Клізма в домашніх умовах - як це зробити, щоб схуднутиКлізма в домашніх умовах для схуднення та очищення організму.
Як зробити клізму в домашніх умовах
Клізма - процедура, при якій рідина (вода, розчини трав, лікарські суспензії...) вводяться в пряму кишку через задній прохід. Клізма в домашніх умовах може проводитися з метою:
Очищення товстої кишки, лікування інтоксикації або отруєння, ліквідації запору, перед певними видами аналізів або деякими хірургічними операціями. При цьому вводиться розчин призначений для його подальшого виверження.
У лікувальних цілях (лікарські мікроклізми). Відвари трав, суспензії препаратів, розчини ліків в обсязі 10-100 мл вводяться в пряму кишку і утримуються близько 30 хвилин. При цьому відбувається всмоктування розчину. Призначені для лікування дисбактеріозу, проктитов і сігмоідітов. В домашніх умовах для такої клізми підходить спринцівки.
Коли застосовувати клізму для схуднення
Клізма в домашніх умовах для схуднення може бути застосована, якщо ви твердо прийняли рішення почати харчуватися правильно, перейти на низькокалорійну дієту або голодувати. Процедура допоможе очищення всього організму.
Клізма відноситься до швидких способів схуднення, але при цьому обов'язково необхідно переглянути свій раціон в бік зменшення калорійності їжі. Процедури допомагають впоратися з нудотою і головним болем, які можуть виникнути при переході на новий режим харчування. Очищення кишечника сприяє не тільки скиданню зайвої ваги, але і знижує апетит, нормалізує сон, підвищує активність.
Перед тим, як зробити клізму в домашніх умовах, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.
Також необхідно пам'ятати про те, що не можна застосовувати клізму жінкам відразу після закінчення місячних, необхідно кілька днів дати організму відновитися.
Найкращий час для застосування клізми - вранці з 5 до 7 або ввечері з 20 до 21. Процедуру необхідно проводити в спокійній обстановці, тому виберіть час, коли вам ніхто не буде заважати.
Як правильно робити клізму
Опишемо основні моменти того, як робити клізму в домашніх умовах.
Перед проведенням процедури необхідно випити води, відвідати туалет.
Клізму краще робити у ванній на підлозі або на стільці.
Приготуйте: кухоль Есмарха (краще з прозорою трубкою), охолоджену до кімнатної температури воду. У воду можна додати яблучний оцет, лимонний або буряковий сік з розрахунку 1 ст.л. на1 лводы.
Залийте воду в кухоль, спустіть повітря з трубки і перекрийте зажимом подачу води.
Закріпіть кухоль в півтора метрах вище від себе.
Змастіть прокип'ячений заздалегідь наконечник дитячим кремом, вазеліном або рослинним маслом.
Візьміть в руку трубку, ляжте на бік і зігніть коліна, підтягнувши їх ближче до грудей.
Введіть наконечник в пряму кишку, після чого розтисніть затиск, зробіть кілька енергійних вдихів. Якщо відчуєте біль, ослабте надходження води, контролюючи її подачу з допомогою затискача.
Пережміть зажимом шланг, витягніть наконечник, полежіть п'ять хвилин.
Відвідайте туалет.
Відпочиньте.
Як в домашніх умовах зробити клізму безпечної
В доповнення до розділу «Як робити клізму в домашніх умовах можна додати:
Об'єм води необхідно вибирати, в залежності від своїх параметрів: 500 мл - при обхваті живота 50 см, 750 мл при 50 -55 см,1 лпри 60-70 см, 1,5 л при 75-85 см, понад -2 л.
Уважно огляньте наконечник перед використанням, видаліть всі гострі напливи, задирки.
Під час введення наконечник не повинен впертися в стінку кишки, не повинно бути болі.
Робити очисну клізму грушею в домашніх умовах не рекомендується, так як для очищення товстого кишечника об'єм груші недостатній.
Частоту застосування клізми необхідно обговорити з лікарем.
Процедуру слід негайно припинити у разі виникнення больових відчуттів в промежині (мошонці), пупку, черевній стінці.
Протипоказання
Пам'ятайте, що кожен організм унікальний. Клізму можна застосовувати тоді, коли вона приносить вам особисто поліпшення стану. Не можна зловживати процедурою, це може призвести до відхилень у природному процесі спорожнення. При схильності до запорів краще налагодити режим харчування і додати фізичні навантаження.
Робити клізму в домашніх умовах, як кухлем Есмарха, так і грушею не можна при кровоточить геморої, запальних процесах у товстій і прямій кишці, кровотечах ШКТ, випаданні прямої кишки, тріщинах заднього проходу, злоякісних пухлинах прямої кишки. Протипоказаннями для процедури так само є головні болі, підвищена температура, ниркова недостатність, біль у животі, нудота, слабкість, недавно перенесені інсульти та інфаркти. Жінкам у період годування груддю, під час вагітності або місячних клізма також протипоказана.
Забобони
Очисна клізма знищує мікрофлору кишечника.
Оману базується на тому, що вся мікрофлора знаходиться тільки в калових масах. Насправді мікроорганізми в кишечнику знаходяться в основному на стінках. Використання клізми без антисептичних добавок (антибіотиків, марганцівки, мила...) не видаляє мікрофлору зі стінок. Після процедури склад мікроорганізмів відновлюється протягом декількох діб.
Очисна клізма викликає звикання.
Якщо клізму робити не частіше, ніж два рази на місяць або, у разі інтенсивного курсу очищення не більш двох тижнів щоденного застосування, звикання не відбувається.
Процедура неприємна і болюча.
При правильній постановці у здорової людини ніяких больових відчуттів не виникає. Таке упередження виникає зазвичай у тих, кому в дитячому віці процедура була проведена неправильно і болісно.
Клізма небезпечна для здоров'я і життя
Ставити клізму небезпечно, якщо у вас є протипоказання.
Будьте здорові!