Як вибрати інгаляторСучасні інгалятори діляться на 4 види по системі доставки:
Дозовані;
Об'єднані зі спейсерами;
Небулайзери;
Порошкові;
Найпершими інгаляторами були небулайзери. У медичній практиці досвід їх застосування налічує більше 100 років. У середині 50-их років, в експлуатацію почали вводити дозовані інгалятори, в кінці 70-х - порошкові.
Термін «небулайзер» походить від латинського слова «nebula», що в перекладі означає туман або хмара. Цей термін використовувався для визначення приладу, який перетворював рідина в аерозольне хмара. До речі, якщо ви захворіли і не пам'ятаєте, як викликати швидку з мобільного, просто клацніть по посиланню і запам'ятайте ці номери, вони можуть врятувати вам життя в екстреній ситуації.
Перші переносні апарати, були винайдені медиком J.Sales-Girons в Парижі в 1859 році. Застосовувалися для інгаляції антисептиків і парів різних смол, які призначалися хворим з туберкульозом. Принцип роботи сучасних небулайзерів мало чим відрізняється від старовинних, зате зовнішній вигляд їх істотно змінилася.
Парові ингаляторыПаровые інгалятори почали використовувати в медицині пізніше за всіх, так як рідини, які в них заливали, ще не були відомі медицині в ті часи. Зараз, інгалятори використовують разом з летючими медичними препаратами, точка кипіння яких нижче 100 С.
Їх основною перевагою є лікувальна багатофункціональність. Приміром, їх можна застосовувати як для парових інгаляцій, так і для ароматерапії або імуностимуляції.
Також слід відзначити той факт, що парові інгалятори широко застосовуються в косметологічних салонах. Їх використовують для проведення процедур по регенерації шкіри і глибокого очищення особових пір.
Зустрічаються також процедури попередньої підготовки особи до механічного чищення і сеанси з поліпшення особового кровообігу.
Не менш широке поширення отримали ультразвукові і компресорні інгалятори.
Ультразвуковий ингаляторПринцип ультразвукового інгалятора ґрунтується на межмолекулярном розщепленні рідини. У результаті будь-яка рідина перетворюється в пар за лічені хвилини. Конструкція інгалятора дозволяє використовувати його в будь-яких умовах. Його також можна застосовувати і для лікування дитини, будь він у пасивному стані (у сні) або в активному (грати в ігри).
Якщо ви не бажаєте відволікати дитину під час заняття навчанням або від інших справ, поставте інгалятор поруч з ним, і він буде вдихати ліки, навіть не усвідомлюючи це.
Зважаючи фізичних особливостей, аерозоль у цьому типі пристрою прохолодний, на відміну від парового інгалятора.
Для лікування запалення дихальних шляхів, при якому ділянку ураження не менше 0,05 м2 необхідно близько 15 мл ліки. Тільки ультразвуковий інгалятор, володіючи підвищеною продуктивністю, зможе доставити необхідну кількість ліків протягом 10 хвилин.
Основними перевагами ультразвукового інгалятора є:
Здатність розщеплювати рідина на найдрібніші складові;
Можливість здійснювати медикаментозне лікування, як в активному, так і в пасивному стані;
Підвищена продуктивність по виробництву ліків;
Мінімальні розміри;
Звук, видаваний при роботі інгалятора, максимально мінімізована;
Велика поверхня розпилення;
Взаємодіє практично з усіма типами ліків;
Має термозахисні елементи та систему автоматичного вимкнення.
Компресорні ингаляторыКомпрессорные інгалятори схожі за принципом роботи з ультразвуковими інгаляторами, але відрізняються за своїми розмірами і специфічного звуку, видаваний при роботі. Вони мають обмежений список рідин, з якими можуть працювати. Ці прилади можна використовувати з ефірними маслами і суспензіями, а також з розчинами, які мають зважені частинки.
Небулайзери струминного типу створюють тиск за допомогою компресора. Після чого, під дією сили тяжіння аерозоль виходить через спеціальне сопло. Але, вони погані тим, що при роботі компресора, температура рідини може впасти на 10-15 С, що відповідно підвищує в'язкість і зменшує загальну кількість аерозолю.
Також слід знати, що при неодноразовому застосуванні, небулайзери піддаються серйозному зношування. У результаті, у них страждає сопло, яке може деформуватися з часом (збільшившись або сузившись в діаметрі). Зміна діаметру позначається на внутрішньому «робочому» тиску. А тиск, в свою чергу, буде позначатися на швидкості подачі струменя.
В окремих випадках, при чищенні вихідного отвору може спостерігатися збільшення частинок аерозолю, що може позначитися на якості лікування хворого. Середній небулайзер розрахований на 40 інгаляцій, після чого кількість аерозолю суттєво зменшується.
Основні переваги компресорних інгаляторів:
Простота в експлуатації;
Прилад підходить для медикаментозного лікування дорослих і дітей;
Завдяки конструктивній особливості, економить витрату ліків;
Може працювати тривалий час, не погіршуючи при цьому продуктивність;
Має потужний компресор;
Має хоч і обмежений, але досить широкий спектр медичних ліків;
Може використовуватися як в домашніх умовах, так і в медичних установах;
Легко піддається стерилізації при численному використанні;
Може створювати дрібнодисперсні частинки;
Бажаємо приємного і правильного вибору!