Адамове яблуко - настоянка
Соковито-зелений пухирчастий плід, схожий на недозрілий апельсин, називається маклюра або адамове яблуко. Росте таке яблуко в теплому південному кліматі, даючи за сезон до 500 плодів. І хоча ці незвичайні фрукти не їстівні, цілющі властивості маклюри відомі далеко за ореолом її проживання.
Те, що нами сприймається, як цілий плід, насправді складається з сотень сухих плодиків, оточуючих тверду кісточку і сполучених між собою щільною соковитою м'якоттю. В середині осені, коли плід повністю дозріває, сіре насіннячко і навколишнє його білувата клейка маса досягають максимальної яскравості і насиченості корисними речовинами.
Лікувальні властивості плоду
На жаль, наука так і не може до кінця пояснити терапевтичні властивості маклюри. Відомо тільки, що до складу входять природні речовини стероїдні сполуки, рослинні глікозиди і жовчні кислоти. Крім того, високий вміст цукрів, пектинів і жирних кислот робить адамове яблуко схожим на інший, правда вже їстівний плід - шовковицю, далеким родичем якої він і є.
Цілюща дія маклюри відомо з давніх часів. Народними цілителями досить активно використовується мазь і настоянка з адамового яблука, чудово справляється з хворобами суглобів, ушкодженнями шкіри, аутоімунними порушеннями і злоякісними новоутвореннями.
Тонкощі приготування препаратів
В народній медицині використовуються тільки стиглі, соковиті плоди, які необхідно ретельно подрібнити. Затока отриману суміш горілкою, міцністю не менше 50C°, рідина зберігають у темному, не холодному місці не менше 30 днів.
Приготування настоянки з адамового яблука вимагає певної вправності - готову суміш слід швидко і ретельно закупорити, не допускаючи контакту рідини з повітрям. Кисень, вступаючи в реакцію з поліфенолами, сприяє їх окислення, і, як наслідок, втрати настоянкою її корисних властивостей.
Розтирання для хворих суглобів
Найчастіше препарати з плодів маклюри використовують в якості розчину для зовнішнього застосування. Так, наприклад, широкою популярністю користується для розтирання суглобів з плодів дерева.
Рецепт її приготування досить простий. Ретельно вимиту адамове яблуко треться на некрупною тертці або перемелюється на м'ясорубці. Переклавши суміш у банку, заливають її рівною кількістю 50 ° спирту і 14 днів наполягають в затемненому приміщенні. Для підвищення ефективності мікстури, банку слід щодня струшувати, домагаючись перемішування компонентів.
По закінченні двох тижнів розчин готовий до застосування. Така розтирання відмінно допомагає при всіляких дегенеративних змінах в кісткових тканинах: остеохондрозах, артритах, хвороби Бехтерева. М'язовий біль теж з легкістю піддається зцілення від подібної растіркі. Втім, застосовуючи на практиці рецепти народної медицини, не забувайте і про медикаментозної терапії - тільки поєднуючи два цих лікувальних напрямку, ви зможете швидко і ефективно перемогти хворобу.
Внутрішня настоянка
Адамове яблуко - настоянка
Незважаючи на токсичні властивості рослини, настоянка може прийматися і всередину. Рецепт настоянки з маклюри в цьому випадку передбачає більш тривалий наполягання. Яскраво виражені противоканцерогенные якості препарату дозволяють активно застосовувати його при різноманітних новоутвореннях, злоякісного характеру в тому числі.
Для приготування препарату береться не менше півкілограма плодової маси, ріжеться максимально дрібно і заливають половиною літра горілки високого ступеня очищення. Посудину міцно закривається і традиційно забирається в темне місце. Тут існує суворе правило - чим довше настоюється засіб, тим сильніше проявляються його лікувальні властивості. Мінімальний термін - місяць, максимальний - пів року. Втім, і більш тривалий наполягання цілком можливо.
Приймати такі ліки слід суворої схемою. У великих дозах настоянка досить токсична і може викликати отруєння. Тільки поступове привчання організму до отрутному речовині гарантує безпеку такого лікування. Як дипломовані медики, так і адепти нетрадиційної медицини попереджають, що проводити таку терапію можна лише під чуйним контролем лікаря або дипломованого гомеопата. Самолікування загрожує отруєннями і незворотними змінами внутрішніх органів.
Класична схема прийому настойки виглядає наступним чином:
- 1 семиденка: 3 краплі на склянку рідини, що випиваються до їжі;
- 2 семиденка: дозу збільшують удвічі, випиваючи по 3 краплі за прийом, але двічі протягом дня;
- 3 семиденка: традиційні 3 краплі приймаються вже тричі в день.
Намагайтеся, щоб максимальна доза не перевищувала 30 крапель в день.
Протипоказання
Незважаючи на цілющу силу плоду, існують ситуації, коли настоянка може принести тільки шкоду. Препарати з маклюри протипоказані у таких випадках:
1. Якщо у пацієнта спостерігається алергічна реакція на насіння або пилок рослин - у цьому випадку великий ризик виникнення алергії на препарати з адамового яблука.
2. Високий вміст природних цукрів здатне послужити поштовхом для підвищення в крові вмісту глюкози у хворих на діабет.
3. Спільне прийняття настоянки з маклюри і алкоголю або антибактеріальних препаратів може негативно відбитися на здоров'я хворого.
Ну і, звичайно, не варто забувати, що адамове яблуко - досить токсичний плід, і поводитися з ним слід обережно.
Дивна цілюща сила, якою наділені багато рослин, здатна позбавити вас від безлічі важких захворювань. Головне - користуватися дарами природи правильно, чітко дотримуючись рецептури і обов'язково порадившись з лікарем.