Як перестати гризти нігтіОбкусані нігті навряд чи можуть стати причиною гордості, швидше, навпаки. Людина, що має таку звичку, бажає від неї позбутися, а матері, чиї діти почали гризти нігті, намагаються будь-якими доступними способами відучити їх від цього заняття.
Як правило, звичка гризти нігті виробляється в дитячому віці, приблизно з 4 років, після того, як у дитини пропадає смоктальний рефлекс. Маленькі діти гризуть нігті, коли переживають, нервують, а іноді просто у пізнавальних цілях. Однак ця звичка часто переноситься ними у доросле життя.
Обкусані нігті приносять своєму власникові масу проблем. Це і естетична непривабливість, та ризик виникнення інфекційних захворювань, шлунково-кишкових розладів і навіть паразитів. Для того, щоб позбутися від звички кусати нігті доведеться чимало попрацювати, але результат того вартий.
Розбираємося в причинах
Людина починає гризти нігті, коли знаходиться в стані стресу або в стані обмірковування якої-небудь ідеї. Для дітей же заразливим прикладом можуть стати їхні власні батьки, у яких також є звичка гризти нігті.
Є також така категорія людей, які гризуть нігті тільки тому, що недоглянуті нігті їм заважають, шаруються і за всі чіпляються. Таким чином, вони позбуваються і від нігтя, і від незручності, з ним пов'язаного.
Часто причиною обкусывания стає агресія, найчастіше спрямована на самого себе. Тобто людина починає гризти нігті, щоб самого себе «покарати». Таким чином, він вихлюпує злість, позбавляється від негативних емоцій.
Для того щоб позбутися від цієї звички і перестати кусати нігтьову пластинку, доведеться докласти максимум зусиль. Але повірте, результат не тільки вас порадує, але і дозволить убезпечити себе від розвитку захворювань, пов'язаних з обкусыванием, зробить руки красивими, підвищить вашу впевненість у собі. Бути красивою, перестати соромитися та приховувати від співрозмовника свої руки - це реально, за умови дотримання деяких правил.
Перестати гризти нігті реально
Найперше - постаратися менше нервувати, уникати стресів і розладів. Тут допоможе філософське ставлення до життя - розглядайте будь-яку ситуацію «зі сторони», пийте заспокійливі чаї, приймайте ванни, допомагають розслабитися.
Багато знайомі з «бабусиним методом», отучающим гризти нігті. Для цього раніше нігтьову пластинку мазали чимось гірким - соком алое, гірчицею, натирали господарським милом. Зараз існують лаки, які спеціально призначені для того, щоб позбавити людину від цієї звички. Лаки мають гіркий смак і найчастіше застосовуються для того, щоб відучити гризти нігті дитини.
Якщо ви обкусываете нігті в той момент, коли зосереджено думаєте про що-небудь, вам допоможе спосіб заміщення. Спробуйте гризти зубочистку, сирі овочі або фрукти. У будь-якому випадку - це виглядає багатьом краще, ніж коли ви обкусываете нігтьову пластинку.
Якщо причина обкусывания нігтів криється в їх недоглянутості і, як наслідок, їх постійному «цеплянии» - просто почніть за ними доглядати. Підпиляєте ваші нігтики, надайте їм форму, покрийте лаком. Адже красиві і доглянуті руки виглядають естетично і привабливо. Якщо вам здається, що ви не зможете впоратися самостійно - зверніться до фахівців, які оброблять ваші нігті, а також навчать вас робити це самостійно.
Багатьом жінкам допомагає перестати гризти нігті процедура нарощування. Штучний ніготь (тіпси) не так-то легко відкусити і ваші ручки завжди будуть виглядати доглянутими і красивими.
Якщо ви впевнені в тому, що готові спробувати впоратися самостійно, і перестати обкушувати нігті, поставте на контроль кожен міліметр ваших нігтів. Придумайте собі покарання за кожний откусанний міліметр і попросіть колег подавати вам знак, коли ваша рука тягнеться до рота.
Якщо ж спроби перестати гризти нігті успіхом не увінчалися - зверніться до психолога. Можливо, він зможе допомогти вам у вашій проблемі.