Як швидко заснути навіть якщо у вас безсоння. 20 реально допомагаючих порадЯк же іноді хочеться лягти в ліжко і швидко заснути. Просто взяти і вимикатися, щоб поспати. Особливо якщо завтра важкий трудовий день. Хороший відпочинок у такій ситуації просто необхідний. Але підступні думки так і лізуть в голову, змушуючи мозок думати. Очі зовсім не хочуть закриватися. Лежати якось незручно, все хочеться повернутися на той бік або інший... Ось вже проходить годину-другу а заснути ніяк не вдається.
Знайома ситуація? Якщо так, то прочитання цієї статті вам необхідно. В ній зібрані всі існуючі і дієві способи, які змусять вас вирубатися так, як якщо б на потилиці у вас була кнопка «ВИКЛ».
1. Пункт перший - банальний. Але, тим не менш, важливий! Підготуйте себе і своє спальне місце. Провітріть кімнату. Зробіть ліжко максимально зручною. Прийміть теплу ванну. Не їжте на ніч.
2. Випийте склянку теплого молока або трав'яного чаю за 15 хвилин до сну. Молоко містить кальцій, який заспокійливо діє на нерви. Трав'яний чай так само діє заспокійливо.
3. Послухайте заспокійливу музику. Наприклад, цю:
Рекомендується слухати в навушниках.
4. Розімніть свої м'язи перед сном. Але не надто. Якщо дуже перетрудився - буде гірше. Просто потягніть руки в різні сторони, зробіть «млин», розтягніть м'язи пальців, помасажуйте ноги. Дуже важливий момент - розслабте щелепу! М'яз щелепи набагато сильніше всіх інших ваших м'язів. Більш того, вона напружена завжди! Інакше б ваш рот був відкритий днем. Не забудьте розслабити щелепу, коли ляжете в ліжко.
5. Поворочайтесь в ліжку. Зробіть це одразу, щоб не хотілося пізніше.
6. Позіхніть. Силою змусьте себе позіхнути. Це дасть сигнал мозку, що пора спати.
7. Викиньте всі думки з голови. Як тільки з'являється думка, уявіть, що вона виходить з вас хмарою і проходить крізь стелю.
8. «Вимкніть» внутрішній діалог. Тобто перестаньте промовляти про себе думки.
9. Перестаньте рухати очима. Ви помітите, що зробити це складно, тому що залишаться мікрорухи - ваші очі будуть як би злегка тремтіти. Тим не менш, намагайтеся припинити і ці мікрорухи. Так само можете закотити очі трохи вгору. Але не сильно, знайдіть таке положення завищених очей, при якому вам буде комфортно.
10. Сонне дихання. Коли людина спить, його дихання змінюється - стає більш глибоким і повільним. Якщо ідеально повторити сонне дихання, то результат не змусить себе чекати. Проблема в тому, що у кожної людини це дихання унікально. А якщо дихати неправильно, це тільки ускладнить засинання. Щоб дізнатися, яке ж сонне дихання саме у вас - поставте диктофон на ніч. Якщо ви дихаєте дуже тихо, то ситуація ускладнюється. Доведеться попросити кого-то якось зафіксувати ваш подих вночі. Або ж експериментально підбирати сонне дихання, поки не відчуєте результат.
11. Слідкуйте за тим, як б'ється ваше серце. Вважайте удари «раз, два, раз, два, раз, два...».
Перераховані вище пункти є радами з серії «маст хев». При правильному виконанні ви гарантовано заснете. І зробите це досить швидко. Далі будуть перераховані інші поради, які можна виконувати за бажанням. Деякі з них є альтернативними.
12. Вважайте овець. Банально, так? Так, це так. До того ж малоефективно. Але є невелика модернізація цій давно відомій техніки. Рахувати треба не овець, стрибають через паркан, а сплячих овець. Уявіть собі довгу, що йде в нескінченність галявинку. Ви йдете по ній і кожні кілька кроків бачите сплячу вівцю.
13. Спите на спині. У такому положенні всі ваші органи максимально розправлені і розслаблені. Якщо ж вам зручніше спати на боці, то спіть на правом, тому що внутрішні органи не будуть тиснути на серце, що відбувається, коли ви спите на лівому боці. Ніколи не спите на животі. У такому положенні навантаження на органи, і можуть виникнути проблеми зі спиною.
14. Погладьте живіт. Це заспокоїть травну систему, що позитивно позначиться на сні.
15. Уявіть, що зараз потрібно не заснути, а прокинутися. Уявіть, як огидно дзвенить будильник, як багато нудних справ вам належить робити, як не хочеться підніматися з теплої постелі. Чим більше у вас буде небажання вставати, тим сильніше ви захочете заснути.
16. Займіться сексом. З ким-то чи одні...
17. Вдень добре працюєте, щоб втомитися. Поробіть фізичні вправи, щоб до вечора у вас була легка втома.
18. Вставайте вранці раніше. Навіть якщо ви ненавидите вставати рано і вам це не треба, встаньте хоча б на півгодини раніше. Тоді ви будете більш втомленими ввечері, коли прийде час спати.
19. Лежачи в ліжку посувайте пальцями ніг вгору-вниз 12 разів. Ця техніка досить стара і прийшла з йоги чи чогось подібного. Вважається, що пальці ніг - контрольна панель для розслаблення вашого тіла. А саме розслаблення сприяє швидкому засипанню.
20. Не можете заснути - вставайте. Якщо ніяк не вдається заснути за 30 хвилин - встаньте і займіться чимось тихим і нецікавим. Коли втомитеся - лягайте спати.