Як перевірити судини головного мозку?
Про патології судин головного мозку можуть свідчити такі захворювання, як мігрень, артеріальна гіпертензія. Особливо тривожить факт того, що ними все частіше страждає молоде покоління. Більшість п'є знеболюючі і не звертається за медичною допомогою, не замислюється про те, що слід було б не затягувати і перевірити стан судин головного мозку. Лише так можна уникнути розвитку серйозних захворювань. Показаннями до дослідження можуть бути і звичайні скарги на головний біль, та різні захворювання. В більш літньому віці показанням є дослідження на наявність атеросклеротичних бляшок. Існує кілька способів для перевірки судин головного мозку. Антиография.
Антиография являє собою рентгенологічний спосіб дослідження. Процедура найчастіше призначається лікарями при наявності підозри на серйозні захворювання. Для проведення дослідження робиться пункція і вводиться контрастний склад, у якого слабка пропускна здатність рентгенівських променів. При цьому на знімки мозку йде небагато часу, але процедура триває не менше 60 хвилин. Після дослідження спостерігають за пацієнтом, дають рясне питво для швидкого виведення з організму контрастної речовини. Таким чином, антиография не викликає незручностей, зате дозволяє побачити точну картину хвороби і призначити оптимальне лікування. Цей метод на даний момент на першому місці серед інших.
Магнітно-резонансна томографія.
За допомогою МРТ лікарі можуть діагностувати наявні порушення в роботі головного мозку, а також виявити запальні процеси. Томограф дозволяє побачити в подробицях стан тканин досліджуваного органу. Якщо потрібно вивчити мозкової лагідний детальніше, вводиться контрастна речовина. Так проглядаються місця, в яких можуть розвинутися інсульт і бляшки в судинах. Зображення при використаного даного методу виходить тривимірне. МРТ підходить не всім, у нього є протипоказання і обмеження. Якщо у пацієнта в тілі є металеві речі, пристосування і прилади (слуховий апарат, кардіостимулятор, внутрішньоматкова спіраль), томографія не проводиться. Крім цього МРТ протипоказано при вагітності, при годуванні грудьми і людям з нирковою недостатністю.
Дуплексне сканування.
Дуплексне сканування - майже те ж саме, що ультразвукове дослідження мозкових вен і артерій. Дослідження проводиться наступним чином: береться спеціальний датчик і кріпиться до голови пацієнта, а на екрані УЗД простежується стан судин, особливості їх будови, наявне патології, бляшки та інші атеросклеротичні зміни. Процедура переноситься дуже легко, не доставляє незручностей, заздалегідь до неї готуватися не потрібно. Безсумнівний плюс - відсутність протипоказань. Але дуплексне сканування неможливе, якщо людина не може прийняти горизонтальне положення.
Нейросонографія.
НСГ призначається лише дітям до одного року, так як проводиться через відкритий великий джерельце. Процедура проводиться на апараті УЗД при використанні спеціального датчика. У результаті лікарі можуть отримати дані про стан ликворопроводящей системи і порушення кровотоку.
Ехоенцефалографія.
В основі методу - принцип УЗД. З допомогою осцилографа фіксуються ультразвукові сигнали і відображаються на екрані.
Якщо у вас є навіть невеликі підозри на проблеми з мозковим кровообігом, часто болить голова, підвищується або знижується тиск, не зволікайте, зверніться до лікаря. Він вислухає ваші скарги і видасть направлення на одне з описаних досліджень.