Ознаки гайморитуГайморит - одна з різновидів синуситу, захворювання, яке пов'язане із запаленням гайморової пазухи. Найчастіше воно виникає в результаті інфекційних або простудних захворювань. Також причинами гаймориту можуть бути інфекції, викликані хворобами ротової порожнини, алергією.
Характерні ознаки захворювання
До основних симптомів гаймориту у дорослих можна віднести закладеність носа, підвищену температуру, хронічний кашель, фарингіт, риніт, озноб, загальну слабкість організму, нездужання, болю в лицьовій частині, які віддають на вуха, зуби. Також при гаймориті можуть виникати больові відчуття подглазничной області особи, якщо до неї доторкнутися рукою, почервоніння і набряклість вік.
Гайморит буває гострим і хронічним. При правильному і своєчасному лікуванні від гострого гаймориту можна позбутися протягом 2-3 тижнів. Характерними ознаками гострого гаймориту є болі в області чола і подглазничной ямці, а також постійно закладений ніс. Якщо вчасно не почати лікування, то гострий гайморит здатний призвести до атрофії слизової оболонки носа, повної втрати нюху. При лікуванні слід, насамперед, позбутися від первинних вогнищ інфекції гаймориту, якими найчастіше є риніт, хронічний тонзиліт, хворі зуби. Не варто вдаватися до самолікування, краще довіртеся досвідченому фахівцеві в цій області.
Симптоми хронічного гаймориту часто складно визначити. Але найбільш вираженим ознакою цього захворювання можна вважати хронічний нежить, який не піддається традиційному лікуванню, почервоніння очей, головні болі, які можуть посилюватися при моргання. Ще одним симптомом хронічного гаймориту у дорослих є ранкова припухлість повік, відсутність нюх, кон'юнктивіт.
Крім того, хворий може відчувати швидку втомлюваність і загальну слабість організму, тривалий нежить, як правило, йому стає важко дихати носом. З'являються слизові або навіть гнійні виділення, які можуть супроводжуватися вкрай неприємним запахом, не відчутним для хворого через закладеності носа.
Небезпечні наслідки
На запущених стадіях інфекція здатна проникати у черепну порожнину, викликаючи енцефаліт і менінгіт, або ж в порожнину очниць, провокуючи різні запалення очей. Нерідко такий гайморит у дорослих може спровокувати зараження крові, у більшості випадків - через неналежне лікування.
Ознаки гаймориту у дорослих можуть проявлятися по-різному. Іноді вони здатні поєднуватися з ознаками респіраторної інфекції, що ускладнює їх діагностування. Але, тим не менш, гайморит можна визначити за тривалому риніту або кон'юнктивіту з алергічною реакцією.