Як правильно спатиБез сну людина не може обійтися, адже саме уві сні всі витрачені сили відновлюються і людина готується до нового дня. Щоб максимально відновлюватися під час сну, необхідно правильно спати. Правильний сон має свої правила, за виконанням яких треба стежити.
На який ліжка на приємніше всього лежати? Звичайно ж, на м'якій! Лікарі стверджують, що якщо ви хочете правильно спати, потрібно відмовитися від м'яких перин. Краще всього звикати спати на жорсткому ліжку, так як це сприяє правильному положенню хребта. Крім того, потрібно відмовитися від використання подушки. Замість подушки краще всього використовувати валик, який кладуть під шию. Важливо, щоб товщина валика була приблизно такою ж, як товщина руки. Завдяки такій опорі для шиї під час сну ваш хребет буде максимально розслаблений і ви зможете правильно спати.
Правильно спати нам часто заважає одяг. Краще всього, якщо ви будете спати взагалі без одягу - це дозволить шкірі дихати. Якщо ви все ж змушені спати в одязі, вибирайте піжами, нічні сорочки без тугих гумок. Якщо ви страждаєте від частих нежиті або гаймориту, не забувайте про головний убір на ніч. Оскільки уві сні температура нашого тіла знижується, очіпок або шапочку допоможуть уберегти вашу голову від переохолодження, що значно знизить ризик подібних захворювань.
Для сну важливу роль також відіграє положення тіла. Звичайно, уві сні ви завжди крутитеся і періодично міняєте положення, але засипати найкраще в правильній позі. Лікарі рекомендують засипати, лежачи на животі, оскільки дане положення сприяє випрямленню хребта. Завдяки цьому ви зможете швидше розслабитися і краще відпочити за ніч. Більше того, поза на животі сприяє інтенсивній роботі нирок, тому з вашого організму будуть краще виводитися шлаки. Щоб ця поза принесла максимальну користь, не їжте перед сном.
Взагалі складно правильно спати, якщо ви поїли прямо перед сном. Краще всього, коли останній прийом їжі відбувається не пізніше, ніж за три години до сну.
Головне в нічному сні - достатня кількість часу. Всім відомо, що фізіологічна норма сну - не менше восьми годин на добу. Саме стільки необхідно правильно спати для повного відновлення сил організму. У випадку, якщо вам не вдалося поспати вночі достатню кількість часу, поспіть трохи днем.
Є кілька простих прийомів, які допоможуть вам правильно спати і отримувати максимальну користь від сну:
- Увечері відмовтеся від таких напоїв, як кава, чай і апельсиновий сік. Вони стимулюють роботу організму, тому після них буде складно заснути, а сон буде тривожним.
- Забезпечте собі перед сном хороші емоції. Наприклад, ви можете подивитися кіно або послухати заспокійливу музику. Заснувши в гарному настрої, ви швидше за все прокинетеся більш веселим і розслабленим.
- Якщо з якої-небудь причини ви не змогли заснути до 22:00, то краще всього буде, якщо ви заснете між 2 і 4 годинами ночі. Саме цей період лікарі вважають сприятливим для відпочинку і сну.
- Щоб максимально розслабитися перед сном, прийміть теплу ванну. Душ - не кращий вибір перед сном, так як він тонізує організм і ви не зможете правильно спати.
- Правильно спати допомагає також вечірня прогулянка. Завдяки свіжому повітрю ви зможете швидше розслабитися і заснути.
- По можливості відмовтеся від фізичної і розумової роботи перед сном, оскільки це призводить до перезбудження організму і ви не зможете заснути.
- Ліжко - це не місце для роботи, читання або перегляду телевізора. Спальня повинна асоціюватися у вас тільки зі сном, тому всіма іншими справами краще займатися не тут.
- Перед сном провітрюйте спальню - у прохолодному приміщенні легше заснути і ви зможете правильно спати.