Плоди шипшини можна придбати в будь-якій найближчій аптеці або зібрати самостійно. При цьому варто вибирати місця для збору, далекі від автомагістралей і заводів. Слід також звертати увагу на форму ягід. Справа в тому, що більш корисними вважаються ті, які не мають округлу, а подовжену форму.
Шипшину на варті здоров'я
Плоди найближчого родича троянди застосовують у лікуванні гастритів, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, дисфункції печінки, проблем сечо - і жовчовивідних шляхів. Шипшина, корисні властивості якого можна перераховувати довго, допомагає попередити і усунути брак вітамінів і відновитися після затяжних захворювань.
Пролежні, трофічні виразки, садна, тріщини сосків та інші шкірні проблеми можна вирішити за допомогою зовнішнього застосування олії з насіння шипшини. Мікроклізми на його основі допоможуть вилікувати виразки товстої кишки. Олія з пелюсток рослини дуже корисно вживати всередину при запальних процесах ШЛУНКОВО-кишкового тракту, запорах і безсонні. Відваром коренів шипшини лікують цистити, різні недуги серця і судин, а також діарею і кишкові коліки.
Використовують шипшина і для приготування заспокійливих засобів, у тому числі і для дітей. Наприклад, готують настій з 4 частин ягід шипшини, 5 частин трави чебрецю, 2 частин глоду плодів і 2 частин липових квіток. Для цього суміш інгредієнтів в кількості 1 столової ложки заливають склянкою окропу і витримують півгодини. Потім проціджують. Давати готовий настій дітям слід по півсклянки двічі або тричі на день.
Шипшина і дієтологія
Знайшли застосування корисні властивості шипшини і в дієтології. Фахівці настійно радять підключити в допомогу процесу схуднення природний джерело вітамінів і мікроелементів. Адже плоди рослини не тільки сприяють нормалізації обмінних процесів, але і допомагають зменшити вміст мікро-жиру в судинах, зміцнюють їх стінки і підтримують серцевий м'яз. При цьому завдяки регулярному вживанню відвару ягід шипшини протягом 10 днів можна уникнути гострої нестачі вітамінів з-за обмеженого режиму харчування.
В цілому, дієтологи закликають вживати настій шипшини як альтернативу шкідливим та небезпечним для здоров'я газировкам, купівельними сокам і лимонадам. До того ж він чудово втамовує спрагу і насичує організм жаданою вологою.
З користю для імунітету
Шипшина є також потужним імуномодулятором. Він підвищує працездатність і витривалість організму, допомагає в протистоянні вірусів і хвороботворних вірусів. Плоди рослини можна вживати свіжими, а можна готувати на їх основі настої.
Для більшого ефекту допомоги імунної системи до напою з шипшини (1 склянка) додають траву ехінацеї в подрібненому вигляді (1 ч. л.). Корисним буде і настій з рівних частин плодів шипшини і ягід смородини. Дві столові ложки суміші інгредієнтів залити 05 літра окропу і залишити на пару годин. Приймати тритижневим курсом по півсклянки через годину після прийому їжі.
Співати дифірамби шипшині можна ледь не до нескінченності. Унікальні властивості роблять рослина подарунком природи, з якого можна отримати чимало користі для здоров'я. Щоправда, будь-яке лікування, в тому числі і фитосредствами, має бути грамотним і правильним.