Жінку роблять деталі. І іноді це не взуття, прикраси або модна сумочка. Ви - це і погляд, і манери, і міміка, і голос. До речі, про останнє. Те, як ви «звучить», дуже впливає на те, як вас сприймають оточуючі. Напевно вам не раз доводилося стикатися з такою ситуацією: стоїть людина, виглядає солідно і привабливо, навіть строго й суворо, а починає говорити - і ви чуєте тонкий і невпевнений голосок. Або навпаки тендітна «тургенєвська» дівчина починає «басить». Щоб не викликати у оточуючих когнітивного дисонансу і завжди домагатися свого, давайте попрацюємо над власним голосом.
Голос - частина іміджу жінки. Працюємо над ним.


Справжній голос


Для початку давайте визначимося, а який же він насправді? Те, що ви чуєте, коли говорите - це трансформований звук. Він так резонує в нашому тілі, що ми чуємо його вже іншим. Саме тому більшість людей дивуються, одного разу почувши свій голос в записі. І саме тому більшості людей цей самий записаний голос не подобається.
Ще один важливий момент - швидше за все, ви несвідомо самі міняєте свій голос. Спробуйте «викликати» справжню себе. Уявіть, що ви їсте щось смачне (ну або почніть є що-небудь смачне) - та скажіть - «Мммм, як смачно». Знайте - ось це ось «Мммм» - це і є ваш справжній голос.
Тепер спробуйте поспостерігати за тим, як ви розмовляєте. Занадто тихо, занадто голосно, занадто повільно або занадто швидко? Слухають вас люди або швидко втрачають інтерес до вашої мови? Протягом декількох днів намагайтеся помічати всі ці деталі.

Працюємо над голосом


А потім починайте роботу над помилками. Запишіть себе на диктофон. Бажано зробити це кілька разів - наприклад, прочитати вірш, уривок прози. Ще запишіть себе в той момент, коли розмовляєте по телефону з подругою, мамою або коханою людиною. Ще одна запис нехай буде вашим монологом. Не готуйте текст заздалегідь - тоді у вас буде можливість оцінити, як ви імпровізуєте, і як це звучить.
Тепер, коли виявлені проблеми, починайте їх вирішувати. Прагнете, щоб ваша мова була рівною, але не монотонною, середньої гучності, середнього темпу, при цьому, щоб слова звучали впевнено і чітко. Працюйте над дикцією і диханням - в цьому вам допоможуть скоромовки. До речі, можна вчити не тільки на своїй рідній мові, але і на іноземному. Взагалі вивчення мов корисно для дикції - адже при проголошенні незвичних звукосполучень задіюються нові м'язи.
При будь-якій можливості намагайтеся говорити вголос. Можна робити це, коли нікого немає вдома. Хто сказав, що розмовляти з собою - нехороша ознака? Навпаки - ви тренуєтеся.

По секрету


І, наостанок, ще одна маленька хитрість. Коли розмовляєте по телефону з коханим, покладіть вказівний і середній пальці на западинку на шиї. Просто покладіть, не натискаючи. Голос придбає сексуальні оксамитові нотки.
Автор: Юлія Лавриненко