Як заварювати шипшину правельно
Шипшину - дикоросла рослина, що відноситься до сімейства Рожеві, являє собою невисокий і колючий чагарник, помаранчеві або червоні плоди якого - справжні акумулятори здоров'я. Вітаміну С в них міститься у двадцять разів більше, ніж у смородині, лимоні. Плоди також багаті вітамінами А, К, Р, Е, В, каротин, дубильними речовинами, органічними кислотами, пектинами і мікроелементами. Деякі різновиди шипшини містять близько 18% аскорбінової кислоти, такий відсоток є рекордним серед інших рослин.
Завдяки багатющому біологічного складу шипшина широко застосовується в лікуванні найрізноманітніших захворювань, надаючи благотворний вплив на органи травної системи, стимулюючи активну діяльність нирок, володіючи сечогінною дією. Регулярне вживання шипшини перешкоджає розвитку в організмі людини запальних процесів.
Плоди шипшини незамінні при наступних станах:
- авітаміноз;
- атеросклероз;
- застудні захворювання;
- переломи;
- розлади сечостатевої системи;
- малярія;
- анемія;
- кровотечі;
- алергія;
- підвищений тиск (гіпертонія) ;
- дерматологічні захворювання;
- запори;
- підвищена кислотність шлунка і багато іншого.
Цвітіння шипшини триває з травня по липень. А у вересні вже можна збирати урожай дозрілих плодів.
Скористатися цілющими можливостями цього чудодійного рослини можна, заварюючи традиційні відвари з плодів, настої, чаї, екстракти.
Як заварювати шипшина правильно, знають деякі. Цей продукт легко зіпсувати і навіть перетворити в небезпечний для здоров'я. При звичайному способі заварювання, передбачає варіння плодів шипшини в окропі кілька годин, знищуються всі вітаміни, такий відвар із ліки перетворюються на отруту. Знаючи, безпечні способи заварювання шипшини, ви зможете перемогти хворобу і залишатися на довгі роки в прекрасній формі!
Правила заварювання шипшини
Ягоди шипшини потрібно обов'язково промити проточною водою і очистити від волосків. Потрапляючи в організм, вони викликають подразнення стравоходу.
Перед заварюванням ягоди бажано подрібнити (пропустити через м'ясорубку). Подрібнені плоди шипшини віддають воді більше вітамінів за рахунок того, що оголюються насіння.
Готовий відвар бажано процідити через марлю, щоб остаточно позбутися від ворсинок шипшини, які могли випадково потрапити в рідину.
Співвідношення шипшини і води має становити 1:10. Приміром, на літр води вам знадобиться 100 грам шипшини (приблизно п'ять столових ложок).
Способи заварювання шипшини
1. Настій шипшини традиційний. Столова ложка подрібнених плодів заливають склянкою окропу і вариться десять хвилин на слабкому вогні строго в емальованому посуді з щільно закритою кришкою. Отриманий відвар потрібно настоювати протягом 10 годин.
2. Настій шипшини в термосі. Промиті плоди подрібнюються, насипаються в термос, заливаються окропом і щільно закриваються кришкою. Наполягати потрібно близько 6 годин.
3. Чай з шипшини і меду. Знадобиться 20 грам шипшини, 15 грам меду, столова ложка лимонного соку, 2 склянки води. Плоди висушеного шипшини подрібнюють, заливають окропом і варять 10 хвилин в емальованій ємності із закритою кришкою. Після закінчення зазначеного часу потрібно зняти відвар з вогню і настоювати його в тій же посуді ще 10 хвилин, потім процідити, додати сік лимона і мед.
4. Чай з шипшини і листя чорної смородини. Підготувати плоди шипшини і листя смородини потрібно в співвідношенні 5:1. Подрібнені ягоди сухого шипшини заливаються холодною водою, кип'ятять п'ять хвилин. На дно фарфорового або емальованого чайника потрібно покласти листя смородини і залити їх гарячим відваром шипшини. Чай повинен настоюватися не менше 15 хвилин.
5. 200 грам свіжих плодів шипшини потрібно наполягати в літрі окропу протягом доби. Після чого настій проціджують і п'ється по 1 склянці 3 рази на добу, безпосередньо перед їжею.
6. Можна заварювати свіжі або висушені квіти шипшини. Кілька квіток заливаються окропом і настоюють в чашці близько 30 хвилин. Такий напій корисний при захворюваннях жовчного міхура і шлунка. Пити його потрібно чотири рази на день по пів склянки.
Незважаючи на колосальну користь, яку може принести шипшина організму людини, людям, схильним до тромбоутворення і тромбофлебіту всі вищеперелічені настої протипоказані. З обережністю такі напої потрібно приймати і тим, хто страждає від серцево-судинних захворювань.
Після прийняття чаїв, настоїв і відварів із шипшини потрібно обов'язково полоскати рот, оскільки аскорбінова кислота, вміст якої в шипшині зашкалює, руйнує зубну емаль.