Протеїн побічні ефектиПротеїн - це білок, необхідний для росту і відновлення м'язових волокон. Цей білок відповідає за транспорт амінокислот, які формують будівельний матеріал для абсолютно всіх клітин людського організму. Всі ми отримуємо цей білок разом з їжею, проте люди, які активно займаються спортом, наприклад, культуристи, вживають протеїн і у вигляді хімічних засобів (або так званих Бадів). Що дає додатковий прийом протеїну і які в цьому випадку можуть виникнути побічні ефекти?
Протеїн для спортсменів
Виробники Бадів настійно рекомендують спортсменам приймати протеїн в додаток до того білка, який надходить їх організм разом з їжею. Згідно з їх заявами, денна норма протеїну для фізично активних людей становить близько двох-трьох грам на один кілограм маси тіла. Якщо дозу зменшити, то процес росту і відновлення м'язових волокон сповільниться, відповідно, приросту м'язової маси відбуватися не буде. Отримати таку кількість білка з продуктів досить проблематично, тому спортсмени приймають його у вигляді порошку.
Однак виробники Бадів забувають сказати про те, що креатин засвоюється тільки в тому випадку, якщо в раціоні спортсмена присутня достатня кількість вуглеводів. Найкращу пропорцію для збільшення темпів анаболізму знайшли дієтологи, згідно з якою раціон повинен складатися на тридцять відсотків з білків, на шістдесят відсотків з вуглеводів і на десять відсотків з рослинних жирів.
Виробники різних засобів для спортивного харчування заявляють про те, що протеїн - це абсолютно натуральна добавка, яка за складом свого близька до высокоочищенному сухого молока і яку можуть вживати всі без винятку, в тому числі і діти. Але насправді це не так, і застосування порошкового білка може мати досить виражені побічні ефекти.
Наслідки прийому протеїну
Побічні ефекти прийому протеїну можуть виявлятися у людей з індивідуальною непереносимістю білка, виражатися це може розладами травлення і більш або менш вираженими алергічними реакціями. Розлад травлення може виникати внаслідок недостатньої кількості ферментів, які розщеплюють білки, або ж при дисбактеріозі кишечника. При цьому активно починає ділитися патогенна флора кишкового вмісту, адже білок - це живильна речовина і для людини, і для мікробів і бактерій. Часто розлад такого типу проявляється метеоризмом, абдоминальными болем, діареєю.
Також прийом протеїну може мати побічні ефекти для тих людей, які страждають захворюваннями нирок, особливо при виявленні ниркової недостатності. Деякі схильні вважати, що білки в великій кількості самі можуть провокувати розвиток захворювань нирок, однак численні дослідження показали, що при прийомі протеїнових добавок в рекомендованих дозах сам по собі білок не пошкоджує внутрішні органи. Однак прийом протеїнів може спровокувати появу симптомів ниркових захворювань, які до цього клінічно проявлялися. Цей побічний ефект досить просто усувається шляхом скасування прийому протеїнових добавок. Через деякий час після відміни відбувається оборотність змін до вихідного стану.
Результатом деяких досліджень стала фіксація факту появи акне після прийому добавок з сироватковим білком, при цьому механізм, який сприяє активації патологічного процесу, залишається невідомим.
Існують також наукові докази підвищення рівня пролактину при тривалому вживанні протеїну у великих дозах.
Також побічні ефекти були виявлені при вживанні соєвого білка чоловіками, оскільки в його склад можуть входити фітоестрогени, дія яких подібно з дією жіночих гормонів естрогенів. Нерідко на соєвий білок виникає алергічна реакція.
Можливі побічні ефекти та при глютеновою непереносимості. Якщо ваша травна система глютен не сприймає, при придбанні протеїнів звертайте особливу увагу на їх склад.