Від чого залежить частота пульсу
Частота пульсу в першу чергу залежить від віку пацієнта, його загального стану здоров'я, психоемоційного здоров'я і навколишнього оточення. У дорослої людини в здоровому стані частота пульсу від 70 до 85 ударів/хвилину. Збільшення числа серцевих скорочень, тобто високий пульс, більше ніж на 20% має назву тахікардія. Варіантом норми вважається пульс 80 ударів/хвилину, понад 100 ударів - прояв тахікардії.
Скарги на високий пульс при низькому тиску
У будь-якого лікаря існує багато прикладів, коли у пацієнта низький тиск супроводжується високим пульсом. Такий стан спостерігається при:
Рясної крововтрати.
Внаслідок геморагічного, травматичного, анафілактичного, інфекційно-токсичного і кардіогенного шоку, тобто шоку різного генезу.
Вегето-судинної дистонії за змішаним або гіпотонічним типом - найчастіше високий пульс при низькому тиску спостерігається у людей, які страждають вегето-судинною дистонією. При даному захворюванні у пацієнтів виникають кризи, які супроводжуються різкою слабкістю, сильним запамороченням, зниженням артеріального тиску, блідість слизових оболонок і шкірних покривів, розвиток тахікардії.
У вагітних жінок часто буває низький тиск, а пульс прискорений. Такий стан пов'язаний з впливом на судинну систему прогестерону, зменшенням тонусу кров'яних судин. Високий пульс при низькому тиску у вагітних жінок може бути із-за збільшеного об'єму крові, що здійснює циркуляцію, ця причина розвиває тахікардію та залізодефіцитну анемію.
Симптоми низького тиску і високого пульсу
Симптоми тахікардії з-за зниженого артеріального тиску:
відчуття і навіть чути серцебиття;
в області серця з'являється біль різного ступеня відчуття;
в шлунку відчувається присутність «грудки»;
головний біль і запаморочення, слабкість;
постійне відчуття тривоги і страху.
Всі ці симптоми досить серйозні і про них треба говорити лікаря, соромитися не варто.