сі ми часто фотографуємося. На документи, на пікніку з друзями або ж йдемо до професіонала. Не важливо, хто і на що вас знімає, отримати хочеться блискучий результат. І справа тут зовсім не в красі. На світі повно людей, зовнішність яких бездоганна, але які виходять на знімках «не фонтан». І навпаки, є ті, хто в житті виглядає посередньо, а його фотографії вражають красою. Як же так? У чому ж справа? А справа в фотогенічністю. І фотогенічність - це не розмір вух або носа, який дано від природи, це якість, яке можна і потрібно розвивати.
Як добре виходити на фотографіях

Отже, ви вирішили відтепер і назавжди не закриватися від людини з камерою в страху, що вийде поганий кадр. Доведеться провести над собою невелику роботу. Виділіть годину часу, сядьте перед дзеркалом і пильно огляньте себе. Це повинен бути критичний погляд. Але не варто шукати суцільні недоліки. Запам'ятайте - недоліків немає, є особливості! Подивіться, з якого ракурсу ви виглядаєте краще, який світло підкреслює ваші достоїнства. Тренуйтеся постійно. Вітрини магазинів, дзеркала і т. д. - чим не привід «відрепетирувати» майбутній вдалий знімок?
Якщо ви плануєте постати перед камерою - обов'язково припудритесь: навіть досить щільний шар пудри, добре помітний оку, об'єктив «не побачить», а ось блискуче обличчя і прищики з точками - не пропустить. Так що не заощаджуйте пудру. Роблячи макіяж для фото, віддайте перевагу губній помаді, а не блиску для губ, особливо якщо це аматорська зйомка. Випадковий блик може зіпсувати вдалу фотографію.
Ще кілька порад з приводу особи на знімках. Щоб добре виходити на фото, не варто при фотографуванні піднімати голову і дивитися зверху вниз. Такий ракурс мало кому йде. При ньому виставляються напоказ ніздрі, очі візуально робляться менше, а підборіддя, навпаки, збільшується. Так що краще такого положення голови уникати. Краще злегка нахилити голову вниз, так погляд буде більш виразним, а на обличчя буде падати менше тіней. Обов'язково ловіть світло - його джерело має перебувати або прямо перед вами, або під невеликим кутом, це дозволить уникнути зайвих тіней і особа не «піде в темряву».
Звичайно, на знімку важлива вся фігура в цілому. Тому пам'ятайте про поставу. Розгорнуті плечі, пряма спина і витягнута шия - вже половина успіху. До речі, про шиї. В деяких позах вона має властивість «губитися», тому стежте за тим, щоб її було видно. Що стосується силуету - найкраще прийняти позу з кількома вигинами - наприклад, злегка прогнутися в талії, трохи виставити стегно, закинути руку за голову. Такі «злами» тіла вигідно подадуть вашу фігуру. Позування «прямою лінією» також мало кому йде, та й до того ж людина при ньому виглядає, як манекен.
Обов'язково пам'ятайте про дрібниці - красиво лежать кисті, натягнутий носок і т. д. Ясна річ, що не треба косолапить, сутулитися і випинати живіт. Всі ці моменти необхідно враховувати. Звичайно, побудувати позу перед фотографом за лічені секунди - завдання не з легких, тому репетируйте вдома перед дзеркалом. З часом ви навчитеся приймати кращі пози швидко і на автопілоті.
Ну і, нарешті, найголовніше. Емоції. Всупереч розхожій думці, мало кому йде посмішка «на всі 32». Точніше, в житті вона не завадить і сприймається добре, а от у кадрі трохи спотворює обличчя. Тому краще обмежитися злегка розкритими в усмішці губами. Не варто при фотографуванні розслабляти обличчя - воно буде виглядати втомленим і дивним. Це особливо стосується фотографій на документи. Посміхатися на них не можна, але ніхто не заборонить вам злегка підняти куточки губ. Це буде не помітно на кадрі, але скоректує лінії обличчя.
Найчастіше для гарного знімка потрібен правильний психологічний настрій. Вживайтесь в свій образ. Якщо ви на пікніку і вам весело - веселіться. Головне, не робіть багато рухів - інакше фотоапарат «розмиє» ті частини тіла, які рухалися особливо активно. А от якщо ви робите знімок, де потрібна жіночна енергетика - фліртуйте з камерою, дивіться в об'єктив так, ніби перед вами ваш улюблений і бажаний чоловік. Запам'ятайте - ви красиві. І несіть цю красу через фотографії. Вдалих фотосетов!
Автор: Юлія Лавриненко