Так ось найчастіше - прокатує . Точніше, нас прокочують - у багатьох авто майстерень з клієнта вимагають суму, в рази перевищує дійсну вартість діагностики і ремонту. Мета цієї статті - припинити подібне «обдиралово» і навчити автомобілістів самостійно вирішувати більшість проблем з машиною.
Ми готові поділитися з вами великими і маленькими секретами та хитрощами, які допоможуть у самостійному ремонті та значно зменшать ваші витрати на сервісне обслуговування. У цій статті ви знайдете корисну інформацію про те, як виконати більшість ремонтних робіт самостійно і об'єктивно оцінити вартість проведеного обслуговування в майстерні; дізнаєтеся, де завжди можна отримати свіжі автомобільні новини в одному місці, не борознячи простори інтернету і не витрачаючи дорогоцінний час на пошук актуальної інформації; одержите грамотні відповіді на багато інших питань, традиційно хвилюють як початківців, так і досвідчених автомобілістів.
Якщо ви читаєте цю статтю - значить, вам небайдужа не тільки доля власного автомобіля (наявного або тільки запланованого до купівлі), але і вміст гаманця.
А чи знаєте ви, що:
1. Якщо в дорозі витекла гальмівна рідина тимчасово заповнити гальмівну систему можна мильною водою, тосолом, горілкою або кріпленим вином.
2. Якщо в дорозі лопнув шланг приводу зчеплення тимчасово вирішити проблему допоможе сира гума для вулканізації шин і мідний дріт, туго фіксуюча латку на місці пошкодження.
3. Якщо в дорозі спустилося колесо , а у вас немає ні запаски, ні ремкомплекту, заощадити на послугах евакуатора допоможе тимчасова лагодження: невеликий отвір у покришці можна загвинтити шурупом і доїхати до майстерні. Більш складна, але цілком реалізовується власноруч процедура: закачати в спущене колесо повітря з водою (як це зробити, розповімо пізніше), щоб скоротити витрату повітря і, знову ж таки, доїхати до майстерні або гаража.
4. Відкрутити на колісному диску секретний болт зі сточенной головкою допоможе домкрат: потрібно притиснути надітий на секретку ключ домкратом до надійної опори (стіни будинку, бетонного блоку тощо) - так можна без прослизання відкрутити проблемний болт.
5. Система опалення салону може істотно впливати на витрату палива. Зокрема, працює система обігріву при відкритих вікнах витрачає набагато більше бензину, ніж включений кондиціонер при закритих вікнах автомобіля.
6. Дешевий інструмент - не краща стаття економії для автомобіліста. Вигравши на купівлі китайських наборів, ви програєте на вартості професійного ремонту - а він, швидше за все, буде потрібно після втручання поганого інструменту.
7. Щоб уникнути втрат і проблем з самостійним ремонтом краще не давати свій інструмент у тимчасове користування кому б то не було. Краще бути жадібним, ніж кожен сезон купувати новий інструмент натомість залишився у когось із сусідів по гаражу.
8. Під час ремонту не поспішайте застосовувати «важку артилерію» у вигляді брухту або кувалди - можливо, на наполегливому сайті просто залишився прихований кріплення.
9. Після самостійного ремонту не варто відразу затягувати кріплення - краще спочатку перевірити працездатність перебраного вузла, і тільки потім затягувати гайки і збирати інструмент.
10. В гараж (чи інше місце проведення власноручного ремонту автомобіля) не варто брати з собою жінок і дітей - перші будуть тільки заважати, другим ще рано розширювати свій лексикон допоміжними словами автомеханіка, без яких не обходиться жодна більш-менш серйозна лагодження.
І звичайно , взявшись одного разу за самостійне обслуговування машини, не забувайте про те, що за класикою жанру процес ремонту завжди виявляється довше і важче, ніж передбачалося спочатку. І самим важким і дорогим його етапом зазвичай стає зовсім не той, через якого все починалося спочатку.
Успіхів!