Як позбутися від розпуку? Що робити і до кого звертатися
Разом з глобализацей, урбанізацією та іншими благами прогресу в наше життя ввійшли не тільки чудові винаходи у вигляді стільникового зв'язку, інтернету і контрацептивів, але і універсальний діагноз на всі випадки життя - депресія.
Найнеприємніше, що депресія надовго вибиває нас із сідла, позбавляє радості життя і значно спотворює світосприйняття. Тому з депресією можна і потрібно боротися, застосовуючи різні методи, засновані, передусім, на здоровому глузді. Будь ви жителем Америки, то для вас все б значно спростилося пара годин на кушетці у сімейного психолога - і ви вже готові до праці і оборони. Але на немає і суду немає, і тому пропонуємо вам скористатися такими нехитрими прийомами.
  • Виявіть причини. Чому ви відчуваєте себе пригнічено? Тези «У мене немає настрою» і «Моє життя - кошмар» занадто загальні за своїм змістом. Спробуйте уточнити для себе, що конкретно погано і в який момент вас перестала влаштовувати поточне положення справ, що стало точкою відліку вашого негативного настрою. Іншими словами, докопайтесь до причин негараздів. З'ясуйте, які ваші потреби були порушені, та на які події настільки бурхливо відреагував вашу свідомість.

  • Проранжуйте проблеми. Складіть певний рейтинг. Це допоможе вам виявити, що насправді важливо і потребує вашого своєчасного втручання, а що лише несуттєві прикрі дрібниці. Адже ви ж розумієте, що не можна порівнювати переживання за тяжко хворого родича і терзання з приводу «Лизкин залицяльник їй третю шубу подарував, а мій все на машину збирає!».

  • Складіть конструктивний план заходів, спрямованих на вирішення проблем. Можна нескінченно посипати голову попелом, обливатися сльозами і нарікати на долю, але, на жаль, це лише погіршить ситуацію, що, звичайно, небажано. Подумайте, як найбільш ефективно допомогти собі, залучіть до вирішення проблем близьких вам людей. Не бійтеся попросити про допомогу.

  • Перестаньте себе жаліти. Підбадьорювати - так, жаліти - ні в якому разі. Запам'ятайте, жалість до себе - вірний шлях до затяжної депресії.

  • Займіться спортом. Саме інтенсивне фізичне навантаження добре допомагає відволіктися від сумних думок. Можливо, саме тому депресивний стан було практично не властиво нашим бабусям і дідусям. А ви спробуйте наколоти дров, води натягати, подоїти корову і посумувати після цього. Вам же агрофитнес з успіхом зможуть замінити щоденні пробіжки і походи в спортзал.

  • І останнє, але не менш важливе. Подивіться на ситуацію з оптимізмом. Не оцінюйте, не кипятитесь, а постарайтеся побачити позитивні моменти в тому, що відбувається. Неприємності на роботі? Подумайте про зміну сфери діяльності, ніколи не пізно спробувати себе в новому амплуа. Нерозуміння з дітьми? Можливо, їм потрібно більше вашої уваги, постарайтеся виділити час і з'їздити на відпочинок. Забули друзі? Розширюйте коло спілкування, підберіть нове хобі, а разом з ними з'являться і нові приятелі.

  • Якщо відчуваєте, що все-таки не справляєтесь, не картайте себе. Має сенс звернутися до фахівця: він професійно допоможе позбутися від депресії.

  • Пам'ятайте, що кожна життєва проблема - це джерело можливостей для особистісного зростання. Треба тільки побачити їх.
    Що кажуть про депресії та способи позбавлення від неї психотерапевти? Про це в нашому відео.