Як робити масаж шиїРобота багатьох з нас пов'язана з постійним сидінням, яке призводить до болю в м'язах спини і шиї. Це негативно позначається не тільки на загальному самопочутті, але і на здоров'я хребта, зокрема, його шийного відділу. Внаслідок цього частішають головні болі, адже погіршується кровообіг. Позбутися від неприємностей, які тягне за собою сидячий спосіб життя можна, роблячи масаж шиї.
Масаж шиї - хороший спосіб розслабитися після важкого робочого дня, позбутися головного болю і поліпшити кровообіг. Робити його можна практично кожен день за умови, що ви робите правильно, і у вас немає до нього протипоказань.
Показання до масажу шиї
Масаж шиї може робити практично все, але для тих, у кого до нього є свідчення, масаж шиї повинен стати регулярною процедурою.
Робити масаж шиї регулярно ви повинні, якщо ви страждаєте:
- захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічною хворобою, гіпотонією, перенесеними інсультами, атеросклерозом судин головного мозку, мігрень);
- захворювання центральної нервової системи (остеохондроз шийного відділу хребта);
- захворювання органів дихання;
- травмами хребта, лопаток, ключиць;
- ушкодженнями шкіри, рубцями (післяопераційними, послеожоговыми, посттравматичними);
- гіпотиреоз (зниження функції щитовидної залози).
Робити масаж шиї вкрай не рекомендується тим, хто має до нього протипоказання.
Масаж протипоказаний тим людям, які страждають:
- запальними процесами (гарячковим станом, загостренням хронічних захворювань, активними формами туберкульозу, венеричні захворювання, хронічний остеомієліт, збільшенням лімфатичних вузлів, гострими запальними захворюваннями, гострою печінковою та нирковою недостатністю);
- захворювання шкіри (гнійними процесами різної локалізації, захворюваннями шкіри інфекційного або грибкового походження, ушкодженнями і подразненнями шкіри, загостреннями алергічних процесів з шкірними висипаннями, хронічними захворюваннями шкіри у період загострення);
- серцево-судинною патологією (гострою серцево-судинною недостатністю, гострим запаленням вен, гострим тромбозом, варикозним розширенням вен, гіпертонічну хворобу третього ступеня з вираженою соматичною патологією і частими гіпертонічними кризами);
- психічними захворюваннями з надмірними збудженнями і зі значно зміненою психікою.
Як правильно робити масаж шиї
Робити масаж шиї, якщо у вас немає до нього протипоказань, ви можете кожен день. Але якщо раптом ви відчуєте дискомфорт у тканинах м'язів або в зв'язках, тоді краще робити масаж шиї трохи рідше, раз на кілька днів. Загалом, показань до частоті масажу немає, оптимальний варіант підбирається в залежності від особливостей організму.
Краще всього, коли масаж шиї робить інша людина. Такий варіант значно ефективніше самомасажу.
Осіб, яким будуть робити масаж шиї, повинен лягти на тверду горизонтальну поверхню на живіт, поклавши при цьому голову на руки або на яку-небудь тверду поверхню. Шия обов'язково повинна знаходитися на одному рівні зі спиною.
Щоб робити масаж шиї правильно, бажано використовувати спеціальний крем для масажу або будь-який інший засіб. Засоби для масажу не наносяться безпосередньо на шкіру, спочатку їх розігрівають в долонях. Щоб зробити масаж шиї, крем треба розмазати в комірцевої області та вздовж хребта.
Масаж шиї, який робить інша людина
Такий вид масажу має переважно здійснюватися фахівцем, мають навички та досвід.
Масаж шиї необхідно робити, використовуючи погладжування м'яких тканин шиї, гортані, її нервів. Щоб уникнути запаморочення, потемніння в очах, які можуть виникнути при інтенсивному енергійному масажі за допомогою двох рук, краще починати масаж шиї з впливу на її бічну поверхню.
Починати робити масаж шиї потрібно, поклавши долоню на бічну поверхню шиї, при цьому перший палець відводиться від інших. Вказівний палець повинен знаходитися нижче мочки вуха, інші потрібно прикласти до кутів нижньої щелепи. Роблячи масаж шиї, покладіть великий палець перед мочкою, перший і другий палець повинні розділяти вухо. Робіть погладжування в напрямку «зверху-вниз» вздовж лімфатичних судин. Другий палець повинен ковзати по внутрішньому краю ключичної грудної м'язи, інші пальці спрямовуватися вздовж м'язи до щитоподібного хряща.
Коли масаж робиться двома руками одночасно, другі пальці рук повинні зустрічатися у яремної ямки (V-подібної ямки, розташованої біля основи шиї), біля неї руки роблять поворот і далі руки повинні рухатися вздовж ключиці і завершити рух у першій надключичной ямці.
Якщо масаж шиї робиться людині, у якого в'яла шкіра, в даному випадку краще застосовувати інший масажний прийом, руху якого спрямовані знизу-вгору від яремної ямки. Робити рухи далі слід вздовж грудино-ключично-соскоподібного м'яза до кутів нижньої щелепи і до вушної мочки. Такий масаж краще робити, починаючи з загальних погладжувань, що переходять у щипцеобразный прийом погладжування. Також можна проводити розтирання м'язів. Масаж повинен завершуватися процедурою погладжування.
Перераховані види масажу шиї, швидше, відносяться до медичних, а не розслаблюючим і робляться переважно кваліфікованими масажистами. Звичайно, ефект від них набагато більш відчутний, ніж ефект від самомасажу. Зате самомасаж шиї ви можете проводити в будь-який зручний час, не відходячи від свого робочого місця.
Самомасаж шиї
Щоб правильно робити масаж шиї, необхідно освоїти основні прийоми:
- погладжування, яке робиться з прикладанням зусилля. Ви повинні відчувати м'яз під рукою і розуміти, що роблячи погладжування, ви розганяєте кров по судинах;
- розтирання, з допомогою якого розбиваються хвороботворні скупчення в м'язах. Масаж робиться енергійними рухами, які спрямовуються всередину. Шкіру потрібно не терти, а рухати;
- розминання, при якому м'яз піднімає і мнеться між великим та іншими пальцями;
- поколачивания - масаж робиться злегка зігнутими долонями, а ребрами долонь м'яз злегка поколачивается.
Це основні етапи, роблячи які, ви і виконайте масаж шиї. Кожен етап повинен займати за часом кілька хвилин. Масаж повинен починатися і закінчуватися погладжуваннями.

Самомасаж шиї при остеохондрозі

Остеохондроз - досить поширене захворювання, яке виникає внаслідок недостатньо рухомого і сидячого способу життя. Масаж при даному захворюванні краще довірити фахівцеві, але ви можете освоїти техніку самостійно і робити масаж шиї у зручний для вас час.
Перед процедурою потрібно обстригти нігті, вимити руки і змастити шкіру шиї маслом або жирним кремом. Всі рухи робіть від потилиці вниз по шиї. Робити масаж шиї при остеохондрозі потрібно, дотримуючись наступну послідовність рухів: погладжування, розтирання, розтирання, погладжування, розминання, погладжування, биття, погладжування. Процедура повинна займати не більше десяти-п'ятнадцяти хвилин.