Рицинова олія для обличчяБільшість з нас чули про застосування рицинової олії для активації росту волосся і вій. Однак не менш корисно це масло і для шкіри обличчя. Завдяки своїм пом'якшувальними властивостями рицина відмінно підходить для живлення чутливої і зволоження сухої шкіри обличчя.
Корисні властивості рицинової олії
Рицинова олія являє собою прозору в'язку рідину, іноді з жовтуватим відтінком. Отримують його з насіння отруйної рослини, званого «рицина звичайна». Насіння цієї лікарської трави містять шкідливі токсичні речовини, які при віджиманні залишаються в макусі і готове масло не потрапляють.
До складу касторової олії входять корисні жирні кислоти, що володіють лікувальними і поживними властивостями. У косметології рицинова олія цінується за зміст рицинолеиновой кислоти. Саме ця речовина надає пом'якшувальну дію, що дозволяє використовувати касторку самостійно або в якості складової масок і кремів для шкіри обличчя.
Рицинова олія використовується для усунення таких неприємних симптомів на обличчі, як лущення, сухість і огрубіння шкіри. Крім того, його з успіхом застосовують як відбілюючий засіб, а також для позбавлення від пігментних плям і веснянок. Власницям чутливої шкіри обличчя можна використовувати даний засіб в якості заміни живильного крему.
Нерівності шкіри, зниження гладкості і втрата еластичності - ось ще кілька недоліків, з якими здатна справитися касторове масло. Воно допомагає запобігти появі передчасних зморшок і розгладити вже з'явилися неглибокі сліди вікових змін на шкірі обличчя.
Як застосовувати рицинову олію для обличчя
Рицинову олію можна використовувати для легкого масажу обличчя. Косметичний масаж робиться з допомогою теплої олії. Перед початком масажу необхідно очистити поверхню шкіри, ретельно вимити руки і нанести на обличчя невелику кількість масла. Не можна сильно терти і розтягувати шкіру пальцями, так ви можете тільки спровокувати появу зморшок. Косметичний масажу повинен включати легкі погладжування і поплескування.
Для нормальної шкіри обличчя відмінно підійде вітамінна маска. Подрібніть будь-які свіжі ягоди або фрукти і перемішайте з касторовою олією. Пропорція повинна складати один до одного. Нанесіть склад на шкіру і залиште вбиратися на 15 хвилин. Маску потрібно змивати прохолодною водою.
Впоратися з дрібними зморшками допоможе наступний рецепт маски. Необхідно натерти на дрібній тертці сиру картоплю. Потім додати розтерту м'якоть кавуна і подрібнену брусницю. Всі інгредієнти брати в рівних кількостях. Потім одна столова ложка суміші ретельно перемішується з однією чайною ложкою касторової олії. Склад потрібно нанести на обличчя і залишити приблизно на 20 хвилин. Після закінчення часу видалити маску серветкою і змити теплою водою.
Також для в'янучої шкіри відмінно підійде суміш касторової, обліпихової та оливкової олії в однакових пропорціях. Наносять такий склад на шкіру приблизно на чверть години. Після закінчення часу надлишки суміші видаляють ватяним диском і протирають обличчя лосьйоном.
Для додання свіжості і тонізації шкіри можна використовувати маску з яєчного жовтка. Потрібно збити жовток і додати до нього дві чайних ложки касторової олії. Наносити таку маску потрібно на 25 хвилин. Змивати складу теплою водою.
Відбілювання шкіри, а також видалення пігментних плям і веснянок рекомендується проводити в зимовий період, коли сонце ще не так активно. Для освітлення особи змішайте одну столову ложку подрібненої м'якоті огірка з однією чайною ложкою касторової олії. Отриману суміш потрібно наносити на ділянки шкіри і залишити на чверть години. Не рекомендується часто робити освітлюючу маску при дуже сухій шкірі обличчя.
Корисні поради з використання касторової олії
Використовуючи наведені нижче поради, можна підсилити ефект маски для особи із застосуванням касторової олії. Отже.
Готову маску варто залишати на обличчі не більше ніж на 30-40 хвилин. Якщо протримати складу довше, можна спровокувати алергічні прояви у вигляді висипань на шкірі.
Після видалення маски рекомендується протирати шкіру тампоном, змоченим у трав'яному відварі ромашки або календули.
Масло перед застосуванням рекомендується злегка підігріти на водяній бані. Тепле рицинова олія легше і швидше проникає в шкірні пори.
Додавання до складу маски сирого яєчного жовтка сприяє швидшому проникненню активних речовин в клітини епідермісу.
Касторове масло можна використовувати не тільки в якості становить маски для обличчя, але також додавати по кілька крапель в крем. Робити це необхідно безпосередньо перед застосуванням.
Для використання даного засобу в цілях догляду за шкірою косметологи рекомендують купувати рицинова олія холодного віджиму. Масло, отримане методом екстракції або гарячого віджимання, має менше корисних властивостей
.
При зовнішньому застосуванні касторове масло не має практично ніяких протипоказань. Тому для омолодження та усунення шкірних висипань можна користуватися ним регулярно. Ще одна корисна порада - не забувайте мінімум один раз в місяць робити пілінг обличчя, так як часте застосування масла забиває шкірні пори, а очищення шкіри за допомогою скрабу або у салонних умовах допоможе запобігти ці наслідки.