Як носити післяпологовий бандаж?
У перші дні щасливого материнства жінку, мечтающую про повернення допологових форм і розглядає свій живіт в дзеркало, може очікувати глибоке розчарування від того, що він (живіт) виглядає як на п'ятому місяці вагітності. Це обумовлено тим, що під час вагітності матка збільшується і розтягує м'язи черевного преса і зв'язки. Чим більше ослаблені м'язи, тим важче їм підтримувати внутрішні органи. Іноді це призводить до таких неприємних наслідків, як грижа або опущення органів. І, звичайно, жінці хочеться як можна швидше знайти свої колишні форми, повернути плоский живіт. Допомогти в цьому покликана спеціальний корсет, допомагає зняти больові відчуття в спині, найчастіше виникають у післяпологовий період. Він також може бути показаний тим жінкам, які мають захворювання хребта (сколіоз, радикуліт). У разі кесаревого розтину бандаж допомагає формувати правильний і естетичний шов. Після отримання рекомендацій про використання корсета у жінок виникає питання про те, як носити післяпологовий бандаж.
Раніше жінки користувалися підручними засобами, стягуючи живіт, наприклад, звичайними смужками тканини. Але сьогодні для того, щоб поліпшити форму живота і не допустити виникнення ускладнень, лікар пропонує родильнице носити післяпологовий бандаж. Консультація лікаря необхідна, оскільки існує кілька протипоказань для використання бандажа.
Основні протипоказання:
Проблеми з шлунково-кишковим трактом (особливо ті, при яких характерно здуття) і нирками, що супроводжуються набряками.
Алергічні та інфекційні захворювання у місцях застосування бандажа.
Певні шви після кесарева розтину або порожнинної операції, а також шви, накладені на шийку матки (при розривах під час пологів) і в область промежини. Це пов'язано з тим, що бандаж уповільнює процес кровообігу, процес загоєння займає більше часу, може початися запалення.
Види післяпологових бандажів
  1. Бандаж-пояс. Пояси бувають як післяпологові, так і об'єднані. Об'єднані можна носити приблизно з 5 місяця вагітності. Вони являють собою еластичний пояс з широкою середньою частиною (близько 25 см) і вузькими краями. При вагітності його носять, застібаючи вузькими смужками попереду, під животом, з метою підтримки матки, а після пологів навпаки - широкою стороною, яка забезпечена жорсткими вставками. Післяпологові моделі поясів мають прямокутну форму, можуть застібатися на липучки спереду або збоку. Носити і ті, й інші слід під одягом, на білизну. Однак такий тип бандажа має свої мінуси. Його доводиться поправляти, оскільки в процесі експлуатації він зміщується вгору, особливо якщо жінці доводиться багато рухатися. До того ж, бандаж не підкреслює талію, надаючи вплив тільки на область живота. Плюсом є відносно невисока вартість виробу.
    Бандаж у формі трусів з високим поясом і вставкою на животі, виготовленої з щільного матеріалу, що створює стягуючий ефект. Деякі моделі забезпечені шнурівкою і ребрами жорсткості в області спини. Застібаються на блискавку. Іноді мають додаткові стягуючі стрічки. Такі труси допомагають формувати плавну лінію вигину в області талії завдяки особливим посиленим зонам. Додатково для зручності жінок передбачена застібка, що дозволяє ходити в туалет, не знімаючи бандаж повністю.
    Корсет. Майже те ж саме, що і бандаж-труси, тільки висотою до грудей. Забезпечений додатковими ребрами жорсткості типу «кісточок». Застібається на липучки або блискавку. Мінусом корсета є те, що носити його довго не дуже зручно, він сковує рухи і приносить відчуття дискомфорту. Однак він надає фігурі жіночність, дозволяючи молодій мамі виглядати так само, як і до вагітності. Такий тип бандажів лікарі рекомендують пацієнтам з викривленням хребта.
    Бандаж у вигляді міні-спідниці. Ширше, ніж звичайний бандаж-пояс. Тягне не тільки область талії і живота, але і сідниці. Особливо рекомендується жінкам після кесаревого розтину.
    Бандаж-шорти , який називають ще бандаж-бермуди, закриває додатково стегна, верхню частину ніг. Поєднує в собі дві функції: естетичну (допомагаючи максимально поліпшити силует) і відновлювальну. Застібається на бічну блискавку.
    Лосини (до кісточок). Ще довшим, ніж бермуди. Цей вид бандажа створений для тих, хто страждає варикозним розширенням вен. Створюючи компресію, стягуючі лосини мінімізують прояви варикозу і дозволяють позбутися від тяжкості в ногах.
    Найбільш поширені і користуються масовим попитом об'єднані бандажі і труси. Їх випускають багато відомих виробників. А ось бермуди і лосини - найбільш дорогі варіанти бандажів, і не кожна фірма пропонує їх покупцям, так що доведеться докласти зусилля, щоб знайти в продажу потрібний розмір і модель.
    Як вибрати бандаж?
    Тип бандажа підбирається з урахуванням проблем, для вирішення яких здійснюється ця покупка. Якщо надбавка у вазі за всю вагітність склала не більше 11-12 кг, варто купити бандаж того розміру, який ви зазвичай обираєте для свого одягу. Якщо ж вага збільшився на 15-20 кг, розмір потрібно купувати на один або навіть два більше.
    Носіння бандажа не повинно доставляти сильного дискомфорту, інакше його використання буде неможливим. Серед різноманіття моделей цілком можна знайти підходящий варіант.
    Якісний бандаж повинен добре пропускати повітря і вологу, не створюючи «ефект сауни». Не рекомендується брати у своїх знайомих колишній у вживанні бандаж, так як він вже розтягнутий і не зможе повною мірою виконувати свої функції. До того ж, це негігієнічно.
    Як його використовувати?
    Надягати бандаж (незалежно від виду) потрібно неодмінно лежачи, так як саме в цьому положенні органи черевної порожнини приймають найбільш правильне положення.
    З дозволу лікаря можна носити бандаж вже з першого дня після родів. Чим раніше ви почнете це робити, тим швидше пройде процес відновлення. Бандаж допомагає уникнути проблем зі спиною, покращити фігуру і повернути м'язам тонус. Хоча деякі лікарі дотримуються думки, що не слід використовувати бандаж протягом перших 6-7 днів.
    Надягати бандаж потрібно на 9-10 годин в день (спати в ньому не можна!) з перервами у 30-40 хвилин через кожні 2-3 години. Це необхідно для того, щоб не дозволити м'язам живота атрофуватися.
    Загальний час використання - близько півтора місяців. Деякі жінки не потребують бандажі вже після 4-5 тижнів. За цей період матка повністю скорочується, м'язи і шкіра живота повертаються в нормальний тонус.