Як відвідувати солярій?Штучний загар - альтернатива сонячного загару, що дає можливість обзавестися смаглявим кольором шкіри в будь-який час року. Варіантів підтримувати шкіру засмаглою цілий рік - кілька. Але перш ніж вдатися до одного з методів засмаги, варто зважити всі позитивні і негативні сторони свого вибору.
Засмагати чи не загоряти?
Засмага - природна реакція шкіри на вплив ультрафіолетових променів. У різний час він вважався то модним і необхідним, то шкідливим і необов'язковим, але чітких правил для прийняття або неприйняття сонячних ванн - ні.
Кожна людина самостійно для себе вирішує, чи потрібен йому засмага чи ні. Якщо рішення позитивне, то тут важливо відразу визначитися - яким способом придбати золотистий відтінок.
Базових варіантів відомо два: засмага на сонце і його штучні замінники. На правила засмаги в природних умовах докладно зупинятися не будемо, оскільки це тема для окремої розмови. А на питання: «Що таке штучний загар» спробуємо відповісти докладніше.
Зазвичай людина засмагає під дією ультрафіолетового випромінювання, в результаті чого в клітинах шкіри окислюється спеціальний пігмент - меланін. Чим довше перебування під сонцем, тим темніше шкіра і, отже, інтенсивніше виробляється меланін. З часом деякі вчені прийшли до думки, що цей природний процес може суттєво зашкодити здоров'ю людини, що підштовхнуло науково-дослідні лабораторії до пошуку нових джерел бронзових відтінків.
Так в останні роки в житті людей, відчайдушно нудьгуючих по сонцю, з'явилися солярій, акселератори засмаги, бронзеры і автозагар.
Сауна - відмінний спосіб швидкого засмаги, але не менше (ніж і активне сонце) згубно позначається на здоров'ї шкіри, якщо ним зловживати. Автозагар, креми та спреї найменш небезпечні, але потребують правильного догляду та їх результати недовговічні. Звичайно, відповідальність за вибір способу засмаги повністю лежить на вас, але в першу чергу необхідно дбати про здоров'я.

Солярій: тепло, світло, зручно
Один з найстаріших і найбільш популярних методів штучного засмаги (придуманий ще в 1975 році німецькими вченими) має своїх прихильників по всьому світу. Солярії бувають двох типів - вертикальні (вважаються більш гігієнічними, а час перебування в ньому доходить до дванадцяти хвилин) і горизонтальні (одне - і двосторонні, засмагати в яких можна максимум до п'ятнадцяти хвилин).
Ультрафіолетове світло солярію впливає на шкіру більш дбайливо, ніж сонячний, і викликає вироблення в шкірі вітаміну D, відповідального за обмін кальцію в організмі (внаслідок чого організм підживлюється цим вітаміном і покращує стан кісткової тканини та суглобів).
Крім того, сонячне світло, який імітує освітлення солярію, допомагає мозку виробляти серотонін - гормон задоволення, покращує настрій і підвищує стресостійкість. Так, за допомогою солярію в довгі зимові місяці любителі «штучного» сонечка позбавляються від пригніченого настрою, нападів безпричинної туги, загострень передменструального синдрому, дратівливості, втоми вранці, коли потрібно вставати при повній темряві за вікном.
Не залишається в стороні від ефекту солярію і шкіра. Як правило, під впливом ультрафіолету, шкіра стає більш гладкою, перестає дратуватися від миючих засобів (лущення, гнійнички, висипання на обличчі і руках проходять самі собою, без застосування дерматологічних кремів, а дрібні прищики зникають повністю).
Але все це лише за умови, що шкіра не має підвищеної чутливості до ультрафіолету. В іншому випадку відвідувати солярій не можна, щоб не викликати алергічну реакцію.
Категорично заборонено засмагати під лампами в солярії (будь-якого типу) також при будь-яких проблемах з щитовидною залозою. Не варто ризикувати і в тому випадку, якщо у вас спостерігаються симптоми мастопатії, справа в тому, що ультрафіолетові промені можуть призводити до передракових станів.
Не варто відвідувати солярій після роботи, у другій половині дня - це може перешкодити заснути у звичний час. Кращий варіант - перед роботою або в обідню перерву. Не рекомендується також приймати опромінення на голодний шлунок або відразу після обіду. Краще перед солярієм випити склянку соку або молока, з'їсти йогурт, а щільно пообідати через годину-півтора. Для додання красивого відтінку шкірі без особливої шкоди для здоров'я досить коротких сеансів три-чотири рази на місяць.

Косметичний засмага: як і для чого?
Можна виділити три основні групи косметичних засобів для бессолнечного засмаги: акселератори засмаги, бронзеры і автозагар.
Використання акселераторів засмаги - це скоріше медикаментозне вирішення питання. Ці засоби зовнішнього застосування змушують організм виробляти більшу кількість меланіну. Найбільш відомий їх інгредієнт - тирозин (амінокислота, бере участь у синтезі меланіну). В результаті використання, пігмент виробляється швидше, що забезпечує рівний загар в будь-який час року. Переваги: швидкий, стійкий ефект. Недоліки: має протипоказання, необхідно точно розрахувати дозування препарату.
Бронзеры містять в собі речовини, просто забарвлюють шкіру. Нанести їх рівномірно в домашніх умовах нелегко, до того ж вони часто псуються, залишаючи плями на одязі. Краще довірити такий загар фахівцям в салоні краси. Вони зроблять все швидко і якісно.
Недоліки методу: можливі алергічні реакції, забивання пор при недостатній якості продукту, необхідність навички в нанесенні. Переваги: швидкість, вибірковість у фарбуванні, легкість при видаленні.
Форм випуску автозагаров безліч: молочко, гелі, муси, креми, спреї, лосьйони. Головний компонент всіх видів - дігідроксіацетон, що проникає всередину шкіри і забарвлює її, в результаті взаємодії з білками.
Слід розрізняти автозагар (автобронзанты) і засоби для додання шкірі відтінок засмаги (бронзанти). Автобронзант містить речовини, що стимулюють вироблення меланіну в шкірі, закріплюючи результат на тривалий термін (а ось креми для додання відтінку, які часто теж помилково називають автозасмагою, просто забарвлюють шкіру на короткий період).
Наносити автозагар слід, дотримуючись ряд нескладних правил. Перед першим використанням кошти доцільно пройти тест на визначення алергічної реакції, а при наявності на шкірі вугрової висипки або механічних пошкоджень - взагалі відмовитися від нанесення засобу автозасмаги.
Автозагар також мають ряд істотних недоліків - змиваються водою, причому нерівномірно, нерідко фарбують одяг (особливо білий), мають неприємний запах. Займатися спортом з ними взагалі не можна: піт змиє частина кошти і вийде ефект «тигрової шкури». Крім того дані косметичні засоби висушують шкіру. При частому їх використанні потрібно обов'язково застосовувати креми, лосьйони та масла для інтенсивного зволоження шкіри. До переваг даного способу засмаги без сонця відносна дешевизна і стійкість на шкірі.

Але який у підсумку спосіб штучного засмаги ви б не вибрали, не забувайте про те, що він не захищає шкіру від справжніх сонячних променів. Тому, виходячи на сонце з темною шкірою після автозасмаги, необхідно застосовувати захисні засоби з високим ступенем захисту.