Напевно, ні для кого не буде секретом той факт, що перш ніж підібрати підходящий саме Вам догляд за шкірою обличчя необхідно вірно визначити її тип. Адже саме спираючись на це можна підібрати ефективну програму догляду, а також вибрати косметичні засоби. Отже, про все по порядку.


Як визначити тип шкіри обличчя


Як правило, шкіру умовно ділять на три основні типи: жирну, суху і нормальну. Але ще існує і змішаний, четвертий тип. Це ж в свою чергу залежить від знаходиться на шкірі природної жирової змазки і кількості вологи.
Найбільш привабливо виглядає нормальна шкіра. Оскільки вона здорова вигляд у неї чистий і свіжий, дуже еластична, відсутня лущення і нездоровий блиск. Шкіра нормального типу рівномірно забезпечується кров'ю і завдяки цьому має рожевий відтінок, на дотик гладка і пружна. Оскільки вміст вологи і жирового мастила в нормі на шкірі цього типу не видно чорних крапок і досі. На превеликий жаль, власники нормального типу шкіри трапляються вкрай рідко.
Для жирного типу шкіри характерний надмірний блиск з-за перевищену сальності і нестачі кровопостачання. При цьому відбувається закупорка пір. Шкіра цього типу схильна до появи вугрової висипки і прищів, нерідко має забруднений вигляд. А різко розширені пори, нерідко бувають, закриті чорними крапками. Зазвичай перед «критичними днями» шкіра стає особливо жирної, з'являються запалення.
Хоча у всього цього є і свій плюс. Завдяки рясному виділенню жиру створюється захисна плівка, яка не пропускає вологу з поверхні шкіри і запобігає проникненню шкідливих речовин, отже, довго не піддається старінню. А от з віком, років до 30 жирна шкіра зазвичай стає змішаною.
Сухість шкіри може бути різного походження, і з цієї причини її зовнішній вигляд розрізняється. У молодому і середньому віці суха шкіра виглядає природно. У цей період суха шкіра має ніжний вигляд і здається тонкої з матовим відтінком. Пори на ній практично непомітні, але помітні вже в ранньому віці дрібні зморшки. У деяких випадках, без належного догляду, шкіра лущиться, може виникати відчуття стягнутості. Така шкіра дуже чутлива до змін температури навколишнього повітря, страждає від впливу мила, мазей і деяких пом'якшуючих кремів.
Але не варто забувати, що надмірна сухість шкіри може бути з-за недостатньої кількості жиру в організмі при порушенні жирового обміну (захворювання печінки, підшлункової залози), або низької кількості надходить із їжею. Ще надмірна сухість шкіри може бути викликана нестачею вітамінів, наприклад А, С, PP.