ипадання волосся - це явище вкрай неприємне, хоч і поширене. Однак перш ніж поставити собі такий діагноз - придивіться. Якщо невелика кількість волосків залишається на гребінці або подушці, це не страшно: щодня у здорової людини випадає близько сотні волосся, які успішно замінюються новими. Але якщо масштаби випадіння волосся більш великі - варто бити тривогу.
Досить часто волосся починають випадати у жінок відразу після пологів. На жаль, це закономірно. Під час вагітності волосся жінки стають густішими, це пов'язано зі зміненим гормональним фоном. Але після пологів гормональний фон знову змінюється, і на волоссі це позначається не найкращим чином. Зміни, до речі, можуть носити не тільки кількісний, але і якісний характер - змінюється колір волосся, жорсткість і т. д. Хороша новина - навіть у цій ситуації з проблемою можна впоратися.
Що робити, якщо випадає волосся? Маски і рецепти

Але не тільки недавня беремнность і пологи можуть вплинути на густоту шевелюри. Волосся можуть випадати з-за стресів, неправильного способу життя і незбалансованого харчування. Так що якщо ви виявили у себе цю проблему для початку просто намагайтеся менше нервувати, регулярно харчуватися, а ще пропийте курс хороших мультивітамінів плюс кальцій. Підтримайте ваші волосся в цій непростій ситуації. Крім того, випадання волосся може бути сигналом, що потрібно підібрати інший шампунь.
Щоб виправити становище, можна скористатися силою природи і мудрістю прабабусь, які в такій ситуації вдавалися до народних засобів - масок і ополаскиваниям.
Ефективним буде обполіскувати волосся після миття настоєм лимона. Щоб приготувати цілющий засіб, нам знадобиться лише третина лимона і гаряча вода. Лимон дрібно нарізаємо і заливаємо водою в який-небудь невеликий посуді. Щоб він віддав більше соку, можна його гарненько пом'яти і залишити хвилин на 15-20 щоб настоявся. Потім виливаємо відвар в спеціально приготовленый таз, розвести теплою водою і обполіскуємо вимите волосся. Якщо після цього на них залишиться лимонна м'якоть, не страшно: сухого волосся її без праці можна буде вичесати. Цю процедуру варто повторювати хоча б місяці два - і результат вас порадує.
Також для ополіскування можна використовувати відвар кропиви або втирати його в коріння волосся після миття, він буде особливо корисний, якщо у вас лупа .
Крім іншого, якщо випадає волосся, можна застосовувати суміші пекучих, бактерицидних і дратівливих рослин, роблячи з них відвари або маски. В даному випадку найбільш поширені часник, лимон, аїр, червоний перець, рицина та інші. Як засіб для зміцнення волосся цікаво використання коренів лопуха. Так, настоєм або відваром коренів сприскують і через день протирають волосисту частину голови. Ще часто застосовують мазь для втирання. Цю мазь готують, змішуючи зі свіжим вершковим маслом відварені і розтерті коріння.
Найбільш простим і ефективним способом поліпшення кровопостачання в шкірних покривах голови є масаж. Масаж можна робити пальцями або масажною щіткою з м'якою щетиною. Так, активізувати кровообіг допомагають деякі ефірні масла для волосся з рослин, які використовують у вигляді масок або ж під час масажу. Це може бути і масло хвойних порід, зокрема, ялицеве або кипарисне, ефірне масло апельсина, лаванди, розмарину і навіть пекучого червоного перцю або гірчиці. Вони все роблять підігрівний вплив на шкіру, покращуючи мікроциркуляцію крові в капілярах, завдяки чому волосяні фолікули приймають більше кисню, а також поживних речовин.