На превеликий жаль, в наш час від інсульту не застрахований ніхто. В період реабілітації можна проводити лікування інсульту в домашніх умовах. Які ж для перенесли інсульт протипоказання? Як виконувати масаж після інсульту? Цього питання, а також іншим присвячена ця стаття.
Масаж руки після інсульту
Що протипоказано після інсульту при виконанні масажу рук? Є деякі обмеження по патологій. Сюди відносять стан коматозу, наявність серцевих або головних болів, стан пропасниці, збільшення уражених мозкових частин. Цілі, до яких прагне масаж руки після інсульту в домашніх умовах:
підвищення і прискорення обігу крові;
повернення нормального функціонування ураженій руці;
протистояння контрактурному освіти;
снижаемость високого м'язового тонусу;
зниження порушень трофіки;
зниження болючого відчуття.
Методика масажу після інсульту для рук складається з декількох етапів.
Хвору руку необхідно правильно розташовувати - плечем у бік, лікоть зігнутий під 90?, долоня в прямому стані. Це сприяє зменшенню м'язового тонусу.
Відразу після захворювання виконання масажу може проводитися для лежачого хворого, а через деякий час - при його сидячому положенні.
Спочатку кілька масажних сеансів ведуть виключно зі здоровою частиною, і тільки потім починають потроху працювати з ураженою ділянкою.
Протягом перших масажів роботу ведуть поверхнево, інтенсивним може бути тільки розминка. Высокотонусные м'язові ділянки потребують розслаблюючих прийомах, а перенесли атрофію і розтягування зони вимагають більшої інтенсивного навантаження; після них виконують розминку спастичних м'язових зон. Можливо обережне застосування легких непрерывистых вібрацій вздовж стовбурових нервових закінчень.
Масажна робота починається з дельтоподібним м'язом. З плечової зовнішньої поверхні працюють погладжуванням і легкою розминкою. Після цього переходять на згинальну м'яз (двоголовий). Тут робота йде тільки легкими прийомами. Для задніх плечових м'язів масаж виконують глибоко, з рухом від низу руки до ліктьового суглоба.
Для тильної кистьовий сторони використовують енергійне вплив, а для долонь - м'яке. В сидячому або лежачому положенні на животі до первинних прийомів додається ще й обробка паравертебральної зони, що знаходиться в шийному і верхнегрудном хребетному відділі.
Як робити масаж після інсульту в домашніх умовах для ніг
Масаж ніг після інсульту потребує правильної попередньої укладання хворого. Під шиєю і колінами повинні перебувати валики невеликого розміру, а під головою - подушка. Як масажера можливе використання соляного мішечка або 400-грамового валика.
Тут також є деякі особливості:
якщо масаж захоплює задню стегнову і голенную поверхні - хворого розташовують животом донизу, на подушку;
відкритою повинна залишатися тільки массажируемая нога, інше можна заховати під ковдру;
при проведенні масажу зовнішніх ножних частин хворого кладуть на здорову сторону;
спочатку сеансу проводять розминку найбільш великих м'язових груп, потім поступово включають інші, а закінчують з пальцями.
Для стегон: спочатку проводять розслаблюючі руху від колін і вгору до пахової зони. Потім виконують погладжування від верху до низу по спіралі і вкруговую. М'язова тканина у підсумку повинна розслаблятися Для сідниць: рухаються від крижової зони до зовнішньої частини тазового суглоба.
Для гомілок: масажні рухи можна посилити, якщо відсутні м'язові спазми. По черзі можливо застосовувати растірку поперек більш жорстку, а погладжування уздовж - м'якше. При цьому масажі повинні використовуватися і пальці й долоні. Для литок рухи повинні бути м'якими, знизу від п'яток і вгору до області під колінами.
Для стоп: їх насамперед необхідно чітко зафіксувати. Долоні масажиста повинні міцно охоплювати п'яти, а пальці повинні бути спрямованими строго вгору. Рухи виконують розминкою, особливу увагу приділяють западині, що розділяє великі пальці з іншими чотирма.