницю російського товару ви заплатите 60 - 90 у.о., то вартість аналогічної одиниці імпортного виробництва коливається в межах 100 - 500 у.о. Але ціна - це ще не завжди показник того, що російські шини гірше. Просто іноді ми знаходимося в полоні стереотипів ще радянських часів: якщо російський товар, поганий, імпортний - хороший. В принципі, навіть якщо у вас склалися якісь свої уподобання, не варто відмовлятися і від шин нашого виробництва. Але в будь-якому випадку вибір все одно залишається за вами.