Як вилікувати коростуКороста - це шкірне захворювання. Його збудником є коростяний кліщ. Хвороба передається контактним шляхом, паразит потрапляє на шкіру з предметів або речей людини, хворого на коросту. Можлива передача недуги статевим шляхом. Головні ознаки недуги - шкірний свербіж, формування на шкірі коростяних ходів, тріщин, а також маленьких бульбашок з безбарвною рідиною. Лікування корости здійснюється місцево з допомогою мазей і розчинів.
Збудник корости
Захворювання викликає шкірний паразит - коростяний кліщ. Він настільки маленький, що виявити його можна тільки за допомогою мікроскопа. При попаданні на шкіру здорової людини, відбувається запліднення кліщів. Самки роблять в шкірі незначне отвір і починають прогризати її, проникаючи углиб шкіри і формуючи коростяні ходи. Це канали, у яких самки паразитів відкладають потомство.
Улюбленими місцями розмноження кліщів є зап'ястя, долоні, лікті, ноги, статеві органи у чоловіків. Для цього є кілька причин. У цих місцях майже немає волосся. Вони мають значний шар епідермісу і велику кількість потових залоз. Приблизно через два тижні розвитку личинки стають дорослими особинами, які знову з'являються на поверхні шкіри і цикл повторюється. При розчісуванні сверблячих місць інфекція поширюється на здорову шкіру.
У каналах накопичуються не тільки яйця і личинки кліщів, але і продукти їх життєдіяльності. Ці речовини чужорідні для організму, тому викликають алергічну реакцію, яка супроводжується сильним свербінням. Кліщ найбільш активний вночі, тому свербіж стає більш сильним ввечері і в нічний час.
Як заражаються коростою
Головне джерело зараження - хвора людина, предмети, з якими він стикався. Можливий і прямий шлях проникнення інфекції - через статевий контакт. Часто в сім'ї захворює відразу кілька людей, так як недугу можна підхопити при контакті з тілом, використанні одного рушники і т.п. Інкубаційний період може тривати від кількох годин до двох тижнів.
Ознаки корости
Свербіж - основний симптом захворювання, що проявляється приблизно через місяць після зараження. Він є наслідком алергічної реакції організму у відповідь на атаку паразита. Якщо людина вже перехворіла коростою, і знову заразився, свербіж може проявитися в цей же день. Особливістю свербежу при корості є його посилення ввечері і вночі.
Коростяні ходи. Вони мають вигляд тонкої припухлой білої смужки довжиною до одного сантиметра. Найчастіше розташовуються на зап'ястях, долонях, між пальцями рук, у складках ліктьового згину, в паховій області, на животі, стопах.
Бульбашки, скоринки, сухі тріщини. Ці прояви на шкірі викликані життєдіяльністю коростяного паразита і реактивністю організму.
Короста у дітей
Досить важко короста протікає у дітей. Кліщ може поширитися по всьому тілу дитини, в тому числі на обличчя і волосисту частину голови. У малюків у віці до одного року в процесі можуть брати участь і нігті, вони потовщуються, стають крихкими і тріскаються. Часто приєднується інша інфекція, що ускладнює процес лікування.
Види захворювання

Виділяють кілька різновидів корости:

- Найбільш розповсюджена типова короста. Для неї характерно прояв всіх перерахованих симптомів.
- Короста без ходів. Її відмінність полягає в тому, що на шкірі немає ходів, але присутні бульбашки до трьох міліметрів в діаметрі. Подібне захворювання розвивається у людей, які контактували з хворою людиною, але зараження відбулося личинками, для розвитку яких потрібно час.
- Короста «охайних» нагадує типовий недуга, з'являється у людей, які часто і ретельно миються, завдяки чому з тіла видаляється основна частина коростяних паразитів. Таким чином, хвороба протікає не так сильно.
- Норвезька короста зустрічається у людей зі слабким імунітетом, наркоманів, осіб з синдромом Дауна. Захворювання проходить досить важко, вражаючи все тіло, у тому числі голову, і є дуже заразним.
- Псевдочесотка характерна для людей, які отримали інфекцію від тварин. Кліщ тварин не може викликати коросту, типову для людини, для нього характерний тільки сильний свербіж. Вилікувати її дуже легко, достатньо припинити контакт з хворим.
- Короста ускладнена є наслідком нелікованій типової хвороби і приєднання інфекції. Уражені місця стають червоними, хворобливими, вологими, погано пахнуть.
Діагностика захворювання

Щоб поставити діагноз, одних симптомів недостатньо. Потрібно виявити самку коростяного кліща. У більшості випадків застосовуються такі методи діагностики захворювання, як витяг самки голкою і зішкріб пошкодженої області. Знайти кліща можна тільки під мікроскопом.
Як позбутися від корости

Лікування повинно проводитись на підставі даних лабораторної діагностики. Щоб успішно вилікувати коросту в домашніх умовах, необхідно дотримати наступні правила:

- курс лікування проходять всі хворі, що знаходяться у вогнищі зараження - в дитячому колективі або сім'ї,
люди, які контактували з хворим, повинні пройти обов'язкове профілактичне лікування,
- під час процедур хворим не можна приймати душ, міняти постільну білизну. Його зміна здійснюється до початку і після закінчення лікування,
- одяг, який носила хвора людина, кип'ятять і прасують праскою,
дорослим засіб від корости наносять на всю поверхню тіла, крім шиї і голови, дітям - на все тіло, закриваючи очі, ніс та рот серветкою,
- лікування здійснюється ввечері перед сном, засіб втирають руками, які не миють після цього.
Ліки від корости
Всі препарати використовують місцево у вигляді мазей, розчинів, суспензій і т.п. Є багато засобів, що допомагають вилікувати захворювання:
- Бензилбензоат - мазь 10% і 20%, для дітей і дорослих відповідно. Після миття на ніч її втирають на всю поверхню тіла. Лікування проводять в перший і четвертий день, на п'ятий потрібно помитися, змінити білизну.
- Спрегаль, представлена у вигляді аерозолю. Один флакон можна використовувати для лікування трьох осіб. Це єдиний препарат, який можна призначати вагітним жінкам та новонародженим. Ліки втирають у тіло перед сном, надягають чисту білизну, яке не змінюють дванадцять годин. Після цього слід помитися з милом.
- Сірчана мазь наноситься на тіло протягом п'яти-семи днів. Після приймають душ і міняють білизну. Основний мінус засобу - поганий запах, здатність забруднювати білизну і часті алергічні реакції.
Для усунення свербежу можуть призначатися антигістамінні препарати.
Якщо по закінченні курсу лікування свербіж не проходить більше одного тижня, потрібно повторно пройти лікування, бажано препаратом Спрегаль.
Лікування корости народними засобами
Для лікування недуги цілком ефективними можуть виявитися деякі народні засоби:
ложечку скипидару ретельно перемішують із двома ложками вершкового масла. Уражені ділянки шкіри обробляють отриманою сумішшю.
сік чистотілу змішують з чотирма ложками вазеліну, масу втирають у шкіру.
березовий дьоготь невеликим шаром наносять на ушкоджені ділянки. Через три години змивають теплою водою.
Профілактика корости
При виявленні корости у одного чоловіка з родини, всі, хто з ним контактував, повинні пройти профілактичне лікування. Одяг підлягає дезинфекції, яка може виконуватися кип'ятінням з додаванням прального порошку протягом п'яти-семи хвилин або проглаживание праскою. Предмети побуту закривають у герметичному пакеті на тиждень. Після цього вони стають нешкідливими, так як за цей час кліщі гинуть. Матраци і м'які меблі обробляють будь аерозольним препаратом, використовуваним для знищення повзаючих комах.