Як приймати лляне масло?
Лляне масло - незамінний джерело жирних кислот омега-3 та омега-6 вітамінів і мінералів. Залежно від способу очищення значно розрізняється колір продукту, від світло-жовтого до насиченого коричневого. Корисним вважається те масло, яке не рафинировали. Тобто простого «холодного віджиму. Тільки таким способом можна зберегти всі властивості, які приносять користь людському організму. Крім прийому всередину їм часто змащують садна, роблять маски для обличчя, волосся, нігтів. З чим приймати масло
Оскільки у складі льняного масла є ненасичені кислоти, то для їх засвоєння потрібно приймати масло виключно з їжею. Наприклад, їм можна заправляти свіжий овочевий салат. Овочі, багаті клітковиною, допомагають швидкому засвоєнню всіх вітамінів і корисних речовин з масла. Крім того, цим маслом можна замінити вершкове при заправці каші або відвареної картоплі. А ось смажити на ньому не рекомендується, всі вітаміни випаровуються.
Ще одним непоганим способом для прийняття олії є додавання його до жирній рибі. Наприклад, вареної. Тільки не додавайте масло при варінні, воно не терпить нагрівання. Додайте кілька крапель у вже готову рибу відварену, наприклад, палтус або тріску. Так омега-3 що міститься в маслі, оптимально засвоїться організмом.
Лляне масло можна приймати і в чистому вигляді для лікування або профілактики деяких захворювань або відхилень. Так, наприклад, його приймають курсами по 2 місяці для усунення сухості шкіри або ж втирають у шкіру голови для поліпшення росту і структури волосся.
Як зберігати лляне масло
Дуже важливо правильно зберігати лляне масло, щоб зберегти всі його властивості. Насамперед місцем зберігання повинен бути холодильник. І не дверна полиця, а звичайна. В теплі олія швидко набуває прогірклий смак і втрачає свої корисні речовини. Крім того, бутель, в якій зберігається масло, повинна бути з темного пластику або скла. Лляне масло не терпить попадання світла. Термін застосування теж невеликий, тому не варто вибирати тару великого об'єму при покупці. Завжди щільно закривайте бутель, щоб масло не вбирала в себе сторонні запахи з холодильника.
Дозування під час прийому
Лляне масло можна приймати двома способами: регулярно в невеликих кількостях або ж невеликими курсами в якості лікування. Приймати можна, як дорослим, так і дітям. Різниться тільки дозування:
дорослим 1-2 столові ложки за день;
дітям - половину столової ложки в день.
При регулярному прийнятті рекомендується пити масло вранці, перед сніданком. Щоб продукт не викликав відрижку, його можна заїдати шматочком яблука або груші. Дітям же можна просто додавати в кашу. У лляному маслі міститься в кілька разів більше незамінних амінокислот, ніж у риб'ячому жирі, що дозволяє відмовитися від останнього.
Якщо ж прийняли рішення пити масло курсами, то рекомендовану добову норму можна збільшити вдвічі. При цьому частина пити натщесерце в чистому вигляді, а частина додавати в їжу. Відзначається, що після місячного прийому масла зникають проблеми з сухістю шкіри, поліпшується стан нігтів, волосся і зубів. Після закінчення двох місяців необхідно повністю відмовитися від лляної олії на 2-3 місяці. Після рекомендується відновити простий регулярний режим (1-2 столові ложки на добу).
Користь та протипоказання
Незважаючи на всі корисні властивості, існують і протипоказання до прийому лляного масла в чистому вигляді:
при рідкому і частому стільці;
при захворюваннях печінки і нирок;
при застоях у жовчному міхурі;
при захворюваннях підшлункової залози.
Незаперечну користь лляне масло при регулярному прийомі приносить тим, хто страждає хронічними запорами, гастрит, коліт. Крім того, корисні речовини, що містяться в ньому, покращують імунітет в цілому, є профілактикою раку молочної залози.
Відзначається, що регулярний прийом лляного масла благотворно впливає на гормональний фон у жінок. Це позначається як на її самопочутті напередодні критичних днів, так і під час вагітності. Користь льняної олії для плода незаперечна - мозок розвивається у відповідності з нормою, без відхилень, імунітет новонародженого стає в рази вище. Лляне масло надає шкірі еластичність, за рахунок чого родовий процес проходить швидше і легше.
Незалежно від способу прийому, курсами або регулярно, важливо правильно зберігати олію. Тільки те, яке було витримано за всіма правилами і умовами, є дійсно корисним продуктом. Рекомендується відмовитися від прийому промислових вітамінів і мінеральних комплексів, щоб не викликати передозування в організмі або алергію.