Визначити перегрів двигуна можна по стрілочці датчика температури, яка розташована на панелі приладів (у такому випадку температура зашкалює за 100 градусів), також це можна визначити по звуках вируючої рідини під капотом. В крайньому випадку, може навіть повалити пар з-під капота. У такому разі потрібно негайно заглушити двигун і зупинитися, акуратно відкрити капот і відкрити бочонок з антифризом, щоб дати гарячого пару вийти. Ще бажано включити вентилятор, щоб радіатор не нагрівався.
Отже, давайте розберемо причини, чому ж все-таки перегрівається двигун в автомобілі?
1. Насправді, причин може бути досить багато, але почнемо з самої частої - охолоджуючої рідини . Всі ми пам'ятаємо вислів ще з нашого дитинства, про те, що вода завжди знайде дірочку. Так і в даному випадку. Причиною підвищеної температури двигуна може бути недостатня кількість антифризу в системі охолодження. Рідина може випливати з мікротріщин в патрубку, або десь в іншому місці, там, де утворилося з невідомих причин невеликий отвір. Якщо ви хоч трохи розбираєтеся в пристрої і ремонті автомобіля, то виявити текти вам не складе ніякої праці. Також про перебіг радіаторі або патрубку може свідчити мокре пляма під автомобілем, після довгого простою.
На жаль, є й зовсім невесела сторона подібної проблеми. Якщо зовні текти не виявлена, то цілком ймовірно, що охолоджуюча рідина потрапляє всередину двигуна, масло, або ж в циліндри. У кінцевому рахунку, це може призвести до безповоротних наслідків, наприклад до гідроударів. А тому, вам слід негайно звернутися на станцію технічного обслуговування.
2. Проблема в вентиляторі. Якщо у вашому автомобілі встановлений «примусовий» вентилятор, то необхідно перевірити натяг ременя. Цілком ймовірно, що ремінь може ослабнути, це дасть поганий ефект охолодження. Якщо на вентиляторі встановлений датчик температури, то існує ймовірність того, що барахлить саме датчик. Зверніть увагу також і на те, наскільки чисте сам радіатор. Багато автолюбителів досить рідко його промивають, а даремно. Адже, як вже відомо, бруд дуже погано проводить тепло, а тим більше грає негативну роль в охолодженні агрегатів двигуна. Дуже часто соти радіатора забиваються, що і веде до перегріву двигуна. Якщо після ретельної промивки радіатора двигун продовжує закипати - треба просто замінити старий радіатор новим.
3. Дуже частою причиною перегріву двигуна є вихід з ладу такий запчастини як термостат . З-за часу і хімічного складу рідини його внутрішні деталі стають не настільки еластичними. В результаті термостат «ганяє» тосол по малому колу (що неминуче призводить до перегріву двигуна) або ж по великому колу (тоді перегріву досягти важко, але і прогріти автомобіль взимку буде також проблематично). Повільна їзда, пробки і постійне гальмування в місті на світлофорах - також можуть призвести до того, що двигун перегрівається внаслідок недостатньої обдуву. Адже коли автомобіль їде на високій швидкості, то система охолодження працює «на ура».
4. На старих автомобілях (навіть на ВАЗ 2106), неправильно виставлене запалювання також може привести до перегріву, але це вже досить рідкісний випадок. Нині, в основному всі автомобілі обладнані більш новою системою запалювання, за яке відповідає комп'ютер.
5. Цілком ймовірно, що якщо в двигуні вашого автомобіля лопнув випускний клапан , то це стане причиною закипання двигуна. В такому випадку гарячі гази потрапляють в мотор, нагрівають його до неприпустимої температури, а стрілка датчика в салоні підскакує до неприємної червоної позначки.
Фактично, причин перегріву двигуна існує досить багато, але фахівці Vse-Sekrety.ru вибрали такі причини, які зустрічаються найчастіше. Тепер ви озброєні інформацією і знаєте, чому двигун перегрівається. Ні цвяха, ні жезла друзі!