Базальна температура перед місячнимиВсі ми звикли вимірювати температуру в пахвовій западині, в нормі її показники складають 36,6 градусів. При будь-якому її зміну ми відчуваємо себе погано. Але є ще і базальна температура, яка не робить ніякого впливу на наше самопочуття. Навіть сильний перепад температури на півградуса ми не відчуємо.
Базальна температура характеризує стан слизових оболонок і процеси, які відбуваються в нашому організмі. Ці відомості можуть дуже стати в нагоді жінці, яка планує вагітність.
Як перед місячними визначити базальну температуру
Якщо ваша мета - виміряти базальну температуру, зробити це дуже просто, для цього використовується звичайний термометр, кінчик якого вставляється в пряму кишку, піхву або рот. Показники температури, виміряні перед місячними, дозволяють дізнатися, коли настане наступна менструація і чи відбулася овуляція.
Які цифри на градуснику представляють інтерес? До початку місячних показники базальної температури досягають 36,9 градусів, а на другій половині графіка не спостерігається різких стрибків? Швидше за все, відсутній зріла яйцеклітина. Ймовірно, цикл був ановуляторним. Але це не підстава відразу ж ставити діагноз безпліддя. Навіть у молодих дівчат кілька разів на рік бувають такі цикли.
Якщо перед менструацією базальна температура досягає показників від 37 до 37,2 градусів, можливо, настала вагітність. Якщо підвищення температури відбулося перед місячними, ймовірно, вони не прийдуть в найближчі дев'ять місяців.
Базальна температура, яка перед місячними визначилася на рівні 37,3 градусів, вважається нормальною і може бути ознакою запального процесу, нервового напруження. Не зайвою буде консультація грамотного лікаря.
Базальна температура вище 37,4 градусів говорить про дефіциті естрогенів. В такий період навряд чи у жінки вийде завагітніти. Найкраще в такій ситуації сходити до гінеколога. Він може відправити до ендокринолога, так як дуже важливо виявити причину підвищення температури.
Необхідність вимірювання базальної температури визначається лікарем при наявності наступних показників:
- гормональні порушення,
- не настання зачаття протягом року,
- оберігання від вагітності,
- встановлення сприятливих для зачаття днів,
- виявлення можливих запальних процесів.

Ненормальна базальна температура


Графіки базальної температури на другому етапі циклу можуть бути наступними:

- Прогестероновая недостатність характеризується повільним підвищенням температури, різниця з першим етапом циклу менше 0,4 градуса. Також можливо вкорочення другої фази або підвищена температура зберігається не більше тижня.
- Ендометрит - захворювання матки, при якому перед місячними відбувається невелике зниження температури, а під час менструації її показники більше 37 градусів.
- Запалення придатків - у фолікулярну фазу температура досягає тридцяти семи градусів, а через кілька днів знижується. На другому етапі циклу показники вищі. Під час місячних температура значно перевищує тридцять сім градусів.
- Вагітність - якщо протягом усієї другої фази циклу базальна температура зберігається на позначці тридцяти семи градусів, такий стан спостерігається більше чотирнадцяти днів, менструація відсутня, показники не знижуються. При наявності незначних виділень в період місячних, базальної температури 37 градусів слід запідозрити загрозу переривання вагітності.
Як міряти базальну температуру
Процедура повинна виконуватися строго в один заданий час, без виключень для вихідних днів. Температуру потрібно міряти відразу після пробудження, нічний сон не повинен бути менше трьох годин.
Термометр слід приготувати заздалегідь, розмістивши його поруч з ліжком. Якщо ви прокинулися, не робіть різких рухів, не перевертайтесь, не вставайте. Акуратно введіть вузьку частину градусника в задній прохід, змастивши кінчик кремом. Полежіть в ліжку близько п'яти хвилин максимально нерухомо. Потім термометр можна дістати і дізнатися дані базальної температури. Їх слід занести в графік, за яким у подальшому можна відстежити зміни в динаміці.
Обов'язково відзначайте всі фактори, які впливають на параметри базальної температури. Це стрес, секс напередодні ввечері, прийом спиртних напоїв і т.п.
Графік температури повинен розшифровувати тільки лікар. З його допомогою він зможе вчасно виявити захворювання статевих органів, вагітність або безпліддя.
Особливості базальної температури перед місячними
До початку менструації і її закінчення температура знижується. Якщо показники не змінюються, а зменшуються тільки після місячних, можливо, настала вагітність, але в дні менструації вона перервалася. Різкий підйом параметрів на один день не повинен лякати: запалення може розвинутися і пройти за короткий час. Перед місячними підвищення температури може говорити про запаленні придатків. Якщо температура зростає ближче до закінчення менструації, можливо, є запалення шийки матки.
Якщо ви плануєте вагітність і вирішили скористатися це методикою для визначення причин відсутності зачаття, пам'ятайте, вимірювати базальну температуру слід протягом трьох місяців. Будь-які значення на графіку повинні бути пояснені гінекологом.