Як їздити на нерозмитнені машині?
Митне оформлення документів на ввезений в Україну автомобіль з-за кордону є обов'язковим. Згідно з українським законодавством, на машині, не пройшла "розмитнення", можна їздити лише одну добу, так як процедуру можна пройти як на перетині самого кордону, так і в населеному пункті, де проживає власник нового автомобіля. Якщо 24 години минули, а ви не встигли привести документи в порядок і продовжуєте їздити нелегально, органи правопорядку, зупинивши вас, можуть накласти арешт на автомобіль. Але з кожного правила існують виключення, тому сьогодні ми розгорнуто відповімо на питання, як їздити на нерозмитненій машині в Україні.
Якщо ви не громадянин україни
Громадянин України повністю підкоряється встановленим порядком, але, у разі, якщо у вас є громадянство іншої країни, на автомобілі всередині України можна їздити не більше двох місяців.
У Україні можна придбати машину по генеральній довіреності у громадянина України: у цьому випадку полегшується процедура передачі прав власника авто. Але якщо ви купите машину у іноземця, він не має права видавати вам генеральну довіреність - переоформлення документів буде повним. Навіть якщо іноземець, що перебуває на території України, ваш добрий знайомий, він не має права передавати вам право водіння своїм особистим автомобілем, не мають російських номерних знаків. З громадянином іншої країни можна бути тільки пасажиром в цьому авто.
Правила митного оформлення
Більше доби ніхто не має права їздити на нерозмитненою машиною. Щоб вас не заарештували по дорозі додому, необхідно знати процедуру оформлення документів, яку проводять співробітники митної служби. У Україні діє закон "Про перевезення і пересилання товарів", згідно якого і проходить процедура. Спочатку заповнюється митна декларація, де зазначається номер технічного паспорта, додаються рахунок-фактури і чеки на товар. Потрібно пам'ятати про те, що на автомобілі, б/в більше восьми років, є податок, який зростає в залежності від автомобіля. Не оподатковуються машини, господарі яких переїжджають на постійне місце проживання в україні, а також на ті автомобілі, які були подаровані або передані у спадщину (на митниці надається дарчий або заповіт). Обов'язкові до сплати будуть: акцизний збір і ПДВ, що становлять 10% від віку автомобіля.
Всі дії митника, включаючи пред'явлення йому копій документів на автомобіль, акти експертних оцінок, огляд поточного стану машини, є законними і від них можна ухилитися. При відсутніх документах представник митної служби України може зробити офіційний запит до митниці країни, звідки був ввезений автомобіль, щоб володіти вичерпною інформацією, так як його обов'язок - переконатися в достовірності наданої інформації і відсутність контрабанди (краденої машини).
Таким чином, на території нашої країни діють єдині правила щодо оформлення ввезеного з-за кордону автомобіля, які свідчать, що громадянину України більше доби на нерозмитненою машиною їздити забороняється щоб уникнути накладення арешту на машину ДПС.