Як заварювати шипшинуВсім відомо, що шипшина - це не тільки чагарник з красивими квітами та чудовим ароматом, це, перш за все надзвичайно корисна лікарська рослина, більш того, корисними якостями володіють не тільки плоди шипшини, але також і насіння, коріння і пелюстки.
Корисні властивості шипшини
Шипшина по концентрації важливих для здоров'я речовин перевищує в кілька разів інші лікарські рослини.
Плоди дозрівають в кінці літа або на початку осені. Це в першу чергу величезний джерело вітаміну С, так як плоди шипшини містять не менше 5% цього вітаміну.
Лимони, які в народі вважаються основним джерелом вітаміну З, насправді містять його більш ніж в 50 разів менше, порівняно з цими червоними ягідками шипшини.
Шипшина містить такі вітаміни, як А, Е, Р, До і вітаміни групи В. Також ці ягоди насичені різними мікроелементами, такими як кальцій, калій, залізо, марганець, магній, натрій, хром, мідь і багато інших.
У шипшині є безліч різних органічних речовин, які вкрай необхідні для нормального функціонування організму, а саме пектини, органічні кислоти, цукри, ефірні олії, дубильні речовини та ін
В увазі найбагатшого складу шипшина застосовується з метою лікування різних захворювань. Як правило, дана ягода застосовується при порушеннях функціонування травної системи організму, порушення функціонування нирок. Також шипшина відомий своїм виражену сечогінну ефектом і протизапальним ефектом.
Завдяки високому вмісту вітаміну С, шипшина використовується при авітамінозах, різних простудних захворюваннях, атеросклерозі і з метою зміцнення імунітету.
Нерідко рекомендують заварювати і вживати відвар шипшини при переломах, так як він відомий своїми унікальними властивостями підвищення швидкості регенераційних процесів і покращення зрощення кісток. Також його використовують з профілактичною метою зміцнення серцево-судинної системи, при порушеннях з боку сечостатевої системи, і навіть при малярії, кровотечах та анемічних станах.
Висушені коріння шипшини володіють вираженими в'яжучими властивостями. Що стосується насіння ягід, вони є джерелом масла, яке включає цілий ряд різних жирних кислот і вітамінів. Нерідко масло шипшини застосовується з метою підвищення регенераційних процесів в організмі і як протизапальний засіб.
Як заварювати шипшину
Дуже важливо вміти правильно заварювати шипшина, щоб по максимуму отримати всі його цінні і корисні властивості.
Перш ніж готувати напій, необхідно ретельно промити ягоди шипшини і почистити їх від волосків, інакше, якщо вони потраплять в організм, вони можуть викликати сильний свербіж.
Дуже важливим моментом є те, що співвідношення плодів шипшини і води повинно бути 10 до 1. Тобто на один літр води необхідно 100 грам ягід, що прирівнюється приблизно до чотирьох столових ложок плодів шипшини.
Для приготування настою ягід необхідно попередньо подрібнити їх, можна прокрутити через м'ясорубку. Це потрібно для оголення насіння, які містять величезну кількість корисних речовин. Потім ягоди покласти в попередньо підготовлений термос і залити гарячою водою, але ні в якому разі не окропом. Температура води для напою повинна бути в межах 60 градусів. Термос всередині не повинен бути металевим, так як контакт відвару з металом протипоказаний. Залишити напій настоюватися протягом 6-7 годин, після чого можна вживати.
Щоб приготувати відвар з плодів шипшини, слід попередньо відварити ягоди в закритому посуді протягом однієї години, а потім залишити настоюватися на ніч (приблизно на 12 годин).
Готовий напій процідити через багатошарову марлю, що знову ж запобігатиме потраплянню волосків в організм, і пити по одній склянці перед кожним прийомом їжі. Курс прийому зазвичай становить близько одного місяця.
Протипоказання до застосування шипшини
- Тромбофлебіт і схильність до утворення тромбів у кровоносних судинах.
- Захворювання серцево-судинної системи.
- Зниження артеріального тиску (артеріальна гіпотензія).
- Підвищена кислотність шлункового соку.
- Патологія печінки.
- Різні види шкірних захворювань.
- Періодичні запори.