Тільки ви зачихали або закашляла, вам обов'язково повідомлять, що ослаблений імунітет. Те, що кожна хвороба пов'язана з порушенням імунітету, давно вже в медицині вважається аксіомою. Тому в даній статті піде мова про те, як зміцнити імунітет.
Імунітет - це справжній охоронець організму. Він постійно стежить за тим, щоб на генетичному рівні в організм не приникали чужорідні речовини, бактерії або токсини. З такими чужорідними тілами борються імуноглобуліни (антитіла) і так звані клітини-кілери.
Крім того, в імунній системі є особливі речовини, які протистоять всіляких вірусів, таких як грип, краснуха, віспа, кір та іншим. Так, інтерферон вироблятися при підвищеній температурі тіла. Організм з сильною імунною системою починає відразу ж виробляти необхідну кількість інтерферону, і вже через 2-4 дні від нежитю і кашлю не залишиться ніяких слідів.
Часті застуди, стомлюваність, дратівливість, хронічні захворювання - це симптоми ослабленого імунітету. Але, і сильна імунна реакція буде далеко не в радість. Так, імунітет буде атакувати власний організм, породжуючи різні алергії.
Чому знижується імунітет? Основна причина криється всередині нас самих - це ведення неправильного способу життя. Куріння, алкоголь, постійні недосипання, безперервний стрес - все це неодмінно призведе до збоїв в імунній системі, впустивши в організм незліченні натовпи вірусів і бактерій.
Вплив навколишнього середовища також є причиною зниження імунітету. Не всі можуть стверджувати, що п'ють чисту воду, дихають чистим повітрям і їдять продукти без хімікатів. Електромагнітні хвилі, забруднена атмосфера, постійний міський шум - ці фактори також тягнуть за собою збої імунної системи.
Імунітет і правильне харчування Для повноцінної роботи імунної системи клітинам необхідні білки, мінеральні речовини і вітаміни A, B, C, E. Білки містяться в м'ясі, рибі, а також у плодах сімейства бобових. М'ясо або рибу рекомендується вживати в їжу щодня, а квасолю або горох, сочевицю - 1-2 рази в тиждень.
Більше за все вітаміну А в готовому вигляді міститься в печінці, яйцях і маслі. Вітамін В - в насінні, гречку, хліб з грубого помолу, горіхи, злаках. У складі горіхів, насіння і злаків також багато вітаміну Е, який захищає клітини від ушкоджень. Багато вітаміну С в чорній смородині, шипшині, цитрусових, обліписі, петрушці.
Для стабільної роботи імунної системи не обійтися і без мінеральних речовин таких, як: цинк, мідь, магній, залізо. Найбільше їх сконцентровано у субпродуктах, а також у горіхах, бобових, насіння, крупи, какао, гіркому шоколаді.
Холестерин вважається одним з головних ворогів людини, а насправді він дуже важливий для синтезу імунних тел. Тому невелика кількість вершкового масла щодня повинно бути на столі.
Хорошим помічником для імунітету будуть і кисломолочні продукти, особливо якщо вони містять живі бактерії.
Як зміцнити імунітет народними засобами Настій з листя волоського горіха. Додайте в півлітра окропу 2 ст. ложки листя волоського горіха. Наполягайте суміш в термосі всю ніч. Пийте по 1/4 склянки щодня.
Напій з хвої ялини. Промийте в прохолодній воді 2 ст. ложки хвої ялини, покладіть в глибокий посуд, залийте туди 1 склянку окропу, накрийте кришкою і кип'ятіть 20 хвилин. Дайте настоятися відвару 30 хвилин, потім процідіть. Перед вживанням додайте цукор, медом або капустяний розсіл. Пийте щодня по 1 склянці на день по 2-3 рази.
Суміш з журавлини, яблук і горіхів. Змішайте 05 кг пом'ятою журавлини, 1 стакан волоських горіхів 2-3 яблука з шкіркою, нарізані невеликими кубиками. Додайте півсклянки води і півкіло цукру. Варіть на невеликому вогні до кипіння. Вживайте суміш по 1 ст. ложці двічі на день, запиваючи його чаєм.