Негативні калорії: міф чи реальність?
На жаль і ах! Дієтологи спростували міф про негативні калорії. Для тих, хто ще не встиг піддатися зачаруванню негативно-калорійною ідеї, поясню. Маються на увазі продукти, які щоб бути засвоєними, вимагають від організму неабияких зусиль. І нібито переварюючи деякі з них, організм витрачає більше калорій, ніж отримує. Так ось дієтологи дружно посміялися над цим твердженням. По-перше, якби такі продукти у природі, після їх поїдання людина відчувала б звірячий голод і чудово компенсував би негативні калорії прийнятими слідом позитивними. Але - на перетравлення їжі йде максимум 10 відсотків від містяться в ній калорій.
А, погодьтеся, хороша була ідея: наедаешься до відвалу тортом з вершками, а після, пересилюючи втому, закусуєш це справа кілограмом ананаса - і на диванчик, худнути. Краса! Загалом, не порадували дієтологи, не порадували.
Однак ідея з негативними калоріями все ж має свою частку рації. Адже від торта, а також пиріжків, сосисок та інших продуктів, що пройшли інтенсивну обробку, не кажучи вже про цукор і вареннях, ми пливемо як на дріжджах. А от наявність у продуктах клітковини дуже навіть бажано. І якщо ті ж продукти, які були оголошені негативними, вживати не з метою компенсувати шкоду від обжерливості, а замість цього - ефект дуже навіть може бути.
Хороша новина: ці продукти дуже смачні і багаті поживними речовинами. Це овочі: артишок, кабачки, брокколі, капуста, морква, перець, огірки, редис, буряк, салат, шпинат, цвітна капуста. Фрукти і ягоди: ананас, апельсин, грейпфрут, полуниця, малина, персик, яблука, чорниця, лимон, журавлина. А також зелень і спеції. Все це можна вживати в будь-яких кількостях, анітрохи не ризикуючи поправитися. Щавель, кріп, петрушка - кращі друзі струнких дівчат.
А всілякі перець і приправи (не магазинні, звичайно, з безліччю стабілізаторів і підсилювачів смаку, ці - отрута, не їжте ні в якому разі!) - тонізують і дійсно сприяють розщепленню жирів. Краще додавати в їжу більше приправ і менше солі.
Але є й ще кілька дружніх продуктів, з якими слід познайомитися ближче.

  • Червоний перець - знижує апетит, що сильно сприяє зниженню ваги, навіть без негативних калорій.

  • Пару з'їдених за півгодини до прийому їжі яблук теж дозволять швидше насититися основною трапезою.

  • Морські водорості мало того, що володіють масою корисних для краси властивостей, так ще й збільшують відчуття ситості.

  • Зелений чай містить катехіни - антиоксиданти, які уповільнюють процес старіння і поліпшують обмін речовин в організмі, а також впливають на лептин - гормон, який відповідає за апетит.


  • А що робити, якщо дуже хочеться солоденького, до того ж зеленого чаю? Дуже просто, замінюємо тістечко сухофруктами. На смак нітрохи не гірше, а перефразовуючи відомий каламбур - крім користі ніякої шкоди.
    Загалом, програма на літо така - овочі, фрукти ягоди та зелений чай, а також рухливі ігри на свіжому повітрі і обов'язково море, хоча озеро теж добре.
    Автор: Мілоська