Ознаки грипу у дітей
Для того щоб лікування грипу було ефективним і успішним, необхідно вчасно визначити ознаки грипу у дітей і вчасно встановити діагноз. Симптоматика грипу у дітей дещо відрізняється від симптоматики грипу дорослих людей.

Ознаки грипу у дітей


Перші симптоми грипу починають проявляти себе через 2-3 дні після зараження. Даний етап характеризується розвитком загальної інтоксикації організму. Спостерігається швидке підвищення температури, з'являються симптоми, які вказують на ураження центральної нервової системи. До таких симптомів відносять: сильний головний біль, сонливість, гиперетезию і запаморочення.
При грипі температура у дитини піднімається до 39-40 градусів. У разі високої температури може спостерігатися марення і галюцинації. Ознаки грипу у дітей старшого віку характеризуються болями в м'язах. У малюків спостерігаються нудота, зригування, блювота і в деяких випадках судоми з втратою свідомості.
Найкращим захистом від грипу мають діти в шестимісячному віці, так як їх захищають антитіла, які вони отримали від матері. Але це не дає стопроцентної гарантії, що такі діти не захворіють на грип. У них також спостерігається млявість, сонливість, підвищення температури.

Як зрозуміти, що у дитини - грип чи застуда?


У більшості випадків багато матусі, перебуваючи в испуганном стані, приймають симптоми застуди за грип. Однак між грипом і застудою є істотні відмінності. Наприклад, якщо це грип, то у дитини з'являється різке підвищення температури. Крім цього ознаки грипу у дітей включають в себе сильний головний біль, що вкрай рідко буває, якщо у дитини застуда.
Грип є таким захворюванням, яке виникає раптово, чого не можна сказати про застуді. Також високу температуру слід віднести до ознак грипу, а не застуди. При виникненні грипу у дитини виникає нежить, кашель, біль у горлі, ломота у всьому тілі і погане самопочуття. При звичайній застуді поєднання таких ознак не спостерігається.
Симптоми грипу у грудних дітей виражаються в наступному : відмова від грудей, неспокій, зригування. Вони дуже довго не можуть заснути або, навпаки, сплять цілий день, пропускаючи харчування. У цей момент у дитини знижений апетит. Однак не варто лякатися, тому що у цей час дитині важливіше рясне пиття. Якщо ж він відмовляється від пиття, то, отже, у нього почалася сильна інтоксикація і необхідно показати малюка лікаря.