Не так давно з'явився в Росії чай з пелюсток суданської троянди, а вже придбав безліч шанувальників. Трохи кислуватий освіжаючий напій бордового кольору прийшов до нас з Єгипту. У єгиптян чай каркаде був популярний ще в давнину: в гробницях фараонів археологи знаходять засушені пелюстки гибискуса (така наукова назва рослини). Насправді батьківщина рослини - Індія, проте сьогодні його вирощують в промислових масштабах в Єгипті, Китаї, Мексиці та багатьох інших країнах, де клімат дозволяє.
Чай каркаде - властивості освіжаючого напою фараонів

Склад чаю каркаде, або За що його любили фараони


Як відомо, царствені особи у всі часи вибирають для себе все найкраще. Великі владики Єгипту в цьому питанні мало відрізнялися від наших сучасників, вони радилися з найкращими лікарями про те, як зберегти своє тлінне тіло молодим і здоровим. Багато добрих рецептів зберігали в головах фараонова цілителі і серед них - чай каркаде. Властивості квіткового напою воістину чудові, а його склад здатний замінити невелику аптечку:
Чай каркаде - властивості освіжаючого напою фараонів

  • антоціани, що містяться в квітках та надають напою бордові відтінки, зміцнюють кровоносні судини;

  • лимонна кислота і вітамін C - природний аспірин, може знижувати підвищену температуру, а здоровим людям підвищує імунітет, додає бадьорості тіла й духу;

  • вітаміни Р і допомагають втомленому організму оговтатися від стресу;

  • чай використовується навіть як антибактеріальний напій при деяких захворюваннях шлунка (тільки не при підвищеній кислотності!);

  • міститься в пелюстках пектин виводить з організму токсини, солі важких металів;

  • чудовий чай швидко позбавляє від похмільного синдрому;

  • кислота розчиняє жир і зменшує кількість холестерину;

  • напій з гибискуса вважається протиракову;

  • крім того, фараони і їх дружини застосовували його в якості еліксиру молодості і краси.

  • До 21 століттю не зменшилась, а лише зросла популярність каркаде: чай, корисні властивості якого визнавалися сильними світу став доступний всім і кожному.
    У століття, коли організми людей перенасичені хімічними речовинами, які надходять з самого народження разом з продуктами і лікарськими засобами, альтернативні способи лікування та підтримки організму у формі доводяться як не можна до речі. Не дивно, що слава про смачну і натуральному засіб від багатьох хвороб швидко розлетілася по Росії, як тільки каркаде став потрапляти на прилавки магазинів.

    Чай каркаде при гіпертонії і ожирінні


    У той же час з'явилося безліч домислів з приводу застосування напою фараонів при різних станах організму.
    Зокрема, довгий час велися на шпальтах газет та інтернет-сайтах дискусії на тему чай каркаде і тиск. Хтось вважав, що холодний напій знижує артеріальний тиск, а гарячий, навпаки, підвищує. Американські вчені проводили тривалі дослідження з цього приводу і нарешті з'ясували, що заварені пелюстки суданської троянди знижують тиск.
    Деякі лікарі застосовують чай каркаде для схуднення своїх пацієнтів. Як не дивно, цей спосіб розставання з надлишками ваги має резон. Сенс методу в тому, що смачний освіжаючий напій в деяких випадках замінює їжу. Пити його рекомендується не натщесерце, а через півгодини після прийому їжі і без цукру. Напій чинить невелику проносну дію і сечогінний, так що зловживати ним не слід, щоб не отримати зневоднення організму.

    Корисний каркаде вагітним?


    При вагітності небажано застосовувати хімічні ліки - це знає кожен. Малюкові, який тільки формується в животі у мами, потрібні корисні продукти, чисте повітря і здоровий мамин організм. Чай каркаде при вагітності допоможе знизити тиск, якщо воно піднімається, добре втамовує спрагу і зменшує набряклість. Знову ж таки все індивідуально, і треба виходити з особливостей організму майбутньої мами. Червоні продукти у багатьох викликають алергію, так що захоплюватися занадто червоним чаєм не радимо.
    Чай каркаде - властивості освіжаючого напою фараонів

    Обережно: протипоказання


    Кожен продукт для однієї людини - панацея від усіх хвороб, а для іншого потужний алерген. Тому культурний грамотна людина вивчає свій організм і з роками вже знає, що добре для нього, а що не дуже. Для більшості, наприклад, мед - найкращий замінник цукру і цукерок, ліки від застуди, але є люди, які від нього задихаються, точно так само і чай каркаде: корисні властивості і протипоказання продукту описані в літературі, але треба перевіряти на собі і знати свій організм. Категорично не можна пити каркаде при підвищеній кислотності і виразці шлунка, при сечокам'яній і жовчнокам'яній хворобах.

    Як заварювати?


    Справжній напій з суданської троянди - це, звичайно, не чай в пакетиках: самий смачний і освіжаючий каркаде виходить з великих пелюсток або цілих трояндочок. Як і будь-який чай, його не заварюють крутим окропом, щоб не вбити вітаміни і не позбавити напій корисних властивостей, в ідеалі - очищеної закипаючою водою. Напій з каркаде п'ють в гарячому або охолодженому вигляді, з цукром чи без - за смаком. Особливо гарний червоний чай влітку: він відмінно втамовує спрагу.
    Захоплюючись каркаде, не забувайте, що краще завжди ворог хорошого - слід дотримуватися міри і балуватися лікувальним чаєм без фанатизму. Тоді ви отримаєте оздоровчий ефект і не нашкодите організму.