Як приготувати самостійно бальзам для губ?

Багато жінок використовують гігієнічну помаду і бальзам для губ, щоб захистити їх від негативного впливу навколишнього середовища. Сильне сонце, вітер, перепади температури не кращим чином позначаються на зовнішньому вигляді губ - вони обвітрюється, тріскаються і навіть печуть.
Коли доходить до вибору, що краще бальзам або гігієнічна помада або блиск, дівчата губляться. Адже всі ці засоби відрізняються між собою. Всі ми знаємо, що помада для губ - це декоративна косметика, яка забезпечує нашим губам красивий зовнішній вигляд. Найчастіше губні помади не володіють такими властивостями, як харчування, глибоке зволоження і загоєння тріщин на губах.
У відміну від простої губної помади, гігієнічна захищає губи від шкідливого впливу навколишнього середовища. Її рекомендується використовувати влітку, взимку, при сильному вітрі. Блиск для губ більш щадний. Він не тільки надає губок привабливий зовнішній вигляд, але і живить їх і захищає.
Бальзам для губ потрібен для того, щоб вилікувати вже наявну проблему. Він усуває лущення, тріщини, сухість та інші проблеми. Крім того, якісні натуральні бальзами насичують шкіру губ корисними мінералами, мікроелементами і іншими речовинами. Але як дізнатися, що засіб дійсно якісне і натуральне? Адже не завжди можна вірити тому, що написано на упаковці. Саме тому, якщо у вас є трохи вільного часу, зробіть самі бальзам для губ. Тим більше в домашніх умовах його виготовити дуже просто.


Як зробити бальзам для губ самостійно в домашніх умовах?

Всі ми розуміємо, що косметика, виготовлена своїми руками, найчастіше набагато якісніше магазинної. У ній немає ніяких шкідливих добавок і консервантів, а також хімікатів або алергенів. Крім того, створюючи самостійно бальзам для губ, ви можете використовувати ті компоненти, які захочете,і таким чином створите свій оригінальний рецепт з потрібним вам запахом і кольором.
Бальзам для губ приготувати дуже просто. Головне, знати ази, способи змішування компонентів і які компоненти є основними. Отже, головний компоненти і основа бальзаму для губ - це бджолиний віск, ефірні масла і рослинне масло. Натуральний бджолиний віск на губах утворює спеціальну захисну плівку, яка зволожує і живить губи, надає їм потрібну еластичність і тим самим захищає від тріщин і ранок. Рослинне масло - також основний компоненти, який допомагає усунути ту або іншу проблему: сухість, тріщини на губах і тощо. Найчастіше використовують кокосове масло, масло карите, оливи, мигдалю або манго. Ефірні олії мають лікарськими властивостями і хорошим стійким ароматом. Тому вони також є невід'ємною частиною бальзаму.
Основний спосіб приготування бальзаму для губ
Склад у бальзаму для губ може бути різним, однак, спосіб його приготування завжди
однаковий. Щоб самостійно виготовити бальзам, дотримуйтесь таких правил:
  • Спочатку бджолиний віск помістіть в чашку, і поставте його на водяну баню, щоб він розтопився. Вогонь повинен бути слабким, щоб віск не пригорав і повільно плавився. Можна розплавити віск в мікрохвильовці.

  • Якщо в складі бальзаму є мед або тверді масла, то їх потрібно додати до воску відразу ж, як він придбає рідку консистенцію. Тримати довго на вогні такий склад не можна, так як всі корисні речовини можуть зникнути. Винятками є лише ті випадки, коли компоненти занадто тверді.

  • Як тільки розтоплені компоненти знімаються з вогню, до них потрібно відразу ж додати ароматичні ефірні олії. Потім все ретельно перемішайте і розлийте по заздалегідь приготовленим формочках. Для формочок можна використовувати тюбики від помад, блисків, баночки з - під кремів тощо.

  • Рецепти для бальзамів
    Бальзам на основі мигдалевого масла для сухих губ
    Бальзами для губ різні за своїм складом та за своїми властивостями. Наприклад, бальзам на основі бджолиного воску і мигдалю підходить для потрісканих і сухих губ. Для його приготування вам знадобиться 13 грамів бджолиного воску, половина чайної ложки меду, 25 грам мигдального масла і п'ять крапель будь-якого ароматичного масла. Мигдальне масло тверде, тому його потрібно кидати в кухоль разом з бджолиним воском. Коли вони стануть однорідної консистенції, додайте туди мед і аромамасло. Все ретельно перемішайте і розлийте по формочках.
    Бальзам з соком алое для потрісканих губ
    Такий бальзам відмінно підходить для дівчат, у яких на губах є ранки, тріщини і сухість губ. Сік алое володіє загоюючими властивостями. Для приготування бальзаму візьміть одну чайну ложку соку алое, чайну ложку вазеліну, половину чайної ложки кокосового масла і 15 грам бджолиного воску. Принцип приготування такий же: розтопіть віск і потім додайте всі залишилися компоненти.
    Вітамінізований бальзам для губ

    Якщо ви хочете зробити живильний бальзам для губ, то скористайтеся цим рецептом.
    Щоб збагатити бальзам вітамінами, купіть в аптеці вітаміни А і Е в капсулах. Також вам знадобиться дві чайних ложки мигдалевого масла, дві чайних ложки бджолиного воску, одна чайна ложка меду та оливкової олії. Вітамінів повинно бути близько 800 мг, це приблизно близько 8 капсул.
    Бальзам для губ з лимоном
    Лимонний поживний бальзам припаде до смаку кожній дівчині. Змішайте 7 грам бджолиного воску, 10 крапель лимонного ефірного масла і по одній чайній ложці виноградного, пальмової та кокосової олій. Бальзам готується за тією ж технології, що і всі інші.

    Додаткові поради

    Багато дівчат, які вперше готують самостійно бальзам для губ, дуже часто роблять поширені помилки, із-за яких бальзам виходить не такий консистенції або не відповідає критеріям. Щоб уникнути багатьох помилок, дотримуйтесь нижче описаних простих порад:
  • бджолиний віск краще всього розплавляти на плиті, а не в мікрохвильовій печі, так як в мікрохвильовці він може згоріти, якщо не правильно розрахувати час;

  • після приготування суміші для блиску дно чашки дуже важко очистити, тому щоб полегшити цей процес, перед приготуванням підстеліть на дно чашки пергаментний папір;

  • при виготовленні бальзаму для губ дуже важливо дотримувати зазначених пропорцій, адже від компонентів залежить консистенція бальзаму (віск відповідає за твердість бальзаму, а олії - за його м'якість);

  • у складі бальзаму повинно бути близько 30% воску, якщо його буде 40%, то бальзам буде дуже твердим і використовувати його буде складно;

  • якщо бальзам вам здасться твердоватым, то просто наступного разу додайте при його приготуванні трохи більше мастил;

  • компоненти, які використовуються для приготування бальзаму, повинні бути натуральними і якісними;

  • деякі компоненти, наприклад, такі як мед, можуть викликати алергію, тому заздалегідь переконайтеся, що у вас немає алергії на складові блиску;

  • не всі ефірні масла однаково підходять для блиску, тому заздалегідь почитайте про вибрані оліях і проконсультуйтеся з продавцем;

  • є такі ефірні масла, які не можна змішувати між собою, тому заздалегідь перевірте їх на сумісність, щоб уникнути побічних ефектів;

  • готові бальзами потрібно розливати в непрозорі ємності, краще всього скляні, так як деякі масла під впливом сонячних променів окислюються;

  • якщо зберігати бальзам для губ в холодильнику при температурі до-10 градусів, то він може прослужити близько року.