Крем для обличчя в домашніх умовахКрем для обличчя є в косметичному арсеналі кожної жінки. Практично всі представниці прекрасної статі купують їх в магазинах. Але в таких баночках можуть міститися не тільки корисні речовини для шкіри, а й різні хімічні сполуки. Тому все більше жінок готують домашній крем для обличчя.
Якість домашнього крему
Будь-який вид крему для обличчя, який виготовлений в домашніх умовах, володіє безперечною перевагою - 100% натуральністю. Завдяки цьому ефект від такого засобу для особи буде набагато більшим і ніякої шкоди шкірі він не завдасть. Головне, щоб всі складові були підібрані вірно (підходили для вашого типу шкіри) і змішувалися в необхідних пропорціях.
У складі крему для обличчя, який ви приготували самі в домашніх умовах, ніколи не буде гормонів, ароматизаторів або речовин, які провокують звикання. Це важливо, так як практично всі фабричні косметологічні засоби грішать цим.
Єдина проблема, яка криється за перевагами такого виду крему, це невеликий термін зберігання. Найчастіше зберігають крем для обличчя, виготовлений в домашніх умовах, в холодильнику всього лише протягом місяця. Але бувають і такі креми, які можуть простояти в прохолодному місці лише кілька днів. Звичайно, не всі захочуть постійно готувати новий засіб для обличчя так часто. Але ті, які все ж наважаться, отримають натуральний і недорогий ефективний крем, що допомагає боротися з багатьма індивідуальними проблемами шкіри обличчя.
Як зробити крем
Щоб швидко і правильно приготувати будь-який домашній крем, необхідно дотримуватися певну технологію. Вона складається з декількох етапів:
відміряти на електронних вагах всі інгредієнти;
розтопити (тільки на водяній бані!) абсолютно всі тверді складові - в основному це базове масло і/або бджолиний віск;
додати гліцерин або ланолін;
зняти миску з водяній бані, додати воду, настої трав і інші інгредієнти;
добре збити масу;
остудити.

Наважуючись приготувати в домашніх умовах крем для якісного догляду за собою, кожна жінка повинна не забувати про обережність. Якщо не дотримуватися кількох правил, то крем може завдати чималої шкоди зовнішньому вигляду вашого обличчя. По-перше, для приготування крему потрібна емальований ємність, яка буде застосовуватися виключно в цих цілях. Також вам потрібні невеликі скляні мисочки, шприц, віночок, чиста їдальня і чайна ложка, термометр для води і баночка для готового кошти.
Дуже важливо при приготуванні крему для обличчя в домашніх умовах дотримуватися технології. Але найголовніше - це протестувати готовий крем на алергію перед нанесенням його на шкіру обличчя. Для цього всього лише необхідно нанести його на зап'ясті. Сильне почервоніння і свербіж - ознаки того, що використовувати крем для якісного догляду за вашим обличчям категорично не можна!
Пам'ятайте і про те, що повітряний, легкий крем у вас в будь-якому випадку не вийде. Домашнє засіб відрізнятиметься від того, що ви раніше купували в косметичному магазині: він буде густим, жирним, маслянистим і пахучим.
Крем для жирної шкіри обличчя

Для гарного дієвого крему для жирного типу шкіри обличчя потрібні:

активні речовини - це можуть бути сухі дріжджі, екстракт хмелю, імбиру та інші речовини, що контролюють виділення жиру, головне, щоб їх було не більше 7%;
базові масла - ними можуть бути персикове масло лісового горіха, кавунове, виноградних кісточок, мигдальне, чорного кмину, кукурудзяна, розторопші. Загальна частка цієї складової повинна бути не менше 30%;
ефірна олія - найкраще для жирного типу шкіри обличчя підійдуть домашні креми з бергамотом, лимоном, грейпфрутом, мелісою, розмарином. Ефірної олії в кремі повинно бути всього 10 крапель;
емульгатори - це може бути, наприклад, цетиловий спирт. Доза емульгаторів - не більше 2% від загальної маси крему;
вода або відвар - 60% в домашніх якісних кремах для обличчя повинні «займати» якісна фільтрована або мінеральна (без газу) вода або відвар з лікарських трав.

Виходячи з цього, ви можете в домашніх умовах легко зробити крем, який ідеально підійде вашій шкірі особи. Але можна приготувати крем за готовими рецептами. Наприклад, дуже популярний серед власниць жирної шкіри медовий домашній крем, оскільки він чудово очищає пори, зволожує шкіру і володіє ефектом детоксикації. Щоб зробити його, залийте холодною водою 6 гр. сухого харчового желатину на 30 хвилин. Потім додайте в нього гліцерину (80 г), саліцилової кислоти (близько 1 г) і поставте цю суміш на вогонь. Як тільки весь желатин розчиниться, додайте 50 г меду (квіткового). Постійно помішуючи, знімайте ємність з вогню, а потім, коли ваш крем трохи охолоне, помістіть його в холодильник. Даний крем для обличчя з-за його липкою структури найчастіше використовують на ніч.
Ще одне улюблене засіб серед власниць жирного типу шкіри обличчя - це огірковий крем. Готують його в домашніх умовах всього з 5-6 огірків. Для цього свіжі овочі очищають від шкірки, подрібнюють на м'ясорубці і разом з соком заливають горілкою (приблизно ½ від маси огірків). Після цього дану суміш необхідно поставити в тепле місце, поки вона не стане наповнюватися маслом огіркових насіння. Саме це масло і є кремом. Його потрібно відокремити і використовувати.
Крем для сухої шкіри обличчя

Щоб зробити зволожуючий крем для обличчя, знадобляться:


активні речовини - їх повинно бути в кремі не більше 7%, це можуть бути прополіс, рідкий вітамін Е, перга, екстракт липи або ж гарбузового насіння;
базове масло - не менше 30% в кремі має «займати» олія авокадо, олія ши, абрикосове, оливкова, жожоба, волоського горіха, персикове, кокосове, кунжутне або макадамії;
ефірні олії - для створення крему вам знадобиться тільки 10 крапель олії пачулі, жасмину, сандалового дерева, троянди, мирра або блакитної ромашки;
емульгатори - в основному в якості емульгаторів для крему для обличчя в домашніх умовах використовують бджолиний віск або гуарова камедь, даного становить необхідно близько 2 %;
вода або відвари з лікарських трав - 60% від всієї маси крему.

Приготувати в домашніх умовах добре зволожуючий крем для сухого типу шкіри можна з сухої ромашки лікарської, гліцерину, вершкового і касторової олії. Зробіть настій з 10 г ромашки і 0,1 л окропу, процідіть його, в ньому розведіть 1 ч. л. гліцерину. Нагрійте масу, додайте 10 г вершкового масла і 4 г касторової. Крем готовий, його тільки треба остудити. У такий спосіб також можна додати 3 краплі масел пачулі, апельсина (солодкого) або герані. Вони не просто ароматизують крем, але будуть додатково зволожувати шкіру.
Добре живить суху шкіру такий домашній крем: залийте 200 мл теплої води 20 г суміші з сухих і свіжих листя кропиви звичайної і 7 г бруньок берези. 1 ч.л воску (бджолиного) розтопіть, додайте до нього по 17 г оливкової і вершкового масла, 3 краплі вітаміну А, 1 ст.л. холодної відвару. Добре перемішайте суміш, нагрівайте її 30 секунд, а потім зніміть і збийте.

Крем для нормальної та комбінованої шкіри обличчя


Щоб зробити самостійно в домашніх умовах крем, який буде доглядати за нормальним типом шкіри обличчя, необхідні такі інгредієнти, як:


активні речовини - можна використовувати екстракт ромашки, настоянку півонії або рідкий вітамін F, але цієї складової має бути не більше 7%;
базові масла - підійде обліпихова, лимонне масло, олія троянди, чорного кмину або звіробою, потрібно, щоб база становила не менше 30%;
ефірні олії - в такому кремі можуть бути олії рожевого дерева, вербени, червоного апельсина або їли, але не більше 10 крапель;
емульгатори - стеаринова кислота або альгінат натрію в домашніх кремах для нормального вигляду шкіри повинні міститися в обсязі приблизно 2%;
настій з лікарських трав або води - ці складові повинні «займати» приблизно 60% домашнього крему.

Освіжаючий денний крем для нормального вигляду шкіри обличчя в домашніх умовах можна зробити з полуниці. Для цього зі свіжої полуниці потрібно видавити сік. 10 мл соку необхідно змішати з 1 ч. л. гліцерину і добре перемішати. Потім додати до суміші 5 г борошна (вівсяної) і збити віником.
Відмінний крем для обличчя з таким типом шкіри виходить з сметани, соку лимона та огірка, жовтки, рожевої води і 2-4 крапель ефірного масла. Змішайте всі складові, щоб вийшла дуже густа суміш. Якщо у вас комбінований вигляд шкіри, додайте в крем для обличчя вітамін А.
Також для комбінованої шкіри підійде такий крем: в якості бази змішайте масла виноградних кісточок, оливкова і кунжутне (приблизно по 7 мл), додайте буру (одну ч. л.), ефірні олії чайного дерева і лаванди (по 5 крапель), воду (40 мл) і рідкий вітамін Е або A (по 2-3 краплі). Всі складові необхідно збити віничком. Використовуйте для такого виду крему оливкова олія тільки холодного віджиму.
Ви володарка нормальної, але чутливої шкіри? Тоді вам потрібно користуватися кремом з мінімумом інгредієнтів. Вам підійде таке домашнє засіб: ретельно розітріть 1 ст. л. звичайного маргарину з 1 сирим жовтком і 5 г подрібнених пелюсток троянди. Можна використовувати пелюстки квіток жасмину, конвалії або шипшини.
Хороший пом'якшувальний крем для нормальної, але в'янучої шкіри обличчя, можна зробити за таким рецептом: розтопіть 10 г ланоліну, повільно введіть в нього 35 г олії кісточок винограду і стільки ж свіжовичавленого соку смородини (чорної), 18 г лимонного соку і 5 г меду. У вас вийшов занадто густий крем для обличчя? Розбавте його теплою водою.