Історія хасі
Батьківщина паличок для їжі - Китай, вони були винайдені ще 3 тисячі років. В Японії палички прийшли тільки в 12 столітті, діставши назву хасі. Спочатку хасі були бамбукові і нагадували більше щипчики. Пізніше палички стали виготовляти з інших матеріалів - дерева, пластику і навіть слонової кістки. Металеві хасі японці не люблять, пояснюючи це тим, що вони можуть пошкодити зубну емаль.
Правила користування японськими паличками
Наука про те, як правильно тримати японські палички, не так вже й складна. Потрібно:
Для паличок є спеціальна підставка - хасиоки, на неї палички кладуть так, щоб тонкі кінці дивилися ліворуч. Якщо хасиоки немає, то можна покласти хасі на стіл, але ні в якому разі не поперек чашки.
Знаючи, як правильно тримати японські палички для їжі, можна поблажливо повідомити офіціанту, що навчальними хасі самураї не їдять.
Хасі сьогодні
Хасі - предмет суто особистий. Їх не можна дати напрокат, для цього існують одноразові палички - варибаси. Розмір хасі підбирається індивідуально - довжина паличок повинна бути в 1.5 рази більше гіпотенузи трикутника між великим і вказівним пальцем.
Хасі для японців не просто столовий прилад. Їх дарують на свята та весілля. У житті кожного маленького японця перший свято - це не день народження, а «Перші палички». Коли дитині виповниться сто днів, йому дарують хасі. Вважається, що вже в рік діти повинні навчатись користуватися паличками. Хасі розвивають дрібну моторику дитини, що сприятливо позначається на розвитку мозку і інтелектуальних здібностях.
Вчені довели, що японські палички ще й допомагають схуднути - адже ними неможливо схопити великий шматок їжі. Дієтологи в захваті - ретельне пережовування невеликих порцій сприяє повільному насичення і кращому засвоєнню.