Інсульт наслідкиІнсульт - порушення мозкового кровообігу. Спостерігається нестача кисню, що надходить до клітин головного мозку, через це клітини перестають правильно функціонувати. При подібних збої виникають перші ознаки порушення роботи центральної нервової системи. Якщо в перші хвилини не відбувається відновлення кровопостачання, клітини головного мозку починають руйнуватися і внаслідок цього розвивається інсульт. Розрізняють два види інсульту: ішемічний та геморагічний. Розберемо наслідки обох видів інсульту.
Наслідки ішемічного інсульту
Ішемічний інсульт (ІІ) - це інфаркт головного мозку, який настає через припинення надходження крові в мозок, кисню і поживних речовин, необхідних для життєдіяльності мозку. Ішемічний інсульт - найпоширеніша хвороба, вона зустрічається майже у 80% хворих. Після такого виду інсульту люди відчувають безліч наслідків і відхилень функцій організму. Десь у 20% людей, які перенесли ішемічний інсульт розвивається епілепсія. Розвиваються напади у вигляді «горіння», пульсуючих і стріляють болю, які неможливо зняти знеболюючими препаратами та ліками. Можливі труднощі і порушення акту ковтання. Людина, що переніс інсульт, може затрудняться у ковтанні їжі, що часто призводить до потрапляння їжі і рідини не в стравохід, а в горло або легені. З-за цього можливо запалення легенів, зневоднення організму і виникнення запорів. Можуть відбуватися порушення настрою, різка агресивність, апатія, лякливість, загальмованість і сповільненість реакції. У людини порушується поведінка, відбувається різка зміна настрою, депресія, безпричинний сміх, дратівливість і загалом неадекватна поведінка і реакція на події. При порушенні кровообігу в лівій півкулі можуть виникнути порушення, внаслідок чого - труднощі у сприйнятті і відтворенні мовлення, також у написанні і читанні. Поряд з такими проблемами виникають когнітивні порушення, змінюється розумова здатність і переробка інформації. Погіршується пам'ять, логічне мислення, здатність до навчання і т.д. Також може виникнути серйозне порушення рухової здібності або навіть параліч. Людина після інсульту в більшості випадків відчуває занепад сил і слабкість, порушується координація руху при ходьбі і пересування.
Атеросклероз не викликає ішемічний інсульт, але він діє як сприятливий фактор для його виникнення. Перешкодою для потоку крові служить згусток крові, який утворюється в процесі тромбозу. Такі згустки крові зазвичай утворюються в тих місцях, які перегороджені жировими відкладеннями, з-за цього кров починає пересуватися по судинах під напором.
Бувають такі випадки, що перед ішемічним інсультом виникають міні-інсульти. Симптоми подібних міні-інсультів дуже схожі на ознаки інсульту, вони можуть тривати протягом п'яти хвилин, так і 24 годин.
Наслідки геморагічного інсульту
Геморагічний інсульт або гипертоническое мозковий крововилив - це інфаркт мозку, що характеризується виливом крові з судин у речовину головного мозку, що призводить до набряку головного мозку. Які ж причини можуть служити подібного інсульту?
Головна причина геморагічного інсульту - гіпертонічна хвороба і мікроангіопатія - витончення стінок судин. При підвищеному артеріальному тиску стінки судин розриваються, внаслідок цього утворюються внутрішньомозкові гематоми. Це крововилив є первинним фактором інсульту, його називають гіпертензивним крововиливом.
Також може виникнути вторинна крововилив, воно характеризується розривом судинних мальформацій. У даному випадку система головного мозку буде представляти собою клубки і переплетення різних форм і розмірів, які утворюються в результаті переплетення судин.
З-за геморагічного інсульту можуть виникнути різні наслідки, пов'язані з захворюванням крові, такі як лейкоз, порушення згортання крові.
Геморагічний інсульт виникає набагато рідше, ніж ішемічний. Наслідки ішемічного інсульту дуже схожі з наслідками геморагічного. Але наслідки геморагічного більш серйозні, в більшості випадків все закінчується смертельним результатом.
Відбувається порушення мови, пам'яті і координації руху, що відбивається на психологічному та фізичному стані хворого.
Одним з найбільш серйозних наслідків є порушення роботи нервової системи людини. Це великий стрес для організму, факт того, що людина не в змозі виконувати звичні дії, що негативно позначається на стані хворого.
Психологічний стан хворого в більшості випадків агресивна, дратівлива і депресивний. Людина втрачає віру в одужання, внаслідок цього може з'явитися апатія, неадекватна поведінка, необґрунтована запальність і плаксивість.
Порушення багатьох функцій виникає з причини погіршення провідності клітин головного мозку - нейронів. Функція нейронів полягає в напрямі імпульсів, для розуміння мови, координації рухів, пам'яті, сприйняття того, що відбувається і т.д.
Головне при лікуванні такої серйозної хвороби не усунення наслідків відбувся інсульту, а запобігання вторинного. Ті причини, які послужили осередком для інсульту, можуть стати вогнищем для нового спалаху, тому їх слід усунути. Лікар повинен виявити причини інсульту, дати потрібні рекомендації по їх усуненню. Пацієнт повинен слідувати рекомендаціям лікаря.
Людина, що перенесла інсульт, після відновлення повинен змінити спосіб життя на більш здоровий. В першу чергу, має бути правильне харчування, регулярні фізичні навантаження. Слід відмовитися від вживання спиртних напоїв і куріння, оскільки паління сприяє утворенню бляшок на стінках судин головного мозку. Вживання алкоголю також збільшує ризик виникнення інсульту. Відмова від алкоголю посприяє зменшити ризик нападу інсульту.
Постійні фізичні навантаження знижують ризик розвитку повторного інсульту. Хворий не обов'язково повинен активно займатися спортом, досить вибрати ті фізичні навантаження, які будуть під силу. Це можуть бути: піші прогулянки, волейбол, футбол, гімнастика, фітнес і т.д. Головне - заняття повинно приносити задоволення, це буде мати подвійний позитивний ефект. Думайте в першу чергу про себе і бережіть своє здоров'я!