Чи робиться щеплення від грипу вагітним
Багато жінок під час вагітності задаються питанням, чи варто робити щеплення від грипу? Сьогодні фахівці не дають на це питання однозначних відповідей. Багато лікарів вважають, що нічого страшного в цьому немає, навпаки, вагітна жінка, зробивши щеплення, захищає себе і дитину від серйозних наслідків такого небезпечного захворювання як грип.
Але при цьому лікарі радять майбутнім матусям щепитися від грипу ще до настання вагітності, тобто під час її планування.

За якими правилами робиться щеплення від грипу вагітним



Не можна використовувати для вакцинації застарілі вакцини, до використання можна лише нові засоби для щеплень, вони містять мінімальну кількість шкідливих речовин, небезпечних для плода. Від вакцинації необхідно відмовитися, якщо у майбутньої мами є алергія на яєчний білок.

Не робиться щеплення від грипу вагітним у першому триместрі вагітності. Вакцинація дозволяється тільки з другого триместру, так як на цьому етапі розвитку ризик нанесення шкоди плоду мінімальний.

Дія щеплення обмежений і становить не більше шести місяців, це теж варто брати в облік. Зазвичай щеплення роблять в осінньо-зимовий період. Якщо зробити щеплення восени, можна бути впевненим у тому, що до весни буде імунітет на вірус.

Роблячи щеплення від грипу, слід пам'ятати, що захист після вакцинації формується в період від двох до чотирьох тижнів. Тому в розпал епідемії щеплення від грипу вагітним не проводиться, краще це зробити заздалегідь.

Як вагітним захиститися від грипу, якщо щеплення не зроблена



Необхідно подбати про захисні сили організму. У раціон харчування потрібно включити продукти, багаті білком і вітамінами. Не буде зайвим прийом полівітамінних комплексів і мінералів.

Виходячи на вулицю, потрібно одягатися по погоді і не допускати переохолоджень.

У період епідемії грипу варто якомога менше часу проводити в місцях найбільшого скупчення людей.

Якщо щеплення від грипу вагітним не зроблена, а грип захворів один з членів сім'ї, майбутній мамі для профілактики потрібно носити марлеву пов'язку, застосовувати оксолінову мазь або інтерферон. Обмежити спілкування з хворим і частіше провітрювати приміщення. Ці правила необхідно дотримуватися в перші кілька днів хвороби хворого, так як саме в цей період найбільш високий ризик заразитися.