Згідно із законодавством, медогляд при прийомі на роботу - це необхідна вимога. Якщо воно не буде виконано, вам просто відмовлять у працевлаштуванні. Навіщо потрібен медогляд? По-перше, роботодавець повинен бути впевнений в тому, що його працівник повністю здоровий і може якісно виконувати свої обов'язки. По-друге, необхідно виключити найменшу можливість поширення інфекційних захворювань. Наприклад, якщо ви працюєте в сфері обслуговування або в харчовій промисловості.
Обов'язковий медогляд
Трудовий кодекс Російської Федерації передбачає певне коло осіб, для яких медогляд при прийомі на роботу є обов'язковим:
неповнолітні (які не досягли 18 років);
люди, які працюють у небезпечних або шкідливих для здоров'я умовах;
люди, що працюють у торговельній галузі, сфері громадського харчування або харчової промисловості;
вихователі, викладачі в школах, вищих навчальних закладах;
працівники медустанов;
працівники санаторіїв, громадських закладів, басейнів, лазень;
працівники, які часто бувають у тривалих відрядженнях, що тривають більше трьох місяців;
працівники, які переїжджають у крайні північні регіони країни;
водії транспорту (службового чи громадського).
Це приблизний перелік, який охоплює безліч професій. Наприклад, медогляд жінок при прийомі на роботу в лазні абсолютно необхідний, оскільки їх діяльність пов'язана з прибиранням приміщень, де відбувається безпосередній контакт з шкірою, спілкування з відвідувачами і т.д. І якщо у претендентки на посаду буде якесь грибкове або інфекційне захворювання, її ні в якому разі не можна допускати до роботи.
Як проходить медогляд
Медогляд при прийомі на роботу жінок і чоловіків проходить практично однаково, за винятком відвідування спеціалізованих лікарів (гінекологія). В іншому всі працівники проходять одні й ті ж процедури.
Медогляд включає в себе наступні етапи:
Кандидат на посаду або працівник отримує від роботодавця направлення на проходження медогляду в тому чи іншому медичному закладі.
Згідно з формою, розробленою в кадровому відділі підприємства, людина проходить обстеження у необхідних лікарів.
Лікарі заносять дані аналізів в медичну книжку (купувати медкнижку треба самостійно).
Якщо ніяких захворювань не виявлено, людині надається висновок про успішно пройдений медогляд, яке він має передати роботодавцю. Якщо ж в ході огляду були виявлені захворювання, то після їх лікування проводиться повторний медогляд.
Як правило, проходження медогляду займає всього пару днів. Більшість аналізів можуть бути готові в той де день, за винятком флюорографії або аналізів крові. Якщо ви проходите процедуру в державній клініці, то вона займе близько тижня. Це пояснюється великою чергою з точно таких же охочих пройти медогляд. Якщо ж у вас немає можливості чекати, за додаткову плату можна пройти всіх фахівців за один день у приватній клініці і відразу ж отримати висновок.
Медогляд при прийомі на роботу може стати чудовою можливістю не тільки влаштуватися на офіційну посаду, але і вчасно подбати про своє здоров'я. Рекомендується проводити процедуру раз у декілька місяців або щорічно в залежності від роду діяльності.