Ліфтинг-засоби. Вітаміни

Вітаміни


У боротьбі за молодість природа виступає не тільки нашим ворогом, але і союзником. Вітаміни, які необхідні нам для життя і здоров'я, самі є ліфтинг - засобами. Включаючи в свій раціон багаті на вітаміни продукти, ми робимо 1-й крок на шляху до виконання ліфтинг-програми.

Вітамін А


До складу вітаміну А входить речовина під назвою каротин. Він нейтралізує дію вільних радикалів та інших токсичних речовин, захищаючи молоді і здорові клітини від пошкоджень.
При дефіциті вітаміну А спостерігаються зниження зору, відсутність апетиту, ламкість волосся і нігтів, в'ялість і сухість шкіри, безпліддя.
Однак останні дослідження показали, що перенасичення каротином провокує розвиток ракових захворювань.
Ви можете самостійно вдосконалити звичайний гель для душу, додавши в нього 2 краплі олії лаванди, 3 краплі неролі і 4 краплі троянди, 10 мл гелю. Стоячи під душем, нанесіть цю суміш на не надто жорстку мочалку і ніжно масажуйте шкіру, приділяючи особливу увагу грудей, а потім сполосніть прохолодною водою.
Добова норма вживання вітаміну А становить для дітей 400 мкг, для підлітків - 700 мкг, для жінок - 800 мкг, для чоловіків - 1000 мкг.
Слід також враховувати, що при тепловій обробці та консервації продуктів до 35 % вітаміну А втрачається.
Найбільш багаті каротином (вітаміном А) морква, шпинат, гарбуз, абрикоси, білокачанна капуста. Далі в списку значаться ананаси, чорна смородина, банани, кавуни, брокколі, томати, качанний салат, спаржа, жирна риба, вершкове масло, молоко, печінка, яйця.

Вітаміни групи В


Вітаміни групи В відповідають за жировий і вуглеводний обмін в нашому організмі, а також за надходження енергії до клітин. Основна проблема полягає в тому, що вітаміни групи В легко розчинні у воді: вони досить швидко виводяться з організму з сечею та потом, тому їх запас необхідно безперервно поповнювати.
Нестача вітамінів групи В чреватий загальною млявістю, депресіями, психічною неврівноваженістю, ранньою сивиною, випаданням волосся, зниженням міцності нігтів, підвищеним вмістом в крові холестерину.
Вітамін В 1 , або тіамін, міститься в кавуні, ананасі, апельсині, брокколі, брюссельської та цвітної капусти, спаржі, сливі, картоплі.
Вітаміном В 2 , або рибофлавіном, багаті білокачанна капуста, помідори, цибуля-порей, ананас, чорноплідна і червона горобина, мюслі, горіхи.
Вітамін В 3 є в моркві, огірках, шпинаті, брюссельській капусті, бананах, кавуні, суниці.
Вітамін В 6 міститься в кочанном салаті, білокачанній капусті, картоплі, моркви, грейпфруті, малині, яблуках.
Джерелом вітаміну В 9 , або фолієвої кислоти, що служать листовий салат, шпинат, морква, картопля, білокачанна капуста, ріпа, бруква, топінамбур, кавун, банани, аґрус.

Вітамін С


Вітамін С - один з найсильніших антиоксидантів. На жаль, з віком засвоюваність цього вітаміну падає, так що, чим старше людина, тим вище потреба організму в цьому вітаміні. Жінкам важливо знати, що багато протизаплідні засоби знижують рівень вмісту в крові вітаміну С.
Ознаки дефіциту вітаміну С - сухість шкіри, випадання волосся, кровоточивість ясен, випадання зубів, зниження міцності кровоносних судин і пов'язане з цим виникнення синців при найменшому ударі, погана згортання крові і повільне загоєння ран, біль у суглобах, проблеми з шлунково - кишковим трактом, пригніченість, депресія, дратівливість, млявість.
Заповнити дефіцит вітаміну С допоможуть в першу чергу чорна смородина і цитрусові, а також червоний і зелений болгарський перець, кольорова і білокачанна капуста, редис, помідори, редька, ріпа, огірки, картопля, морква, листовий салат.

Вітамін Е


Вітамін Е , або токоферол, володіє очисними властивостями: він виводить з організму шкідливі радикали. Крім того, від рівня вмісту вітаміну Е залежать діяльність репродуктивної системи, а також наш імунітет.
На дефіцит вітаміну Е вказують захворювання серцево-судинної системи, погіршення зору, безпліддя, повільне загоєння ран, психічні розлади, порушення роботи нервової системи, загальмованість.
Вітамін Е міститься в авокадо, горіхах, ожині, обліписі, червоній горобині, олії.