Застосування касторової олії для волоссяСучасна косметологія пропонує жінкам кондиціонери, маски, які доглядають за волоссям. Тим не менш, не всі вони виявляються такими ефективними, як би нам хотілося. Тому часто жінки використовують перевірені методи. Всім відомо, що касторове масло добре справляється з проблемами волосся, відновлюючи їх структуру, робить здоровими і блискучими. А завдяки своїй низькій вартості касторова олія є доступним для всіх.

Переваги касторової олії для волосся

Масло - в'язка рідина блідо-жовтого кольору, має специфічний запах і неприємний смак. Рицинова олія складається з пальмовою, олеїнової, лінолевої та рицинолеиновой кислот.
Ці кислоти як раз і наділяють касторку чудовими косметичними властивостями. Олія швидко вбирається, воно не висихає і не піниться. У косметичних цілях найчастіше використовується очищене речовина злегка жовтуватого або прозорого кольору. Зберігати касторове масло в щільно закритій посудині, там, де прохолодно.
Застосовуючи касторове масло як мінімум раз у 7 днів, ви зробите ваші локони красивими, подарувавши їм силу і здоров'я. Однак касторове масло не дуже приємно пахне, тому після його застосування локони доведеться довго і ретельно обполіскувати. Для ополіскування можна застосовувати різні настої лікарських рослин або воду з соком лимона і оцетом.
Якщо застосовувати рицинову олію регулярно, то скоро ви побачите, що ваші локони стали швидше рости, зникла їх сухість, вони менше псуються і випадають. Та й зовні здаються більш здоровими.
Рицинова олія сприяє відновленню структури волосяного покриву. Воно відмінно зволожує самі волосся і шкіру голови. Його волога швидко проникає до коренів волосся, тому вони довго залишаються зволоженими і захищеними. Регулярне застосування касторової олії допоможе вирішити проблему посічених кінчиків.
Крім цього, рицинова олія усуває надмірну ламкість, сухість волосся, від яких, як правило, страждають знебарвлені, прояснені, пофарбовані локони. А ще це масло надає позитивний ефект на шкіру голови, лікує лупу і лущення.
Маски для волосся на основі касторової олії
Щоб запобігти ламкість і випадання локонів, щотижня застосовуйте маску з касторової олії. Підігрійте масло з допомогою водяної бані так, щоб воно стало теплим, але не було гарячим. Перед застосуванням спробуйте пальцем, щоб не обпекти шкіру голови. Обробіть касторовою олією коріння волосся, а потім - і все волосся. Бажаючи домогтися більш швидкого результату, волосся можна укутати. Через 60 хвилин маску з касторової олії слід змити шампунем.
Оскільки ця речовина є дуже стійким і швидко всмоктується у волосся, то доведеться робити це кілька разів. Ретельно промивши волосся водою з шампунем, обполосніть їх настоєм лікарських трав (ромашка, коріння лопуха) або водою, попередньо додавши в неї лимонний сік або оцет. Якщо ваші волосся дуже ламке, маску з касторової олії слід застосовувати кожні два дні.
Оскільки рицина має дуже специфічний запах, який не всім подобається, її можна розбавити ефірним маслом. Коли касторове масло сильно загусло, додайте в нього трохи соняшникової, оливкової олії або масла з кісточок винограду, рицина відразу ж придбає потрібну консистенцію.
Якщо у вас постійно січуться кінчики волосся, вам також допоможе касторове масло. Наносьте його на три сантиметри від кінчиків волосся кілька разів на протягом двох тижнів. Щоб уникнути стійкого запаху касторки, можна просто додавати у ваші улюблені маски для волосся.
Допомагає активно рости волосся, «пробудження» їх цибулини, маска з касторової олії і соку однієї цибулини. Змішайте по дві великі ложки цих речовин і отриманої маскою необхідно ретельно змастити коріння. Обмотайте локони махровим рушником, потримайте маску 60 хвилин. Змити потрібно водою кімнатної температури з застосуванням великої кількості шампуню. Щоб підсилити ефект, можна додати до цієї маски сік або дрібно порізану м'якоть алое віра. Маскою необхідно обробляти волосся раз в 7 днів.
У випадку, коли ваші локони ростуть надто повільно, і ви стурбовані цією проблемою, з'єднайте касторку з перцевою настоянкою (підійде також горілка з червоним перцем). Нанесіть засіб на коріння волосся і потримайте кілька годин. Використовуючи таку маску кілька разів протягом тижня, можна без особливих витрат домогтися позитивного результату.
Для лікування волосся також підходить маска з касторової олії і кефіру. З'єднайте 200 г підігрітого кефіру з касторкою, цією сумішшю спочатку обробіть коріння, а після цього і все волосся. Замотайте волосся, щоб суміш не капала, потримайте маску 30 хвилин. Змийте теплою водою з шампунем. Процедура вимагає повторення як мінімум двічі в тиждень.
З метою поліпшення кровообігу в шкірі голови і одночасно прискорення росту волосся, використовуйте маску, виготовлену з двох маленьких ложок касторової олії і кілька крапель масла лаванди. Маскою необхідно змащувати коріння волосся, використовуючи масажні рухи.
Це корисна речовина відмінно справляється з сухою лупою. Але тим, у кого жирне волосся, рицинова олія використовувати вкрай небажано. Якщо вас турбує це неприємне явище, підігрійте трохи касторової олії і старанно нанесіть його на корені волосся. Також це масло можна застосовувати з настойкою календули, яка продається в кожній аптеці. Завдяки спирту, який міститься в настоянці, масло буде діяти більш швидко і ефективно. Маску необхідно потримати на волоссі хоча б годину, потім локони слід добре виполоскати.
Щасливі власниці здорових і сильних волосся можуть застосовувати це масло з метою профілактики. Для додаткового харчування ваших локонів можна спробувати ось таку маску: змішайте касторку з натуральним барвником - хною і обробіть ними волосся. Для створення маски можна використовувати безбарвну чи звичайну хну, з різними добавками або без них.
Поради щодо застосування касторової олії для волосся
Касторку роблять різними способами, тому іноді ця речовина може не принести бажаного результату. У косметології найчастіше використовується олія холодного віджиму. З причини того, що касторове масло, яке виготовлено при гарячому віджиманні, змішують з розчинниками, значно знижуються його корисні властивості. Таке масло буде ефективним, якщо його застосовувати в медичних цілях.
Іноді рицинова олія може стати причиною виникнення у жінки алергічної реакції. Тому, застосовуючи його вперше, слід переконатися, що реакція вашого організму не викликає ніяких побоювань.
Більш того, рицинова олія дуже важко змивається. Касторове масло не вдасться змити з волосся за один раз, тому доведеться мити голову багато разів. Але, якщо маску з'єднати з лимонним соком, оцтом або спиртом, то змити її буде набагато легше. Допомагає очистити локони після використання маски з касторки звичайне господарське мило. Якщо спочатку вимити їм волосся, потім повторити процедуру, але вже з шампунем, потім нанести кондиціонер і в кінці обполоснути локони трав'яним відваром, то від маски з касторової олії не залишиться і сліду.
Крім того, як вже говорилося, рицина володіє специфічним запахом, який важко усувається. Тим не менш, це можливо, якщо кілька разів помити волосся шампунем. Щоб перебити запах касторки, спробуйте додати в неї трохи ефірного масла (на ваш розсуд). А якщо підібрати масло, яке буде відповідати типу вашого волосся, тоді можна не тільки усунути стійкий запах касторки, але й підлікувати локони.
Однак усе це - дрібниці порівняно з тим, який ефект ви зможете отримати, регулярно користуючись касторовою олією для волосся.