Масаж нігМасаж-розтирання
Якщо ноги здорові, тобто немає варикозної хвороби, тромбозів і судинних «зірочок», корисний масаж жорстким рушником або масажною рукавицею. Для чого ноги масажують у напрямку від пальців до сідниць круговими масажними рухами до тих пір, поки шкіра не почервоніє. Стопи можна сильно розтирати, гомілки і стегна - менш інтенсивно, оскільки шкіра більш тонка і чутлива. Після масажу ноги потрібно змастити живильним кремом. Така процедура, що виконується щодня, покращує кровообіг, зміцнює шкіру і судини та перешкоджає появі на стегнах ознак целюліту.
Антицелюлітний масаж ніг
Чимало жінок турбує проблема целюліту. Негарна «апельсинова кірка» на шкірі стегон значно знижує самооцінку жінки і може призводити навіть до появи комплексів. Багато хто вважає, що від целюліту не можна позбутися, але це не так. Регулярні фізичні навантаження, раціональне харчування, масаж і застосування сучасних антицелюлітних засобів здатні за досить короткий термін зменшити його прояви, а потім і зовсім зробити їх непомітними. Масаж виконується практично так само, як і масаж ніг, описаний вище. Краще робити його масажної рукавицею, шипованим кулькою або спеціальним массажером. Від коліна до стегна здійснюйте кругові рухи, намагаючись захопити всі ділянки шкіри, до тих пір, поки не з'явиться почервоніння. Антицелюлітний засіб потрібно застосовувати під час масажу чи після залежно від вказівок в інструкції. Важливо не робити занадто інтенсивних рухів, інакше можуть виникнути дрібні крововиливи з пошкоджених судин.
Самомасаж ніг
Самомасаж ніг зручніше проводити сидячи. Ви можете розташуватися на дивані або на підлозі. Постарайтеся максимально розслабити м'язи. Нанесіть на долоні масажне масло або жирний крем і рівномірно розподіліть його по всій поверхні ніг. Ноги опрацьовують зверху вниз - від стегна до щиколотки.
1. Розімніть велику м'яз стегна, чергуючи різні прийоми масажу: погладжування, розтирання, розминання та вібрацію. Останній прийом полягає в легкому постукуванні по нозі кінчиками пальців, що створює відчуття вібрації.
Масажуйте стегно одній або одночасно двома руками, рухаючись вгору від колінного суглоба до області паху.
Після чого переходите до масажу внутрішньої, задньої та бічної поверхонь стегна. Основні прийоми масажу цих областей - розтирання і розминання. Напрямок рухів те ж, що і при масажі великої стегнової м'язи: від коліна до області паху.
Далі масажуйте передню поверхню стегна. Погладьте м'яз, проводячи нею по черзі то однією, то іншою рукою. Наступний прийом - вижимання. При його виконанні руки рухаються по кільком уявним лініях, розташованих паралельно один одному. Потім однією або двома руками проведіть полукружное або поперечно-переривчасте розминання. Завершіть масаж передньої поверхні стегна струсом і погладжуванням.
Задню поверхню стегна масажуйте, чергуючи прийоми погладжування, розминання та трушення. Пам'ятайте, що всі рухи повинні бути спрямовані вгору - від колінного суглоба до області паху. Завершіть масаж цієї частини стегна погладжуванням.
2. Обробіть колінний суглоб. Сядьте, зігніть масажовану ногу в коліні під прямим кутом. Для зручності її потрібно поставити на низьку лавочку. Масажуйте коліно у напрямку до підколінної ямки. Не зачіпайте колінну чашечку: ви можете травмувати суглоб. Почніть масаж з погладжування, потім переходите до розтирання бічних поверхонь колінного суглоба. Намагайтеся рухатися у всіх напрямках. Розтирайте коліно ребром або підставою долоні, гребенем кисті або кулаком. Завершіть масаж коліна погладжуванням, а потім кілька разів енергійно зігніть і розігніть ногу в коліні.
3. Наступний етап - масаж гомілки. Його можна робити сидячи або стоячи. У будь-якому випадку нога повинна бути зігнута в коліні. Гомілка масажують двома руками, застосовуючи погладжування, вижимання, полукружное і поперечно-переривчасте розминання. Рухи повинні бути спрямовані вгору - від п'яти до підколінної ямки.
Щоб зробити масаж гомілки ще більш ефективним, використовуйте одночасно два різних прийому. Наприклад, однією рукою виконуйте розминання, а інший - погладжування.
У масаж гомілки корисно включати такий прийом, як потряхіваніе - здійснення коливальних рухів м'язи з боку в бік.
Завершіть масаж гомілки погладжуваннями, спрямованими від гомілковостопного суглоба до коліна.
4. Обережно розітріть ахіллесове сухожилля. Для зручності зіпріться п'ятою масажованої ноги об коліно вільної ноги.
5. Особливу увагу приділіть стопі. Масажувати стопи рекомендується в положенні сидячи. Почніть з кругового розтирання, потім переходите до кругових погладжувань. Намагайтеся масажувати всю поверхню стопи. Рухайтеся від пальців до п'яти. Потім виконайте граблеобразные погладжування.
Підошву масажуйте підставою долоні, кулаком або кісточками пальців. Гомілковостопний суглоб обробляйте погладжуваннями і щипцеобразным розтиранням.
❧ Масаж ніг зручно виконувати за допомогою спеціальних оздоровчо-профілактичних апаратів.