В які дні можна завагітнітиСьогодні жінки, володіючи достатньою інформацією про процес зачаття, можуть самостійно планувати свою вагітність. Для цього досить знати, в які дні найімовірніше можна завагітніти.
Завагітніти можна під час овуляції

Найбільш сприятливими днями для зачаття дитини слід вважати 5 днів до овуляції і 1 день після неї.
Оскільки сперматозоїди живуть довше, ніж яйцеклітина, то жінка може завагітніти навіть, якщо статевий акт відбувся напередодні дня овуляції. Протягом певного періоду сперматозоїди проникають в матку, далі - у фалопієву трубу, там вони зустрічаються з яйцеклітиною.
Для того щоб визначити, в які дні почалася овуляція, досить регулярно вести менструальний календар. Якщо у вас немає регулярного циклу, все ж можна визначити приблизний час овуляції. Якщо ви можете похвалитися регулярним і стабільним менструальним циклом, то зробити це буде зовсім не складно. Відзначати місячні цикли слід протягом хоча б 3-4 місяців. Повний цикл - це самий перший день початку менструації до першого дня початку наступної. Наприклад, якщо ви нарахували 30 днів, то їх слід розділити на два. Тобто, 15-ий день і буде днем овуляції, а п'ять днів до нього і один день після нього вважаються найбільш сприятливими для зачаття малюка.
Якщо у вас немає бажання возитися з розрахунками і цифрами, то можна просто запам'ятати день, коли у вас настав останній цикл. Найбільша ймовірність запліднення - між 10-18 днями після початку циклу. Але при цьому варто враховувати, що такий метод розрахунку підходить тільки жінкам з регулярним місячним циклом.
Користуючись цим методом, також слід враховувати, що у жінки овуляція може наступати не кожен місяць. У більшості випадків 2 з 10 місячних циклів проходять без неї. Тим самим можна пояснити не однакове стан жінки під час різних циклів. При овуляції гормональний фон не такий, як без неї.
Бажаючи завагітніти, вимірювати базальну температуру
Іноді буває, що овуляція зміщується з середини циклу на інший час, або ж за один цикл може пройти відразу дві овуляції. Тому завжди існує ймовірність зачаття навіть у найбільш, здавалося б, безпечні дні. Якщо ж ви найближчим часом не плануєте заводити дитину, то краще разом з календарний методом використовувати ще метод вимірювання базальної температури.
Базальна температура визначає температуру жіночого тіла в кожен день менструального циклу. Вимірювати її зовсім не складно: щоранку, прокинувшись, не встаючи з ліжка, слід протягом семи хвилин вимірювати температуру в задньому проході. Для запису вимірювань найзручніше завести спеціальний журнал. Якщо в певні дні температура вище на 0,4 градуса, ніж зазвичай, це є ознакою овуляції.
Виходить, якщо в даний момент ви не плануєте заводити дітей, то краще оберігатися по всі дні, а не тільки в період овуляції. Тому що часто буває дуже складно визначити, у які дні безпечніше займатися сексом. Якщо ж ви, навпаки, бажаєте якомога швидше завагітніти, вам потрібно планувати секс в період овуляції або в проміжок часу поруч з нею. Але навіть, якщо дотримуватися цього правила, то не буде повної гарантії, щоб ви завагітнієте в той же день. Тому, щоб це вийшло, парі слід набратися терпіння і день за днем пробувати зачати дитину.
Щоб збільшити шанси завагітніти, краще займатися сексом в сприятливі дні, але через день. При заняттях сексом кожен день у деяких чоловіків не завжди дозрівають повноцінні сперматозоїди