Наслідки мікроінсультуМікроінсульт небезпечний не своїми видимими наслідками, а змінами кровоносних судин. Тому він вважається передвісником цього захворювання, яке іноді призводить до незворотних змін.

Мікроінсульт - розвиток захворювання

Мікроінсульт можна охарактеризувати як раптове порушення кровообігу мозку. Його симптоми проходять одразу або протягом доби. Основна причина недуги - порушення стану дрібних кровоносних судин внаслідок атеросклерозу, гіпертонічної хвороби і т.д. Безпосереднім поштовхом може стати різкий спазм судин або тромб, що перешкоджає надходженню крові до окремій ділянці мозку. Якщо ці явища проходять відразу, омертвіння клітин головного мозку зазвичай не наступає, але на якийсь час порушується їх функція, внаслідок чого і проявляються ознаки мікроінсульту. Якщо ж явища тримаються досить довго, можливий некроз окремих нейронів. Ускладнення будуть залежати від області ураження та своєчасності надання медичної допомоги.
При появі перших ознак мікроінсульту слід викликати швидку допомогу. Завдання лікарів - відновити нормальний кровообіг, яке попередить руйнування нейронів, що оточує зону некрозу, та забезпечить їх належне функціонування. Серед симптомів мікроінсульту виділяють головні болі, запаморочення і порушення функцій окремих органів зору, мови, раптова слабкість в руках і ногах або їх оніміння. Кожен повинен знати ці ознаки.
Мікроінсульт - можливі ризики
Як правило, у мікроінсульту немає видимих наслідків. Але досить часто протягом перших трьох діб розвивається повноцінний важкий ішемічний або геморагічний інсульт. Якщо симптоми хвороби не минають дуже довго, зберігаються протягом доби або це не перший випадок, то стан нейронів внаслідок порушення доставки крові може змінитися. Це проявляється у вигляді порушень пам'яті, концентрації уваги та інших функцій головного мозку. Крім цього, у хворих відзначаються особистісні зміни. Вони стають агресивними, дратівливими або, навпаки, плаксивими. Поступово на тлі судинних порушень розвивається слабоумство. В основному всі ці ускладнення проявляються у літніх людей, які переносять безліч мікроінсультів, навіть не помічаючи їх.
Мікроінсульт у дітей
Сьогодні це захворювання зустрічається навіть у дітей і підлітків. Це відбувається з причини ожиріння, цукрового діабету, інших ендокринних порушення.
Мікроінсульти у новонароджених, як правило, є наслідком вроджених вад серця і родових травм, в тому числі, коли пошкоджений шийний відділ хребта зі здавленням артерій. Разом з іншими змінами головного мозку вони є складовою частиною діагнозу перинатальних уражень нервової системи.
Ще зовсім недавно такі діти гинули, сьогодні вони залишаються жити і при правильному лікуванні вони за показниками фізичного і нервово-психічного розвитку майже не відстають від однолітків. При відсутності лікування наслідки будуть проявлятися все життя.
У дітей шкільного віку і підлітків мікроінсульт може бути наслідком неправильного будови судин головного мозку, запальних процесів в стінках дрібних кровоносних судин, цукрового діабету, ожиріння, вроджених вад серця. Наслідки недуги відбиваються на психічному розвитку підлітків та їх поведінці.
Мікроінсульт може повторюватися не один раз, що в підсумку призводить до серйозних ускладнень. Тому своєчасно звертайтеся за допомогою до лікаря і регулярно проходьте обстеження.